Mozková terapie úplně téměř o ničem

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod belgarat » sob 20 srp, 2016 7:51 am

zdeno píše:to BorgMcz:

Jinak preji, nech se ti dari a nech prodas vse, co vyrobis.
Ja to nedelam pro komerci, ale pro zabavu a mam nazor,
ze kdyz se stane zabava praci, tak s tim treba prestat.


Zdeno, tohle je podpasovka -- U Borga zatim byl zatim i software open-source, takze kdo si chce hrat (a travit svuj cas pajenim, vztekanim, a hledanim studenaku) muze si Borgovy udelatka vyrobit od A az do Z, nemusi platit desatek. O moznostech vlastnich uprav nemluve.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod fulda » sob 20 srp, 2016 8:14 am

Předem mého dopisu bych se chtěl omluvit za plevelení vlákna off topic informací.

Jirka_US píše:
fulda píše:... Tuto situaci ještě zhoršuje XpressNet, který má tu podivnou definici .....

Myslim, ze to je pozitivni zprava, ze se na tomto klicovem faktu shodneme. Takze doufam, ze debata jestli LocoNet ma v tomto ohledu navic je konecne u konce.

Ano, ta situace byla jaksi rozhodnuta již zhruba před rokem a myslím, že jsem na to TADY upozorňoval.

Jirko, ten hlavní rozdíl mezi mnou a tebou je, že se snažím znát objektivní přednosti i nedostatky každého systému a pak s nimi pracovat. To že je na XpressNetu nešťastně vyřešené časování příslušenství neznamená, že je ta sběrnice špatná. Ta sběrnice je prostě vhodná pro domácí kolejiště a není vhodná pro rozsáhlá klubová/výstavní kolejiště.

Konec konců pokud bych chtěl používat tvojí rétoriku, tak se tě jednoduše zeptám, kolik kolejišť reálně používá LocoNet pro oládání příslušenství? Myslím, že mi na to bude stačit ruka zkušeného dřevorubce.

Ale to je dost mimo téma, tohle vlákno je prostě o použití XpressNet takže bych tě poprosil, aby jsi to respektoval, do tvého vlákna o DCC+- taky nikdo nepíše blbosti o tom, že nejlepší je Ferrari tak to prosím respektuj a chovej se soudně.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Jirka_US » sob 20 srp, 2016 1:43 pm

fulda píše:Jirko, ten hlavní rozdíl mezi mnou a tebou je, že se snažím znát objektivní přednosti i nedostatky každého systému a pak s nimi pracovat. To že je na XpressNetu nešťastně vyřešené časování příslušenství neznamená, že je ta sběrnice špatná. Ta sběrnice je prostě vhodná pro domácí kolejiště a není vhodná pro rozsáhlá klubová/výstavní kolejiště.

No na tom se opet shodneme (viz zvyrazneny text), ja take pouzivam Xpressnet na "kobercove" jezdeni. Ja jsem v tom prispevku nic nehodnotil a uz vubec ne jestli je to dobre nebo spatne. Proto prilis moc nerozumim tomu konfrontacnimu stylu komunikace. Ale mozna mas pravdu, ze ja vychazim pouze a vyhradne z faktu a nez neco publikuji tak to overuji jak po prakticke tak i po teoreticke strance, obvykle nejmene ze 2 nezavislych zdroju. Pokud mas pocit, ze mam nekde chybu mas moznost na ni upozornit a predlozit fakta a to jsi bohuzel zatim v mem pripade nikdy neudelal, pokud si dobre pamatuji. Takze tady bych asi debatu z me strany ukoncil, zejmena pokud nejsou fakta... Jen tedy pro zajimavost o jakych systemech tedy hovoris krome Xpressnetu ?
fulda píše:Konec konců pokud bych chtěl používat tvojí rétoriku, tak se tě jednoduše zeptám, kolik kolejišť reálně používá LocoNet pro oládání příslušenství? Myslím, že mi na to bude stačit ruka zkušeného dřevorubce.

No nejsem si jist jak to chces vycislit, ale pokud mohu mluvit ze sve zkusenosti, tak kolejiste, ktera jsem videl, tak pokud pouzivaji k trakci system Lenz nebo NCE, tak pro prislusentsvi ve vetsine pripadu LocoNet.

A komentare ohledne LCC, na ktery smeruje ten link, je presne ukazkovy priklad jak vznikaji famy. Aniz by clovek mel v ruce jakykoliv vyrobek LCC, tak se delaji zavery, ktere mimo jine pak samotna NMRA dementovala ve svem bulletinu. Jedine pozitivum snad je, ze takovych "objektivnich" komentaru bylo vice, proto nato NMRA reagovala a zacala vysvetlovat.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod TonikM » sob 20 srp, 2016 4:43 pm

belgarat píše:
zdeno píše:to BorgMcz:

Jinak preji, nech se ti dari a nech prodas vse, co vyrobis.
Ja to nedelam pro komerci, ale pro zabavu a mam nazor,
ze kdyz se stane zabava praci, tak s tim treba prestat.


Zdeno, tohle je podpasovka -- U Borga zatim byl zatim i software open-source, takze kdo si chce hrat (a travit svuj cas pajenim, vztekanim, a hledanim studenaku) muze si Borgovy udelatka vyrobit od A az do Z, nemusi platit desatek. O moznostech vlastnich uprav nemluve.


No Zdeno, myslím že tohle asi o tobě vypovědělo vše :-) Zkus aspoň nejdříve číst a pak psát.
Stejné to je o tvém hodnoceni jazyka pro Arduino. Prostě nejdřív čti, pak zkoušej a teprve pak něco odsuzuj nebo haň. To že jsi u něčeho zamrzl, neznamená že je to špatné, třeba jen právě špatně čteš. Já dříve také měl jisté předsudky o programovaní v C pro 8bity, ale chce to zkusit, vydržet a pak poznáš, že je to správná cesta. Především to platí,když to chceš nechat otevřené pro úpravy.
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » sob 20 srp, 2016 5:43 pm

Toni píše:
belgarat píše:
zden píše:to BorgMcz:

Jinak preji, nech se ti dari a nech prodas vse, co vyrobis.
Ja to nedelam pro komerci, ale pro zabavu a mam nazor,
ze kdyz se stane zabava praci, tak s tim treba prestat.


Zdeno, tohle je podpasovka -- U Borga zatim byl zatim i software open-source, takze kdo si chce hrat (a travit svuj cas pajenim, vztekanim, a hledanim studenaku) muze si Borgovy udelatka vyrobit od A az do Z, nemusi platit desatek. O moznostech vlastnich uprav nemluve.


No Zdeno, myslím že tohle asi o tobě vypovědělo vše :-) Zkus aspoň nejdříve číst a pak psát.
Stejné to je o tvém hodnoceni jazyka pro Arduino. Prostě nejdřív čti, pak zkoušej a teprve pak něco odsuzuj nebo haň. To že jsi u něčeho zamrzl, neznamená že je to špatné, třeba jen právě špatně čteš. Já dříve také měl jisté předsudky o programovaní v C pro 8bity, ale chce to zkusit, vydržet a pak poznáš, že je to správná cesta. Především to platí,když to chceš nechat otevřené pro úpravy.


Tady se dá jen poděkovat a souhlasit, souhlasit a opakovaně souhlasit.
Živím se tím, že to dávám otevřené a zadarmo, no zajimavé, tak na tohle nepřišel zatím ani google :lol:
A zbytek toho tvého plku až vůbec nemá cenu komentovat.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » sob 20 srp, 2016 6:18 pm

nebudem komentovat zbytecnosti. Proste jsem napisal, jak to citim a tim to pro mne konci.
Na konci jeho webove stranky nabizi za predrazene ceny plosaky na jeho veci. Nech si kazdy udela nazor sam.
---
Jinak muj nazor na Wiring nezmenis, je to proste trosku zmetek, kde se velmi spatne pracuje s prerusenimi a taky s EEPROM.
Jazyku Wiring rozumim, ale velmi nerad v nem pisem. Kdyz to vezmem kolem a kolem, tak stejne rozhoduje kompilator a nekdy mam dojem, ze to napisal zoufalec.
Nechapem, proc je vysledny kod 8x vetsi a 4x pomalejsi nez stejny program, napisany v jinem jazyku. Taky opravdu nemam rad, kdyz si program dela co chce a ne to, co chci ja.
Napriklad ovladani pinu Arduina je strasne, opravdu nechapem, proc prekladac nepouziva kod SBI, CBI a taky preskoky SBIC a SBIS.
Dokaze vubec nekdo z vas si prohlidnout a porozumet kodu, ktery vyprodukuje Wiring ??
---
Zkusil jsi treba ovladani maticove klavesnice 4x4, kde pri pouziti nastavovani pinu trva smycka 720uS a pri pouziti BascomBasic 214uS a pri pouziti ASM to trva 24uS na kmitoctu 8 MHz ??
To je jenom vyhodnocovaci smycka bez debounce a delay casu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » sob 20 srp, 2016 6:31 pm

zdeno píše:nebudem komentovat zbytecnosti. Proste jsem napisal, jak to citim a tim to pro mne konci.
Na konci jeho webove stranky nabizi za predrazene ceny plosaky na jeho veci. Nech si kazdy udela nazor sam.
.



Zase uvádíš jen třetinu pravdy aniž by jsi četl.
a) Kdo chce, je tam pdfko s předlohou obou stran a osazení. Může se volně použít pro domácí výrobu, nebo výrobu u jiných služeb. U TCO pultu k tomu i v článku nabádám a popisuji jak na to. Ale to by jsi musel číst a nelhat.
b) Kdo chce, je tam link přímo na výrobce kde si to může kdokoliv objednat.
c) Může si koupit tu PŘEDRAŽENOU profesionální desku co mi zbyla.

PS. kdyby jsi slušně poprosil, já bych tě to také naučil. :wink:

No to jsi tedy udělal test, asi tak hodný tvému duchu.
Jestli se můžeme domluvit jako lidi, nelži do mého vlákna a já ti na oplátku nepolezu do tvého komentovat tvá tvrzení.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod workous » sob 20 srp, 2016 7:03 pm

Chlapi ta Vaše energie by se měla využít spíše pro nás modeláře na udělátka, abychom nemuseli kupovat předražený Eurový výrobky ještě když ČNB reguluje :D .... než na hádky....jeden umí programovat v tom druhej zase v onom, ten umí dělat tišťáky atd. tohle by se tu mělo spojit....Vaše technické přestřelky většina z nás nechápe :D nic ve zlém zkuste se nad tím zamyslet.Jsem přeci na modelářském fóru kde se má řešit jak na to a né to všem znechutit a odradit...mne baví když si najdu návod na nějaké udělatko a krok po kroku to uvedu v život...pro mne vše co si vyrobím pro kolejiště sám má daleko větší cenu...sorry za plevelení.

Zdeněk - workous
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod TonikM » sob 20 srp, 2016 7:16 pm

workous píše:Chlapi ta Vaše energie by se měla využít spíše pro nás modeláře na udělátka, abychom nemuseli kupovat předražený Eurový výrobky ještě když ČNB reguluje :D .... než na hádky....jeden umí programovat v tom druhej zase v onom, ten umí dělat tišťáky atd. tohle by se tu mělo spojit....Vaše technické přestřelky většina z nás nechápe :D nic ve zlém zkuste se nad tím zamyslet.Jsem přeci na modelářském fóru kde se má řešit jak na to a né to všem znechutit a odradit...mne baví když si najdu návod na nějaké udělatko a krok po kroku to uvedu v život...pro mne vše co si vyrobím pro kolejiště sám má daleko větší cenu...sorry za plevelení.

Zdeněk - workous


To je ten správnej názor. Ale chápu plně Borga, že se naštve, když tu dělá věci pro čtenáře fóra a místo vděku se tu najdou stále stejní lidé, kteří něco schazují, když to není jejich nápad. A bohužel to dělají opakovaně!! A Zdeno by měl říkat celou pravdu a né snižovat svojí váhu zbytečně pokřivováním pravdy.
Jsem také rád, když si můžu něco postavit a někdo udělá podrobný návod. Když se čtenář podívá do vlákna, zjistí hned na začátku rozsáhlej příspěvek o ochranách, které se ukážou zbytečné , atd.. .Ale prostě někdo má rád holky, jiný vdolky a jiný ochrany. Jen by to neměl vnucovat za každou cenu.

Pánové by se měli opravdu zamyslet, každej je odborníkem na něco, Zdeno asi nejspíše Loconet, Fulda DCC atd... Někdy mě přijde, že to dělají jen proto, že mají strach, že by si někdo mohl myslet, že už to nejsou odborníci, když to není jejich nápad.

Ano pak se tu plevelí jako teď a neznalej je zmatenej.
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » ned 21 srp, 2016 6:34 am

BorgMCZ toto nezvladl a snizil se k osobnim utokum a potom se strasne divi, kdyz mu to nekdo vrati.
Vsimnite si, ze vubec nereagoval na technicke otazky a jen stale toci o sve dokonalosti a o tom, jak jsou druhy blby a neschopni ho pochopit.
---
Uz muj prvni prispevek o ochranach vzal uplne spatne :
"Ale aspoň máš co psát že :-) Ale pokud chceš, můžeš si hned za svorkovnicí ty věci dát, až to budeš stavět. PS: tobě dám to desku i se slevou aby jsi si mohl upravit :-)"
Uz tehdy prekrocil nepisanou hranici a vysmival se oponentovi. Vubec nevzal do uvahy, ze to myslim dobre a snazim se pomoci.
Dalsi priklad:
PS. kdyby jsi slušně poprosil, já bych tě to také naučil. :wink:
preboha, co by uz mne mohl naucit clovek, co pouziva Wiring ??
---
Timto koncim a uz nebudem reagovat. Je asi pravda, ze kazdy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » ned 21 srp, 2016 8:29 am

Zdendo , opět říkáš zase jen tu tvojí polopravdu a nejsem jediný kdo si toho všiml. Hned v reakci na první jsem reagoval technickým popisem, proč tam ty ochrany jsou úplně zbytečné stejně jako tvůj příspěvek a pokud by jsi alespoň četl , tak by jsi to věděl sám a vůbec ho nevkládal. Ale ty se musíš nejspíše předvádět, že? Tak jak to tu také už popisoval někdo jiný než jen já.

A reakce byla přesně podle tvé. "mozna jsem hnidopich, ale vstupy bez ochran mi pripadaji nejake divne."
Proč divné, zapojení publikované i jinde asi milionkrát.

preboha, co by uz mne mohl naucit clovek, co pouziva Wiring ??
Pravě ten Wiring nebo C, než zase začneš odsuzovat nebo posmívat. Nebo dělat nesmyslné a nekorektní porovnávání.

Myslim, ze sam dobre vis, ze tvoje projekty nejsou genialni a uz vubec ne nejaka novinka
K tomu také není co dodat, ale takhle tu můžem ty polopravdy vytahovat do nekonečna.

Loučím se s tebou, tvá máňa.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » ned 21 srp, 2016 9:57 am

no comment,
udelejte si obrazek sami ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod belgarat » ned 21 srp, 2016 11:30 am

eeeee - nechteli byste se vratit zpet k tematu misto flamewar ?

Borgu -- ty tedy chces (tvym zamerem je) vyslovene jen "ciste" TCO - zadny feedback / signalizace stavu vyhybek, ani "staveni cesty" na zhlavi (proste misto tlacitka/prepinace na kazde vyhybce tlacitko na konci koleje na strane prislusneho zhlavi) ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » ned 21 srp, 2016 12:13 pm

Ano , dá se říci že jen TCO, jak jsem uváděl, je to zařízení pro kolejiště/vlakodrom. To co popisuješ je spíše určené pro TC, kde je uživatelsky příjemné rozhraní.
Já měl v plánu to spíše rozšířit o učící mód, kde se pod jedno tlačítko přiřadí více přestavníků, stisknutím tlačítka v učícím módu, tím se vytvoří předefinovaná cesta. Nebo se to bude deklarovat v configu toho programu, to už jsem chtěl spíše nechat na názoru čtenářů.
Dělám kolejiště to pro zábavu a pro použití i s dětským osazenstvem a tomu to systémově odpovídá.

Samozřejmě rád pomohu i s jiným projektem.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod sidlo » ned 21 srp, 2016 12:56 pm

Souhlasím s borgem. Držet to na úrovni jednoduchého ovladače příslušenství, které si každý přizpůsobí podle svých potřeb. Dělat z toho něco víc by pro průměrného modeláře bylo příliš složité.

PS toto vlákno má klasický průběh. Když budou mít všichni (včetně mě) více respektu k ostatním, tak to bude ku prospěchu všem.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3600
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků