Mozková terapie úplně téměř o ničem

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » ned 21 srp, 2016 5:55 pm

sidlo píše:Držet to na úrovni jednoduchého ovladače příslušenství, které si každý přizpůsobí podle svých potřeb. Dělat z toho něco víc by pro průměrného modeláře bylo příliš složité.

a co tak dat obycejny prepinac, natahnout tri draty ku kazdemu Fulgurexu a je vystarane. Je to jednoduche, lacine a snadno zhotovitelne, dokonce i pro deti.
Proc se chcete drbat levou nohou za pravym uchem pro nejakych deset vyhybek a vyhodit tisice za pocit mit "analogovy" digital ??
Ono to totiz nekonci jen u tohoto udelatka, kdo tomu trosku rozumi, tak si velmi dobre uvedomuje, co vsechno k tomu jeste patri.
---
Toto by byl vynikajici napad, pokud by to bylo konfigurovatelne rozhrani, kde by si clovek mohl vybrat, jak anebo na co, bude ten pin slouzit.
Presne ako Locoio, kde je moznost znacneho vyberu variant.
Teda udelat z toho univerzalni desku, ktera by mohla slouzit jak v kolejisti, tak i mimo nej.
Sranda je, ze to zavisi jedine od programu a da se na to pouzit Borgova deska. Slepe kura zrno naslo a ani o tom nevi.
---
Navic je tam jedna obrovska vyhoda, Xpressnet ma jen 31 pripojnych bodu, ale da se to oklamat pridelenim mnoha adres na jeden bod.
Tim padem pres jedno pripojne misto se da ovladat opravdu hodne periferii a to bez naroku na dasli pripojne body.
Tim by se dalo krasne obejit DCC a to by taky nebylo k zahozeni.
Ted mne asi hodne lidi nepochopilo, ale nevadi.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod TonikM » ned 21 srp, 2016 7:17 pm

Koukám, že Zdeneček má svůj den, on prostě musí za každou cenu provokovat a ještě úplnejma blbostma.
Doufám, že já jsem to pochopil správně, ale je to stejné, jako by jsi napsal, že nemá cenu používat Multimouse a mám do mašinek strkat :-)))
To je fakt pako a teď nemyslím toho španěla, co stavěl NanoX :D
Také tedy podle tebe, tedy i Fulda a jeho TCO je blbost, i když jsi sám na něj odkazoval. Chlape, ty jsi dnes musel chlastat, nebo už fakt nechápu proč to děláš, snad nemůžeš být takovej chudák, jak se teď zdá.

Držím Borgu palce, že se na to nevysereš jen pro lidskou blbost, která tu kvete jak v květnu kytky.

Prosím, nedá se nějak zablokovat aspoň tady ve vlákně? Než se tu začal dohadovat s Borgem (mohl to přejít ale chápu to Borgovo rozhořčení) tak to mělo i úroveň. A i další už to štve. Především když je tu akorát vlákno stále plné urážek "Slepe kura zrno naslo a ani o tom nevi."
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Rudolf » ned 21 srp, 2016 7:38 pm

Pínové, protože lehké upozornění na chování zde viewtopic.php?f=6&t=10312&start=15#p202221 zjevně nepomáhá, budu muset přitvrdit.

Od teď za jakýkoli osobní útok, ironie nebo pokus o flamewar apod. bude BAN na týden.

Admin
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » ned 21 srp, 2016 8:29 pm

Rudolf píše:Pínové, protože lehké upozornění na chování zde viewtopic.php?f=6&t=10312&start=15#p202221 zjevně nepomáhá, budu muset přitvrdit.

Od teď za jakýkoli osobní útok, ironie nebo pokus o flamewar apod. bude BAN na týden.

Admin


Děkuji, ale co člověk nadělá, když chlap velkej, že se nevejde pomalu do fotky chová jak malé dítě.

Tomíku děkuji za zastání, ale sám jsi si nedovedl odpustit osobní útok, tak asi tušíš jak to dokáže pak naštvat mě.
Puvodně jsem ani nechtěl reagovat, ale i za ten BAN tohle stojí sdělit. :-)
Takže za týden. A ještě jednou díky.
Jak adminu za zákrok tak tobě za zastání.
Ideální by bylo Admine, smazat vše po prvním příspěvku, pokud by to šlo. Aspoň zbyde, jediná užitečná informace a ostatní náš společný balast by byl pryč.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » pon 22 srp, 2016 7:18 am

tak nejak nevim, hazet vsechnu vinu na mne je ponekud "zvlastni".
Uz mi psalo par lidi, a to nejsou zadne orezavatka, proc se na to nevykaslem ?
---
Je to proto, ze to pokladam za dobry napad a pouhou zmenou programu by se z toho dalo udelat neco s mnohem vetsi pridanou hodnotou.
Ja sam mam rozbehnute dost velke projekty, takze nemam prostor na neco jine. Navic Xpressnet je ted trosku mimo meho zaujmu.
Ale presto si myslim, ze tam neco na zpusob Locoio velmi chybi. Timto resenim by se dalo vyhnout duplicitnim sbernicim, ktere by se tak staly zbytecne.
---
Jinak pouzit Atm2560 na pouhy konecny automat, je neprakticke a plytvani.
Atm2560 ma 2x8-bit citac, 6x16bit citac, 16 ADC vstupu, 8 PWM, 4x UART, 56 moznych preruseni a dalsi veci.
Mozna by stalo za to, nad tim popremyslet a napisat jen lepsi program, ktery za stejne penize by toho umel omnoho vice??

PS
pouzil jsem termin "konecny automat", mozna to je prehnane, ale kdo tomu rozumi, tak asi pochopil, o co mi jde ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod j1r1 » pon 22 srp, 2016 8:25 am

Zdeno,
viděl jsem tady ve fóru od tebe hodně kritických příspěvků, několik úvah a zatím velmi málo výsledků tvé práce. Zdá se, že se snažíš navrhnout něco nového a zároveň dodržet některé zásady ze "staré školy" - programování v nižším programovacím jazyku umožňující plně využít potenciál harwaru, obvodový návrh minimalizující poškození vlivem chyby obsluhy,... To vše by bylo super, kdyby to ve mně nebudilo dojem, že výsledek nebude Open Source, ale tvoje přilepšení k důchodu. Přesně ve stylu, jakým jsi tu ošklivě napadl BorgMcz (když už používáš ta přísloví: Podle sebe soudím tebe). Já osobně bych za systém, který je vyvíjen a udržován jedním člověkem, nezaplatil.

To, co tu zveřejňuje BorgMcz, se může spoustě lidí hodit. Není to dokonalé, jako samo Arduino. Pro tebe asi triviální nesmysl. Ale modelaření je pro většinu lidí především zábava. A není to jen o prohánění mašinek po oválu. Někoho (jako třeba mě) třeba baví víc dát věci dohromady aby fungovaly. Nemusím navrhovat systémy podle profesionálních zásad, protože to nedělám na kšeft, ale jen pro sebe. Koupit ústřednu hotovou by mě nabavilo. BorgMcz tady všechno publikoval jako Open Source a k prodeji nabízí jenom zbylé tišťáky (služba, která je vyrábí, udělá nejméně 10 kusů) Kdo nechce, nemusí si je kupovat a může si podle OS podkladů udělat vlastní.

Takže Zdeno: pokud Tvoje příspěvky mají jen zajišťovat tvůj marketing jako největšího machra přes LocoNet, tak na mě to nedělá dojem. A řekl bych, že takových lidí je tu víc. Až zveřejníš něco opravdu přínosného, rád si to přečtu.
---
A ještě pro admina: podporuji návrh autora tohoto vlákna stran smazání dalších příspěvků (včetně tohoto).
Obecně: Nestálo by za úvahu striktněji rozlišit komerční a nekomerční témata diskuze? (Zkušenost z diskuzního fóra 3D tisku.)
j1r1
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 20 dub, 2016 4:28 pm

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod MiG » pon 22 srp, 2016 8:48 am

Hmm.
Pro mě zveřejnil zdeno mnohem přínosnější věci než BorgMcx.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » pon 22 srp, 2016 9:52 am

j1r1 píše:Zdeno, viděl jsem tady ve fóru od tebe hodně kritických příspěvků, několik úvah a zatím velmi málo výsledků tvé práce.

neni muj problem, ze nepoznas moje veci, ale pouzivat to jako argument, je uz za hranici slusneho chovani.
Navic, kdyz v druhe casti prispevku mne obvinujes z komerce a pritom me veci nepoznas, tak to vyzniva trosku absurdne. ;-(
Je pravda, ze sve veci prodavam a nijak to neskryvam, ale neukazuji sve veci tady, abych nebyl obvinen z komerce a skryte reklamy.
Proto nejsou me veci vseobecne zname, ale kdo chce, tak si to najde.
Podle mne Borg prekrocil hranice skryte reklamy a proto ten zurivy a falesny utok. To je proste fakt a ne pomlouvani.
---
Programovani je hodne specificke a ja pouzivam BascomBasic, to je vyssi jazyk, ktery je pouzivan hlavne v Nemecku a dal na zapad. Priznavam, je to mensinovy jazyk, protoze je urcen pro lidi, kteri nemeli moznost se naucit C++ na VŠ a pro lidi, kteri prechazeli z ASM na nejaky vyssi jazyk a nechtelo se jim ucit prisernosti z C++. Jinak napisane, je to skoro uplne stejne, akurat se nepouzivaji lomene zavorky a par vyhradenych znaku se pise jinak. Kdo chce, tak si to najde, ale je pravidlem, ze kdo umi jedno, umi i druhe a zalezi jen na tom, cemu da prednost a je blizzsi jeho srdci.
---
Jinak hodne zalezi na kompilatoru, ktery preklada zdrojovy text do strojoveho kodu. Muzu napisat, ze v tomto vyhrava BascomBasic, protoze jeho vysledny kod je prehledny a da se vysledovat a pochopit. Kdezto C++ je po prelozeni pro neznaleho total gulas a nekdy primo necitatelny. Ja vim, ze je to snahou o uzamceni promennych a ruznymi ochranami, ale proste nemam rad, kdyz si program dela, co chce. Navic ani ty ochrany tam nejsou dokonale.
Ono to je stejne u BascomBasic pokud zacnem pouzivat Declare Function nebo Sub, tak se z toho stane stejny gulas jako C++.
---
Jen pro pobaveni, pouzitim C++ vznikaji takove monstra, jako jsou Wokna a ine monstr programy, kdy se to lepi bez ladu a skladu a vlastne nikomu nezalezi na tom, jak to funguje, jen kdyz to funguje :oops:
A to same je Wiring, lepi se dohromady "ino", "inc", "bin", "h", "cpp" , "c" a pritom se straci prehlednost a nakonec clovek vubec nevi, co to vlastne dela a spoleha se na to, ze to asi bude dobre.
Pokud se to udela dobre nebo se to aspon "dobre okomentuje", tak se s tim da pracovat.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod belgarat » pon 22 srp, 2016 11:05 am

Offtopic.

zdeno píše:Programovani je hodne specificke a ja pouzivam BascomBasic, to je vyssi jazyk, ktery je pouzivan hlavne v Nemecku a dal na zapad. Priznavam, je to mensinovy jazyk, protoze je urcen pro lidi, kteri nemeli moznost se naucit C++ na VŠ a pro lidi, kteri prechazeli z ASM na nejaky vyssi jazyk a nechtelo se jim ucit prisernosti z C++. Jinak napisane, je to skoro uplne stejne, akurat se nepouzivaji lomene

Zas tolik tu VS neprecenuj. Naucit se C znas-li zaklady proceduralniho programovani neni slozite (syntaxe je podruzna), k nauceni se C++ znas-li principy objektove metodologie nepotrebujes VS. Declare function neznamena automaticky prasecky kod, a prase programator (nebo spis "koder") napise cunarnu v jakemkoliv jazyce.

zdeno píše:Jinak hodne zalezi na kompilatoru, ktery preklada zdrojovy text do strojoveho kodu. Muzu napisat, ze v tomto vyhrava BascomBasic, protoze jeho vysledny kod je prehledny a da se vysledovat a pochopit. Kdezto C++ je po prelozeni pro neznaleho total gulas a nekdy primo necitatelny. Ja vim, ze je to snahou o uzamceni promennych a ruznymi ochranami, ale proste nemam rad, kdyz si program

Hele :) michas jabka a hrusky. Kdyz pouzivam vyssi jazyk, delam to proto, ze zapis je prehlednejsi a kod udrzovatelnejsi. Od urcite velikosti projektu bych se v kodovani v ASM nebo nizsich jazycich po*. Posuzovat kvalitu zdrojoveho jazyka (nebo programatoru v nem) podle citelnosti ASM po mnohonasobne _strojove_ transformaci/ optimalizaci ... je dost velke nepochopeni toho, proc jazyky jako C/C++ vznikly.

Na kriticke veci muzes i na Arduinu pouzit C, nebo ASM - ale uprimne, jak velka cast software je tak kriticka (pri rychlosti Arduina), aby to bylo treba ? Par interrupt handleru, leda. Pamatuju doby v na prelomu a v prubehu 90. let, kdy jsem v asm 8080/z80 pocital takty kodu abych nacasoval presne obraz nebo zapis na mgf ... ale vzhledem k vykonu komoditniho HW jsem uz leta na assembler az na vyjimky nesahl. Je to neefektivni. U PICe s minimem pameti se resi jine veci (jinak) nez u Arduina.

[quote="zdeno"]
A to same je Wiring, lepi se dohromady "ino", "inc", "bin", "h", "cpp" , "c" a pritom se straci prehlednost a nakonec clovek vubec nevi, co to vlastne dela a spoleha se na to, ze to asi bude dobre.
{/quote]

No, holt jsi ze stare skoly -- ja tomu rikam volba prostredku umernych ukolu. Kdyz o nic (vykon, prostor, pamet) nejde, je .ino prehledne, rychle napsane. Proc si zivot delat zbytecne slozity.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » pon 22 srp, 2016 11:53 am

mozna by stalo za to, se presunout jinam, teda pokud to admin dovoli a udela ;-)
---
Ja jsem stredoslolak s elektrotechnikou a na skole jsme se ucili papirovy Pascal a podobne veci ze "stredoveku", (1971, to mi bylo 16).
Proto jsem nasledne nejak neobdivoval C++ a Javu. Je pro mne snadnejsi nekoho poprosit, aby pro Wokna neco napisal nez se s tim trapit. I kdyz to umim pres LibertyBasic nebo JustBasic. Ale je to trapeni. :(
---
Jinak pouzivat C+ pro mikrosvaby je zvlastni a problematicke. Ja jsem hodne dlouho pisal v ASM , treba pro ZX Spectrum, kde vlastne v roku 1986 nic jine neexistovalo.
Potom jsem uvital BascomBasic, ktery primo navazuje na Basic z ZX Spectra a vlastne jsem se nemusel nic ucit. Myslim, ze kazdy by se zachoval stejne. Navic je to skutecne vymakane a plne srovnatelne s C+ pro AVR.
---
Jinak nesouhlasim s tim, ze kod po prelozeni by mel byt nesrozumitelny. Kdyz to vezmu kolem a kolem, tak kazdy prikaz je -vytahnuti z pameti - zpracovani - ulozeni do pameti-. Za celou dobu se to nezmenilo a nezmeni. Problem je, jak se to udela.
V zasade plati, ze udelat to slozite umi kazdy blbec, ale udelat to jednoduse a "krasne", na to uz musi byt nekdo dobry.
Napriklas C+ vytahuje promenne pres neprime adresovani v registrech r28,r29, misto aby si tam sahl pres instrukci LDS.
A to mas hned dve instrukce navic. Navic treba u Attiny 2313 s 256 RAM to vypada opravdu divne.
---
Jinak s AVR pracujem asi od roku 2008, kdy mi prestal vyhovovat, respektive byl jsem prinucen prejit z X51 na AVR.
Dodnes mi nektere veci z x51 chybi, jako treba volba vahy priorit na preruseni nebo obraceny zasobnik.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod fulda » pon 22 srp, 2016 1:18 pm

Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » pon 22 srp, 2016 2:30 pm

Tak asi každý starší začínal na ASM, Basicu. Já také začínal v ASM, viz moje návody na webu, které s modely nemají nic společného.
Ale v C jsou ty programy rychleji přenositelné při změně platformy, Java je dokonce s tímto navržena.
Mnohem lépe čitelné při práci v kolektivu i jedinci. A jistě by se našlo více dalších plusů.
Už jen to, že výrobci do ASM přidávají příkazy pro snadnější překlad z C, viz nejzákladnější nové řady PIC.
Pokud by si člověk mohl dovolit zaplatit profi překladač, tak výsledky po optimalizaci budou překvapivé (tedy alespoň to předkládá marketing).
To je prostě vývoj, člověk se nesmí bát a zamrznout. Jde o to zkoušet.
Stejný pohled by mohl být web, mohlo by se vše psát v čistém HTML, ale protože je potřeba/poptávka pro propracovanějších presentacích, tak dnes máme php, DHTML, css atd...
Proste vývoj.
A také je to pak z druhé strany o ceně a dostupnosti, jednoduchosti. Tu předkládáš, jak je to Arduino Mega nevyužité, ano to je, ale je to mnohem levnější a především pro uživatele na složení jednoduší, než tam dávat ATTinny a obvod co zvětší počet pinů (připojený na I2C, SPI, 1Wire, 2Wire... sběrnici). Jde o to, jak to tu někdo psal, že v jednoduchosti je ta síla a většina geniálních věcí tak i vznikla, prostě z jednoduchosti myšlenky. Nabastlit něco jako Temelín sice vypadá úžasně, ale to je tak celé.


A PROSÍM ADMINA O SMAZANÍ VEŠKERÉHO BALASTU CO SE NÁM TU POVEDL PO PRVNÍM PŘÍSPĚVKU. DĚKUJI.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » pon 22 srp, 2016 6:42 pm

nemam problem uznat, ze neco neumim anebo, ze se mi to nechce delat. ;-)
Ale dokaze mne nastvat netolerantnost a pohrdani (povysovani se).
---
Nepisem programy v ASM, ale v BascomBasic, ktery je srovnatelny s C++. A umi to vsechno, co vyssi jazyky dokazou, treba zmenou hlavicky Declare "Attiny2313.dat", to zmenim pro uplne jiny procesor rady AVR , treba "M2560pdef.dat".
Jediny problem je, kdyz to nema hardware, ktery je v programu uveden. Ale s tim maji problem vsechny jazyky. Jeste jsem se nesetkal s programem, ktery by umel pretypovat PORTF na PORTB. Navic je tam problem s instrukcemi, ktere vyzaduji presnou lokaci v pameti (SBI,CBI). Proto je velmi snadne program aplikovat na vyssi procesor, nez naopak.
Asi proto pouziva Wiring tu nejslozitejsi variantu, protoze nedokaze (nechce) zjistit, kde se dany I/O registr nachazi. Napriklad primo registry IN/OUT porty H,J,K,L. Proste si to vyvojari Wiringu ulehcili ;-)
Cesta nejmensiho odporu, kdo to nepozna, ten klame.
---
TO Borg:
Jinak prestan s tou genialnosti, opravdu si vymyslel jen teplou vodu, ktera uz byla tisickrat vymyslena. Je to usmevne, zvlast pro nas, co si uz neco pamatujeme.
Ono prekopanim na jinou soucastkovou zakladnu, se princip nezmeni. Stale je to jen sejmuti stavu, zpracovani, poslani nekam.
---
Dokonce ani prekopanim na Locoio, teda konfigurovatelne rozhrani, nic nove nevymyslis.
Ale bylo by to neco nove, co Xpressnet dosud nemel. Moznost obejit sbernici DCC a ovladat prislusenstvi naprimo a tak vyloucit ruzne prevody do jine sbernice a navic udelat zpetnou vazbu primo pres Xpressnet, to by bylo neco.
Uznavam, ze to je zakladni vyzkum, ale byl by si prvy. ;-)
Mel by si vyhodu, ze bys mohl vyuzit veci, ktere uz byly vymyslene, ale nepouzite pro tuto sbernici.
Zelezo na to mas, tak proc to nezkusis ??
---
Az dodelam centralu na Arduino 2560, tak to taky zkusim, ale mam obrovskou nevyhodu v tom, ze Locoio pro Loconet, asi neprekonam. :(
To bylo navrzene opravdu genialne a hlavne jednoducho. Nepoznam jednodussi periferri, jako je Locoio.
Kdyz si clovek uvedomi, ze bylo navrzene pred zhruba 17 roky a stale se pouziva.
To je opravdu nadcasova vec.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » pon 22 srp, 2016 8:01 pm

zdeno píše:ne...TO Borg:
Jinak prestan s tou genialnosti, opravdu si vymyslel jen teplou vodu, ktera uz byla tisickrat vymyslena. Je to usmevne, zvlast pro nas, co si uz neco pamatujeme.
..c.


Nic takového jsem rozhodně nepsal, ty jsi fakt pan Magor s komplexem, že tu někdo ubližuje, jinak to neumím říct. Jsem tu jen psal, proč se prostě dnes přechází na ty či ony jazyky!!! Ty jsi mi jak se říká u prd.l.e. Už to pochop a nesnaž se za každou cenu blabolit o něčem o co nikdo nestojí a hlavně vše překroucet ty rozdětanej projekte.

Doufám, že brzo přijde Admin a už to smaže!!!!!!!!! Ideálně celé vlákno a já si holt založím znovu a doufám že bez tvého lezení.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » úte 23 srp, 2016 5:48 am

no comment ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků