Mozková terapie úplně téměř o ničem

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » čtv 18 srp, 2016 8:53 pm

resite to tak nejak opacne ;-)
podle mne treba resit panel a na nej nakreslit to nadrazi a potom do nej osadit ty tlacitka, prepinace, ledky, bla, bla, bla ....
---
Vymyslet na to elektroniku umi kazdy trosku znaly a neni to vubec problem. Takovych panelu sem navrhnul desitky.
Vzdycky byl nejvetsi problem to nejak "ergonometricky" rozmistit, aby to melo vnitrni logiku a zaroven to vypadalo pekne.
Teda neni problem elektronika, ale skutecne fyzicke provedeni. Nektere panely se vyrabely i na 6-8x, nez se to podarilo.
---
Mne osobne se libi plastove pruhledne kosticky s rozmery 3x3cm, kde je osazen pidi procesor a je to spojeno pres konektor se sousedy.
(Takova stavebnice, nekdo to uz vyrabel, ale nejak se to neujalo.)
Teda stejne, jako to je na kolejisti. A je na volbe kazdeho, ci to bude ovladat jednotlivo nebo z toho udela releovku. Obe moznosti jsou realizovatelne.
Dalo by se pouzit i ArduinoNano, ktere je male a pro nase ucely docela naddimenzovane, ale to nevadi. Jen by se musela udelat vetsi krabicka.
---
Fuldove udelatka jsou na kobercove jezdeni nebo jen pro par vyhybek. Velky panel s radou tlacitek (nad 10) je humus a je skoro nepouzitelny.
Tento vas navrh je podobny, resite veci uz davno vyresene, pritom nejvetsi problem uplne obchazite.
Kdyz to vezmu s nadhledem, tak i Fuldove udelatka se daji rozmistit na panelu podle kolejiste a tim se z toho stane uplne jiny zpusob ovladani.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » pát 19 srp, 2016 5:03 am

zdeno píše:resite to tak nejak opacne ;-)
podle mne treba resit ....
.


No teď mi přijdeš mimo mísu, nikdo netvrdí, že se tu objevila Amerika, jen že je to udělané z arduina a předností je tas možnost nastavení adres dle potřeb, ale především otevřenost projektu a dostupnost..
Co se týká jak ten panel udělat, tak pravě na vrchní stranu nakreslit plán kolejiště a u výhybek osadit tlačítka/přepínače. Ani nic jiného snad nemohl mít někdo v plánu, mimo tebe. Mít něco s 60 tlačítky v řadě vedle sebe, asi moc ergonomické nebude.
Jediné co jsem tu řešil (aspoň doufám) je zda třeba udělat možnost, že bude 10 tlačítek, které budou mít možnost předdefinovat cestu.
Vše to má být pro kolejiště/vlakodrom. Má to být pro lehčí znázornění kolejiště a ovládání. Právě ta modularita adres je předností.

Také je škoda, že jsi ty desítky věcí nedal lidem aby se poučili, nebo něco podle toho udělali. Třeba se ještě podělíš, určitě by to bylo přínosnější.. Myslím, že přesně tyhle příspěvky jsou ty, o kterých se tu psalo, že jsou už i nechtěné, protože nejsou vůbec žádným přínosem. Ale zase je to jen na komunitě, jak se k tomu bude stavět.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod fulda » pát 19 srp, 2016 7:00 am

Ferda píše:Ono by pohodlně stačilo relativně jednoduché udělátko bez návaznosti na určitou platformu. Víceméně jen logika (vstupy - tlačítka, výstupy TTL, nebo analog) použitelná od analogu až po systém příštího století.
Úplně nejšikovnější by bylo něco co by šlo vsunout mezi tlačítka a TCO a řešilo by vlakové cesty, logiku a závislosti.

Já vím že se vám to nebude líbit (konec konců matikář nikdy není oblíbený učitel), ale u návrhů těchto systémů je potřeba si dávat pozor na několik věcí.
Pokud se dělá návrh pro analogové kolejiště, tak se většinou vychází z předpokladu, že jsou přestavníky řízené "paralelně", takže se přestavují všechny najednou a je celkem jedno, že se přestavník přestavuje do polohy, ve které už předtím byl. Proto řídící systém nereflektuje co bylo, on jen odesílá co má být jako nové.
To u DCC není tak úplně dobrý nápad. DCC je ve svojí podstatě sériová sběrnice, takže se příkazy pro přestavníky musí naskládat za sebe. Navíc je tam nějaká potřeba opakování, takže se musí naskládat za sebe několikrát a tím pádem se jednou stane, že "dojde kapacita sběrnice".
Tuto situaci ještě zhoršuje XpressNet, který má tu podivnou definici a přenesení zodpovědnosti za opakování na ovladač. Pokud vezmeme v úvahu časování, které tu zaznělo, tak přehození jedné výhybky trvá 200ms, to znamená, že přehození pěti výhybek trvá vteřinu. Dalo by se uvažovat o tom, že pro všechny přestavované výhybky odešlu zahájení (10AAAAAA 1AAACDD1 EEEEEEEE) a po 200ms zase pro všechny pošlu ukončení (10AAAAAA 1AAACDD0 EEEEEEEE), jenže to má takový drobný problém - jednak se může stát, že se vůbec nepodaří zařadit všechny příkazy a navíc není vůbec jasné, kolik má centrála paměti pro tyto příkazy. Bohužel je to údaj který se neuvádí a ani nikterak zvlášť netestuje. Proto se tím dá většina ústředen celkem slušně shodit nebo rozhodit.

Nehledě na to, že pokud má stavění cest fungovat správně, tak potřebuje pracovat s obsazením úseku a to už znamená dost úzkou vazbu na systém v kterém pracuje.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » pát 19 srp, 2016 8:38 am

BorgMcz píše: Myslím, že přesně tyhle příspěvky jsou ty, o kterých se tu psalo, že jsou už i nechtěné, protože nejsou vůbec žádným přínosem. Ale zase je to jen na komunitě, jak se k tomu bude stavět.

Myslim, ze sam dobre vis, ze tvoje projekty nejsou genialni a uz vubec ne nejaka novinka. Je to proste jen jinak udelana stara vec. V zasade se vubec nelisi od Fuldovych udelatek.
To, ze tam je Arduino tomu nijak nezvysuje pridanou hodnotu, jen snizuje cenu. I to je dulezite, ale jen pro nekoho.
---
Je to jinak udelane Locoio, teda konfigurovatelne rozhrani, ale pro sbernici Xpresnet.
Prave o tom pisem, ze jsem jich navrhnul desitky, ale jsem to nepublikoval, protoze to pokladam za samozrejmost a noseni drivi do lesa.

PS
abych nebyl obvineny, ze jsem papezstejsi jako papez, tak pridam nejake navrhy:
mozno by to chtelo udelat konfigurovatelne jako Locoio, teda mit moznost nastavit vystupy, vstupy, teda servo, magn. prestavniky, mot. prestavniky, navestidla, prepinace, tlacitka, ledky a vubec ruzne zeleznicarske udelatka.
Vymyslet a vytvorit GUI rozhrani na konfiguraci a tim padem by se z toho stal univerzalni nastroj na cokoliv. teda jak moznost vytvorit pult s ovladanim a indikaci, tak ovladaci jednotka do kolejiste.
---
Puvodne jsem myslel, ze delas neco podobne, proto jsem mel pripominku k ochranam.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod belgarat » pát 19 srp, 2016 10:51 am

fulda píše:Nehledě na to, že pokud má stavění cest fungovat správně, tak potřebuje pracovat s obsazením úseku a to už znamená dost úzkou vazbu na systém v kterém pracuje.


Nechytil jsem se - muzes toto trochu rozvest ? Dik.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod sidlo » pát 19 srp, 2016 11:48 am

Nehledě na to, že pokud má stavění cest fungovat správně, tak potřebuje pracovat s obsazením úseku a to už znamená dost úzkou vazbu na systém v kterém pracuje.


Na releovce a vyšších systémech nelze postavit vlakovou cestu na obsazenou kolej...

Ferda píše:Ono by pohodlně stačilo relativně jednoduché udělátko bez návaznosti na určitou platformu. Víceméně jen logika (vstupy - tlačítka, výstupy TTL, nebo analog) použitelná od analogu až po systém příštího století.
Úplně nejšikovnější by bylo něco co by šlo vsunout mezi tlačítka a TCO a řešilo by vlakové cesty, logiku a závislosti.


S ohledem na variabilitu a složitost si myslím, že dělat nějakou vyšší logiku postavenou na PIC nebo Arduinu je slepá ulička. Od toho jsou tu lepší a ve výsledku i levnější nástroje - JMRI & spol.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod fulda » pát 19 srp, 2016 12:01 pm

belgarat píše:
fulda píše:Nehledě na to, že pokud má stavění cest fungovat správně, tak potřebuje pracovat s obsazením úseku a to už znamená dost úzkou vazbu na systém v kterém pracuje.
Nechytil jsem se - muzes toto trochu rozvest ? Dik.
sleduj diskuzi s uživatelem sidlo

sidlo píše:
Nehledě na to, že pokud má stavění cest fungovat správně, tak potřebuje pracovat s obsazením úseku a to už znamená dost úzkou vazbu na systém v kterém pracuje.
Na releovce a vyšších systémech nelze postavit vlakovou cestu na obsazenou kolej...
Ano a nebo to dovolí, ale s podmínkou odsouhlasení přivolávačky (a signalizace se rozsvítí na přivolávací)
A také znaky s předzvěstí (volno, očekávej stůj) a podobně.

sidlo píše:
Ferda píše:Ono by pohodlně stačilo relativně jednoduché udělátko bez návaznosti na určitou platformu. Víceméně jen logika (vstupy - tlačítka, výstupy TTL, nebo analog) použitelná od analogu až po systém příštího století.
Úplně nejšikovnější by bylo něco co by šlo vsunout mezi tlačítka a TCO a řešilo by vlakové cesty, logiku a závislosti.
S ohledem na variabilitu a složitost si myslím, že dělat nějakou vyšší logiku postavenou na PIC nebo Arduinu je slepá ulička. Od toho jsou tu lepší a ve výsledku i levnější nástroje - JMRI & spol.
To je jeden z názorů se kterými rozhodně vyjadřuji souhlas. Určitě se jednou podaří někomu udělat takové rozhraní, které bude vhodné i pro malé procesory, ale spíš se z malých procesorů stanou velké procesory a pak už to bude jedno.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Jirka_US » pát 19 srp, 2016 2:04 pm

sidlo píše:
Ferda píše:Ono by pohodlně stačilo relativně jednoduché udělátko bez návaznosti na určitou platformu. Víceméně jen logika (vstupy - tlačítka, výstupy TTL, nebo analog) použitelná od analogu až po systém příštího století.
Úplně nejšikovnější by bylo něco co by šlo vsunout mezi tlačítka a TCO a řešilo by vlakové cesty, logiku a závislosti.


S ohledem na variabilitu a složitost si myslím, že dělat nějakou vyšší logiku postavenou na PIC nebo Arduinu je slepá ulička. Od toho jsou tu lepší a ve výsledku i levnější nástroje - JMRI & spol.

Souhlas, to je reseni ktere uspesne pouzivam jiz nekolik let. Hlavne reseni zalozene na RPi je zajimave predevsim velikosti, protoze ve verzi zero je ten pocitac mensi nez Arduino UNO. A k provozovani JMRI na RPi neni treba zadny dalsi disk, televize/monitor, klavesnice apod. Cela sestava (pocitac, SD karta, zdroj, USB hub, propojovaci kabel, vetsina oceni i WiFi modul) pro potreby zeleznicniho modelare stoji ca. $20 (slovy dvacet dolaru), samotna verze zero $5 (slovy pet dolaru). A jen podotykam, ze bez monitoru a klavesnice lze realne provozovat JMRI i na starickem PC s Windows ME.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod belgarat » pát 19 srp, 2016 2:28 pm

sidlo píše:
S ohledem na variabilitu a složitost si myslím, že dělat nějakou vyšší logiku postavenou na PIC nebo Arduinu je slepá ulička. Od toho jsou tu lepší a ve výsledku i levnější nástroje - JMRI & spol.


No mne by to naprogramovani (viz Ferda) docela i zabavilo (v zime)... ale prave nevim kde je ucelne vesti "rez" aby to nebylo nove JMRI - na druhou stranu aby se vykryly nejobvyklejsi scenare "normalnich" pultu. Takze jakekoliv vstupy/nazory/navrhy co _jeste_ ma smysl a co uz je moc slozite vitany.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod fulda » pát 19 srp, 2016 6:42 pm

Jirka_US píše:.. samotna verze zero $5 (slovy pet dolaru)...
Za které se nedá koupit, je k ní povinné poštovné a balné.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Jirka_US » sob 20 srp, 2016 4:27 am

Ferda píše:
Bedlisch píše:Co ale velmi chybí, je právě ovládání alá releovka bez PC, jak psal Fulda. Tak aby vlaková cesta mohla být volena 2 tlačítky a to KAM a ODKUD. To by teprve bylo žrádlo :wink:

Lépe ODKUD -> (KUDY ->) KAM.

A to je přesně to na co čekám. Nejlépe dnes asi na Arduinu. A ideálně s možností natáhnout do toho data rovnou z excelové tabulky, případně ze souboru "data.csv" .

Jak pisi vyse, zkus RPi s JMRI, protoze JMRI ti na Arduinu nepobezi. Je pravda, ze verze zero nema tolik IO pinu jako Arduino Mega, ale zato je levnejsi....A misto csv souboru se pouzivaji xml, konkretne 2 soubory, "Logix" a "Routes". Myslim, ze reseni je to dost dobry a cena primo "luxusni", pokud si mohu dovolit pouzit tento vyraz.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Jirka_US » sob 20 srp, 2016 4:46 am

fulda píše:Já vím že se vám to nebude líbit (konec konců matikář nikdy není oblíbený učitel), ale u návrhů těchto systémů je potřeba si dávat pozor na několik věcí.
Pokud se dělá návrh pro analogové kolejiště, tak se většinou vychází z předpokladu, že jsou přestavníky řízené "paralelně", takže se přestavují všechny najednou a je celkem jedno, že se přestavník přestavuje do polohy, ve které už předtím byl.

To je bohuzel chybny predpoklad, pokud se budeme drzet releovky v modelove zeleznici, tak se pouziva rele s casovym zpozdenim, prave z duvodu aby se zabranilo
obrovskemu proudovemu narazu a tim nutnosti dimenzovat napajeni pro tyto proudy....
fulda píše:....DCC je ve svojí podstatě sériová sběrnice, takže se příkazy pro přestavníky musí naskládat za sebe. Navíc je tam nějaká potřeba opakování, takže se musí naskládat za sebe několikrát a tím pádem se jednou stane, že "dojde kapacita sběrnice"...

To jiste je, jen podotykam, ze pouze jednosmerna (s vyjimkou Railcom), ale neni problem s pomoci JMRI udelat nekolik paralelnich vetvi DCC pro prislusentstvi. Situace kdy dojde kapacita je spise teoreticka nez prakticke omezeni o domaciho kolejiste.

fulda píše:... Tuto situaci ještě zhoršuje XpressNet, který má tu podivnou definici .....

Myslim, ze to je pozitivni zprava, ze se na tomto klicovem faktu shodneme. Takze doufam, ze debata jestli LocoNet ma v tomto ohledu navic je konecne u konce.

fulda píše:.... Proto se tím dá většina ústředen celkem slušně shodit nebo rozhodit....

Nejaky konkretni priklad (napr. pocet vyhybek atd), kdy se to nekomu podarilo shodit a jaka byla konfigurace?
fulda píše:
Jirka_US píše:.. samotna verze zero $5 (slovy pet dolaru)...
Za které se nedá koupit, je k ní povinné poštovné a balné.

Ale da..., nic neni povinne, patrne doslo k nejakemu nedorozumeni.
Naposledy upravil Jirka_US dne sob 20 srp, 2016 5:04 am, celkově upraveno 1
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod Jirka_US » sob 20 srp, 2016 4:54 am

belgarat píše:
sidlo píše:
S ohledem na variabilitu a složitost si myslím, že dělat nějakou vyšší logiku postavenou na PIC nebo Arduinu je slepá ulička. Od toho jsou tu lepší a ve výsledku i levnější nástroje - JMRI & spol.


No mne by to naprogramovani (viz Ferda) docela i zabavilo (v zime)... ale prave nevim kde je ucelne vesti "rez" aby to nebylo nove JMRI - na druhou stranu aby se vykryly nejobvyklejsi scenare "normalnich" pultu. Takze jakekoliv vstupy/nazory/navrhy co _jeste_ ma smysl a co uz je moc slozite vitany.

Zde je nekolik moznosti krome JMRI:
- Rocrail, take bezi na RPi
- DCC++ ve spojeni s Base Station, ktere umzonuje staveni vlakovych cest

Nebo pokud si chces zaprogramovat, tak zkus implementovat vyse uvedeny shield na DCC++ a moznost nacteni souboru csv. primo do DCC++
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod BorgMcz » sob 20 srp, 2016 6:17 am

zdeno píše:Myslim, ze sam dobre vis, ze tvoje projekty nejsou genialni a uz vubec ne nejaka novinka. Je to proste jen jinak udelana stara vec. V zasade se vubec nelisi od Fuldovych udelatek.
To, ze tam je Arduino tomu nijak nezvysuje pridanou hodnotu, jen snizuje cenu. I to je dulezite, ale jen pro nekoho.

Právě tvé odpovědi světčí o tom, jak jsi mimo. Ono nejde jen o to snížení ceny, to je jen další bonus.
Základem té myslím dobré myšlenky je to, že si to uživatel dokáže postavit (pájí minimálně, dostane návod jak na to, vše krok po kroku a jak to oživit).
Uživatel nemusí stavět nebo kupovat programátor, který by mu umožnil to vůbec naprogramovat (Arduino je ve své podstatě už tím vybaveno)
Programovací jazyk není pro uživatele začátečníka složitý jak assembler, ale naopak vychází z podstaty jednoduchosti (uživatel zvládne drobné úpravy a nastavení sám).
Když to tak nějak shrneme, uživatel při stavbě nebo změně konfigurace potřebuje jen ten USB kabel a PC (existují i postupy, jak to udělat z tabletu či tel. s Androidem).
Celý postup je popsán krok po kroku a je to pro uživatele v otevřeném formátu.
Takže kdo si to chce udělat, tak se jen přečte návod - http://www.dccmm.cz/index.php/dcc-model ... -xpressnet

Tímto vším se to liší od tebou zmíněných udělátek. Jak moc je to geniální naštěstí není jen na tvém omezeném rozhledu k posouzení.

zdeno píše:Prave o tom pisem, ze jsem jich navrhnul desitky, ale jsem to nepublikoval, protoze to pokladam za samozrejmost a noseni drivi do lesa.


To chápu, že to sem nechceš dávat, nejlépe sám autor musí tušit co vytvořil a zda se za to má stydět nebo publikovat.

PS: už jsi rozchodil alespoň tel LCD pod tím Arduinem?
Já znám z práce dva druhy programátorů:
první hledá důvody, proč to nejde naprogramovat a pod tímto projekt hned ukončí
druhý hledá cestu, jak by se to dalo naopak naprogramovat a dodělá projekt
Kampak patříš ty? :-) Úplně si nejsem jistý :-)


Jinak pánové, jestli chcete řešit nějaké reléovky a podobně, zkuste udělat samostatné vlákno.
Já doufal, že zde bude řešeno pouze objektivní pohled na rozšířením obyčejného TCO, které má sloužit pro kolejiště/vlakodrom.
Je to jen jiný typ ovladače než je multimouse.

Fuldo, ano jsi perfektní matematik, opravdu 5x 200ms je dohromady 1000ms tedy 1sec. Ještě že tě mám, asi bych to nedal :-)
Vážně, co jako špatného vidíš na přehození 5 přestavníku po sobě? Že to bude trvat 1sec? Když to budeš přehazovat ručně, tak to asi bude trvat i déle.
Nějak mi uniká smysl toho dlouhého příspěvku, nebo spíše jeho závěrečné vyhodnocení. Sice to vypadá opět strašně důležitě, když do toho popisu dáš ty 111 a 000 a AAA, ale přínos nějak mimo to téma.


Závěrem poprosím debatující reléovkáře, nad vytvoření svého vlákna, protože sem se to nehodí, děkuji.
další věci zde - http://www.dccmm.cz nebo http://dcc.zde.cz
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod zdeno » sob 20 srp, 2016 7:39 am

to BorgMcz:
prestan se urazet jako male decko a bud prakticky a trosku tolerantni k nazorum druhych. Tvoje ironie a urazky jsou uplne zbytecne a svedci o male duvere sama v sebe.
Mne je vlastne uplne ukradnute, co delas a jak to delas, ale snazim se ti pomoci udelat dobrou a praktickou vec.
Ja si tu nemasirujem EGO, ale davam navrhy a pripominky. Pokud to nedokazes rozlisit, neni to moje chyba.
Jinak bazirovani na blbostech, neni jen tvoje parketa, takovych je tu vic a hadam nechces, abych te mezi ne zaradil.
---
Podsouvani toho, jak je vlastne Arduino jednoduche a trivialni je trosku podraz, je nutne se to naucit jako vsechno jine a nenaleje se to samo do hlavy.
Neni dobre toto podcenovat a tvrdit, ze to vlastne nic neni. Kolik lidi asi umi ve Wiringu programovat nebo aspon porozumet, co se tam pise ??
---
Je neco jine udelat GUI platformu a tam umoznit neznalym menit a upravovat promenne, ale to neni zrovna jednoduche a musi se to umet.
Lze udelat v programu Wiring deklarace, ktere nekde na zacatku programu definuji promenne, ktere se daji menit.
Ale musi se to kurnik dobre okomentovat a presto neni zarucene, ze to bude pro vsechny srozumitelne.
Navic nelze vyloucit chyby dalsich upravovatelu, kteri nepoznaji souvislosti.
---
Locoio je univerzalni nastroj a neni nutne ho zhazovat. Timto vlastne ukazujes svou zaujatost.
Pouziva ho stovky lidi a protoze to je platforma Loconet, tak pro vetsinu Roco priznivcu je to primo "dabelska vec" ;-)
Neni to muj vyrobek, ja ho jen pouzivam a navrhujem pro nej veci. Ale vetsinou jen pomaham lidem porozumet, jak to funguje. Kdyz to pochopi, uz mne nepotrebuji.
Teda tvoje urazky jdou tak nejak mimo mne a pripadaji mi divne. To je asi podobne, jako kdybys nadaval na Arduino, ze zle udelalo tvuj vyrobek.
---
Jinak ucit se z chyb druhych neni dano kazdemu, vetsina lidi si to musi vyzrat a otestovat sama.
---
TFT LCD display se mi podarilo ozivit vcetne dotykove klavesnice. Jen sem si musel vytvorit vlastni knihovny, kde jsem musel opravit chyby a vyhodit vse zbytecne.
Ted sem se zaseknul na moznostech, jak udelat casovani pro multitasking vsech podprogramu, kde mne brzdi neexistence volby priorit preruseni procesoru Atm2560.
V tomto je platforma x51 dokonalejsi. Ale to pochopi jen ten, kdo s tim dela. Jinak je to beh na dlouhe trate a hlavne testovani je velky problem.
Provozni slepota je svina.
---
Jinak preji, nech se ti dari a nech prodas vse, co vyrobis.
Ja to nedelam pro komerci, ale pro zabavu a mam nazor,
ze kdyz se stane zabava praci, tak s tim treba prestat.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: fira a 34 návštevníků