Mozková terapie úplně téměř o ničem

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » úte 16 srp, 2016 3:38 pm

fulda píše:......
Bedlisch se ptal naprosto konkrétně, takže na to je konkrétní odpověď: paket to opakuje po dobu 200ms, pak už to jen čeká než pustíš tlačítko.
(IMHO je to jednodušší vysvětlení než to tvoje a je přesnější)


To je zase jen tvoje a tvoje blabolivost o co se tu snažíš, já mu odpovídal co dělá ten můj program. Předpokládám, že se ptal na něj a pokud by jsi četl dál, zjistíš o co mu šlo a že se ptal, co dělá ten program při zmáčknutí tlačítka. A fakt Nestojím o tvé KECÁNÍ DO MNO VYTVOŘENÉHO VLÁKNA. Sám si to tu někomu psal, že si má vytvořit své vlákno a tam si plkat. Drž se toho prosím, Děkuji.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Rudolf » úte 16 srp, 2016 4:42 pm

Pánové klídek ...

Admin
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod fulda » úte 16 srp, 2016 5:34 pm

Omlouvám se, netušil jsem, že někomu vadí když řeknu že věci pracují jinak.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » úte 16 srp, 2016 6:53 pm

Tak abych se vrátil od plkaní k něčemu co může mít nějaký přínos, zopakoval bych ještě jednou tu otázku co zanikla v tom balastu:

Ještě takovej malej průzkum, zda by k něčemu byl pult, s max. 16 vstupy + jednou indikační LED.
Případně zda by bylo lepší
A) méně vstupů pro ovládání max 12 + power tlačítka a info LED
B) jen vstupy pro ovládání max 16

Má takovej malinkej pult s Arduino Uno význam stavět?

Případně, jak tu byla nadhozena zajímavá kombinace použití přepínačů.
Využil by někdo variantu, co by byla schopná ovládat 60 přestavníků? Není to na jedno domácí kolejiště nevyužitelné?
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod fulda » úte 16 srp, 2016 7:42 pm

takhle :?:
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Bedlisch » úte 16 srp, 2016 7:52 pm

BorgMcz píše:Využil by někdo variantu, co by byla schopná ovládat 60 přestavníků? Není to na jedno domácí kolejiště nevyužitelné?


Zrovna připravuji elektroinstalaci do dvou různých kolejišť, kde počet výhybek je u každého cca 50-60. K tomu cca dalších 120 tlačítek pro návěstidla. Plus další přepínače na osvětlení a podobné věcičky.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod fulda » stř 17 srp, 2016 8:27 am

Ano, to odpovídá všeobecnému názoru.
Kdo má málo výhybek, tak si myslí, že je bude přehazovat pomocí MM a zlobí se, že je to málo ergonomické a kdo má hodně výhybek, tak mu tento typ ovladače nevyhovuje.
Celkem dobrým příkladem by mohlo být Roco 10772 Route Control Keyboard. To se zdálo jako docela schopná hračka, ale nikdo si jí nekupoval, takže se už celkem dlouhou dobu nevyrábí.
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » stř 17 srp, 2016 2:00 pm

fulda píše:Ano, to odpovídá všeobecnému názoru. ...[/url]

Všeobecný názor??? ty jsi dělal nějaký konkrétní průzkum? Za odkaz na jeho výsledek budu vděčný dokonce i tobě :-)
Ne teď vážně.

Tak nějak mi uniká smysl toho příspěvku, jde o odlišné koncepce, to co odkazuješ se ovládá zadáváním adresy. Tenhle koncept je založen na tom, že co přestavník, to svoje tlačítka. Položená otázka byla, zda má smysl dělat i menší nebo naopak větší počet možných tlačítek/přepínačů? Nebo kdo z běžných modelářů má jaký počet přestavníků.

Osobně, jsem nad menší verzí uvažoval pro seřadiště, ale nejsem rozhodnut zda to má cenu.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod fulda » stř 17 srp, 2016 6:43 pm

BorgMcz píše:
fulda píše:Ano, to odpovídá všeobecnému názoru. ...

Všeobecný názor??? ty jsi dělal nějaký konkrétní průzkum? Za odkaz na jeho výsledek budu vděčný dokonce i tobě :-)
Dělalo ho Roco, ale až pozdě, když se jim nedařilo prodávat Raoute Control. Já si ho jen přečetl u zprávy o ukončení výroby.

BorgMcz píše:Tak nějak mi uniká smysl toho příspěvku, jde o odlišné koncepce, to co odkazuješ se ovládá zadáváním adresy. Tenhle koncept je založen na tom, že co přestavník, to svoje tlačítka. Položená otázka byla, zda má smysl dělat i menší nebo naopak větší počet možných tlačítek/přepínačů? Nebo kdo z běžných modelářů má jaký počet přestavníků.
Pokud se podívám na Roco Coute Control, tak to nemáš správný názor. To se dá používat v režimu výhybek a nebo v režimu vlakových cest (hodně podobně jako naše reléovka). Ty moje dětské vodovky jak to někdo nazval jsou řádově jednodušší a ovládají jen předem nakonfigurované výhybky, to nestojí za řeč.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Bedlisch » čtv 18 srp, 2016 8:45 am

Otázkou je, zda-li ta úspora ceny vyváží menší počet vstupů. Vím o kolejištích, kde by to mohlo mít využití, neb tam jsou pomocné ovládací pulty. Ale pro malé kolejiště i s návěstidly bude 12 vstupů málo.
Za sebe mohu říci následující, projekty na kterých jsem dělal nebo budu dělat, a kde je potřeba tco.
1) testovací kolejiště: 6 výhybek, 9 návěstidel (každé 3 tlačítka)
2) modulová stanice: 24 výhybek, 9 hlavních návěstidel (3tlačítka), 13 seřaďovacích (2 tlačítka)
3) velké domácí kolejiště: 60 výhybek, 16 hlavních návěstidel, 40 seřaďovacích návěstidel či hradla (2 tlačítka)
4) velké domácí kolejiště, rozsah podobný jako 3)

Co ale velmi chybí, je právě ovládání alá releovka bez PC, jak psal Fulda. Tak aby vlaková cesta mohla být volena 2 tlačítky a to KAM a ODKUD. To by teprve bylo žrádlo :wink:
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Ferda » čtv 18 srp, 2016 9:37 am

Bedlisch píše:Co ale velmi chybí, je právě ovládání alá releovka bez PC, jak psal Fulda. Tak aby vlaková cesta mohla být volena 2 tlačítky a to KAM a ODKUD. To by teprve bylo žrádlo :wink:

Lépe ODKUD -> (KUDY ->) KAM.

A to je přesně to na co čekám. Nejlépe dnes asi na Arduinu. A ideálně s možností natáhnout do toho data rovnou z excelové tabulky, případně ze souboru "data.csv" .
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod workous » čtv 18 srp, 2016 11:52 am

No já si myslím, že s Ardu to půjde jen to někdo musí napsat.... a všichni víme, že se tady do toho nikomu moc nechce :D a obecně jak se tu zveřejní nějaký projekt na Ardu je okammžitě napadán jak je to špatný atd ...stačí se pročíst v tomto vláknu...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Ferda » čtv 18 srp, 2016 4:07 pm

Ono by pohodlně stačilo relativně jednoduché udělátko bez návaznosti na určitou platformu. Víceméně jen logika (vstupy - tlačítka, výstupy TTL, nebo analog) použitelná od analogu až po systém příštího století.
Úplně nejšikovnější by bylo něco co by šlo vsunout mezi tlačítka a TCO a řešilo by vlakové cesty, logiku a závislosti.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » čtv 18 srp, 2016 4:54 pm

Bedlisch píše:Co ale velmi chybí, je právě ovládání alá releovka bez PC, jak psal Fulda. Tak aby vlaková cesta mohla být volena 2 tlačítky a to KAM a ODKUD. To by teprve bylo žrádlo :wink:


Tak určitě by šlo napsat třeba tak, že program bude omezen třeba na 10 vlakových cest s nějakým max. počtem přestavníku, kde se ale v programu bude deklarovat adresa přestavníku a směr. Ale už to bude předpokládat trochu chápání deklarování těch cest.

workous píše:No já si myslím, že s Ardu to půjde jen to někdo musí napsat.... a všichni víme, že se tady do toho nikomu moc nechce :D a obecně jak se tu zveřejní nějaký projekt na Ardu je okammžitě napadán jak je to špatný atd ...stačí se pročíst v tomto vláknu...


Ano bohužel. A myslím, že je jen na komunitě zda ty lidi svým hlasem umlčí a nebo bude tiše a jen doufat, že se člověk nenaštve a nevyprdne se na to něco sdílet. :-) Uvidíme.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod workous » čtv 18 srp, 2016 6:22 pm

Nevzdávat to.... pěkný projekty děláte v Petrem má to šanci pro nás neznalé, že to dle Vás dokážeme sbastlit teda, alespoň myslím, že jo :D - zatím dva projekty z DDC na Ardu jsem rozchodil...a když vezmu finance paráda...zatím vše funguje jak profi dekodéry.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků