Mozková terapie úplně téměř o ničem

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Návod - Arduino TCO – ovládací pult s Arduinem na Xpress

Příspěvekod fulda » čtv 25 srp, 2016 7:03 am

workous píše:
fulda píše:
workous píše:OK uvídím až přijde deska ...., ale děkuji za odpověď..pokud bych se rozhodnul o úpravu a definoval na pin Ardu adresy výhybek(cesty) pak to bude ok ? prodleva asi nebude vadit...
To nevím, to je moc podmínek najednou a asi už si to nedovedu představit.

když jsem laboroval na elekromagnetickém dekodéru, tak jsem nastavil 3 výstupy na stejnou adresu DCC měl jsem tam teda na výstupu jen ledky a šlo to normálně po připojení přestavníků už jsem měl konkrétní adresy, tak nevím ...a jen upřesním, že jsem nepoužíval žádné dávkové příkazy prostě funkční řádek jsem sprostě okopíroval a změnil adresy a vložil do programu :D

Jo, to fungovat bude, jen budeš muset udělat nějakou logiku jak tu řádku budeš přehrávat a to je to co bude dělat program zajímavým.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod zdeno » čtv 25 srp, 2016 7:07 am

TO Borg-:
ted mi zase pripominas male decko, kteremu vzali na piskovisti kyblicek a lopaticku ;-)
---
Pokud zapomenes na osobni invektivy a omezis se na technicke veci a reseni, tak te prestanem vychovavat.
To te meli naucit rodice, ze submisivita je tak trosku povinna vuci starsim lidem, bez ohledu na to, co si o nich myslis.
Nebo snad kazdeho starsiho cloveka, ktery ti slapne na otlak, zmlatis a nadas mu, co se do nej vejde ?
A tady plati to same. Neprovokuj a nikdo na tebe nebude utocit. A pokud nekdo zautoci, tak popremyslej, proc asi ? Co si udelal spatne.
A urazlivost a samonasieranie je znakem slabe sebeduvery. Takto nereaguje clovek, ktery si veri a vi, ze neco umi.
---
Na veci s kterymi nesouhlasis, odpovidej tak, jako kdyby si stal zoci-voci (face to face) a uvidis, ze to pujde.
---
Jeste par dodatku mimo misu:
spousta lidi dela veci zadarmo, treba Matka Tereza a je tak trosku zvlastni, kdyz o tom pises. Neni to pozitivni reklama.
---
Ochrany:
ty se pokladas za tak duleziteho, ze proste predpokladas, ze ostatni jsou povinni vedet vsechno.
Ne, nejsou a nebudou. Takovych preslapu jsem zazil uz stovky a presto jsem to v pohode zvladnul.
A pokud napises, ze ty jsi se nikdy nepomylil, tak te vsichni oznaci za lhare.
---
Neni hanba napisat, ze neco neumis anebo, ze se ti do toho nechce.
Takze pokud s mymi navrhy nesouhlasis, tak napis rovnou, toto neumim, anebo se mi do toho nechce.
Muzes a nemusis to zduvodnovat, to opravdu nikdo nevyzaduje.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 25 srp, 2016 12:47 pm

Ahoj Zdeno máš SZ. V klidu prosím popřemýšlej...
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod TonikM » čtv 25 srp, 2016 3:48 pm

Zdeno, měl by jsi opravdu popřemýšlet, ty tu někomu něco vytýkáš, ale přitom se chováš přesně tak jak tam píšeš, nebo spíše, chováte se tak oba, ale řekl bych, že jsi si tím začal.
A za mě, rozhodně neumím vše a na rozdíl od jistých lidí na Z a F asi i B to rovnou přiznávám :-)
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod sidlo » čtv 25 srp, 2016 4:55 pm

Tak už nám došlo na výzvy, čímž se nepřímo označuje viník všeho zlého.

Za mě - Zdena si vážím odborně i lidsky. A zamyslet se nad sebou by se tu mohlo mnohem více lidí.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod JanoW » pát 26 srp, 2016 3:16 pm

TonikM píše:Zdeno, měl by jsi opravdu popřemýšlet, ty tu někomu něco vytýkáš, ale přitom se chováš přesně tak jak tam píšeš, nebo spíše, chováte se tak oba, ale řekl bych, že jsi si tím začal.
A za mě, rozhodně neumím vše a na rozdíl od jistých lidí na Z a F asi i B to rovnou přiznávám :-)


Toniku, každý je iný. Ale až sa len niekedy len teoreticky priblížiš k tomu, čo pre železničných modelárov v ČR a SR urobili Zdeno, Fulda alebo Bohouš, môžeš ich kritizovať. Dovtedy by bolo skôr slušné držať hu.. . Áno, niektorí z nich reagujú občas podráždene, najmä na podpichovačné otázky rôznych rádoby odborníkov na teplú vodu. Žiaľ, aj ty si týmto spôsobom rád prihrievaš polievočku (viď diskusia s Bohoušom o cene výrobkov DIGI-CZ). Ja som s Bohoušom neraz diskutoval v SZ a mailoch môžem ti povedať, že máš mylnú predstavu. A asi nie som sám, kto si to myslí.

ADMIN: Čo tá posledná veta v Toníkovom príspevku - nespĺňa nedávno zdôraznené kritériá pre BAN?
JanoW
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob 22 bře, 2014 9:19 pm
Bydliště: Modra

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod TonikM » pát 26 srp, 2016 5:32 pm

Bohuša si netrefil, byl míněn BorgMcz, že se nechal vyprovokovat. Ale asi sám tedy víš, proč jsi volil někoho jiného o kterým jsem nepsal. Všichni tu mají vinu. Je třeba si uvědomit, že s takovým přístupem , který tu předvádějí tebou jmenovaní, ani nemůžeš čekat, že se tu někdo o něco v budoucnu podělí a bude to jen a jen škoda pro celé forum a nás návštěvníky. Ale to si přeber sám, jak se chovají. Není to teď o tom co kdy udělali, ale jak se chovají k těm, kteří se tu snaží o něco podělit. To jim vyčítám, protože doufám v další přínosné udělátka a plnohodnotné návody.
Zásluhy nikomu nikdo rozhodně nebere a ani je nezlehčuje.
A podle mého Zdeno sklízí jen co sám zasel.

A na BAN tu asi také splňují asi všechny příspěvky a skoro od všech. Snad zatím mimo tebe, Belgrada a dalších, co se snažili to tu sklidnit, také v očekávání něčeho dalšího užitečného.
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod TonikM » pát 26 srp, 2016 5:59 pm

Ano, co se týká cen, bránil jsem mylně uváděné hodnocení cen na výrobky http://www.digikeijs.com/ v porovnání s jejich prodejem. Stejnou věc tu pak celkem nedávno také uváděl a rozpočítával myslím HonzaM.

Teď si uvědomuji, že to naše souznění patrně bude tím M :-)
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod MiG » pát 26 srp, 2016 6:38 pm

TonikM píše:A podle mého Zdeno sklízí jen co sám zasel.

Nikoliv, zdeno sklízí nezvládnuté sebevědomí jistého přispěvatele, jehož práce je tak dobrá (rozuměj: je dávána zdarma), že nesnese žádné kritické poznámky.
Mně se jízlivosti na zdenovu poznámku o vhodnosti ochrany vstupů celkem dost nelíbí.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

TCO Arduino

Příspěvekod workous » pát 26 srp, 2016 8:31 pm

Opravdu není možné pokračovat jen k tématu...tohle přeci nemá konce pokud se tu začne pitvat kdo má jaké zásluhy a komu se tu šlape na kuří oko a podobně už se nikam nepohneme pojďte se už na to vykašlat.

Dostal jsem dnes DPS na tento projekt ....perfekně zpracované už jen návrh musel dát práce....drobnou galantérii :D už mám doma a teď čekám na dodávku z China na Ardu desku. Jakmile zprovozním dám info jak mi to dopadlo...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod zdeno » sob 27 srp, 2016 6:07 am

po diskuzi s Fuldou na soukrome linke, jsem zjistil, ze udelat z teto desky Locoio je nemozne, protoze Xpressnet na to nema ovladaci prikazy.
Takze se z toho da udelat jen ten ovladaci pult. Skoda.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod michal_n_cz » sob 27 srp, 2016 8:08 am

zdeno píše:po diskuzi s Fuldou na soukrome linke, jsem zjistil, ze udelat z teto desky Locoio je nemozne, protoze Xpressnet na to nema ovladaci prikazy.
Takze se z toho da udelat jen ten ovladaci pult. Skoda.

Ahoj Zdeno, co myslíš tou deskou a proč z toho chceš Loco I/O? Loco i/o z arduina udělat jde aji jsem to viděl někde na webu - nějaký schild na UNO. Mě se ten HW (Arduino MEGA + Borgův Schild) velice líbí tak jak je.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod zdeno » sob 27 srp, 2016 12:31 pm

aj mne, vsak jsem to nekolikrat pochvalil ;-)
---
Jen mi prislo lito to vyuzit jen napolovic. Proste ty ruzne berlicky s pomocnymi sbernicemi mi pripadaji neprakticke. Ale to asi vsem.
V zasade by se to asi dalo pouzit jako DCC, teda jednosmerka.
Ale potom je vlastne uplne jedno, co se pouzije, ale DCC ma vyhodu, ze jsou na dvou dratech jak informace, tak napajeni. A to je obrovska vyhoda.
---
Jeste je tam jedna moznost a to USB. To znamena, ze komunkace by nesla pres Xpressnet, ale primo do PC a pomoci treba DCC++ ovladat prislusenstvi.
Podle mne by nemel byt problem emulovat GenLi na Arduino pres virtualni port..
Ale si nejsem jisty, ci je to realizovatelne. To opravdu neni moje parketa.
Ale to je taky zakladni vyzkum, ktery nebyl nikdy realizovany.
Navic spousta lidi je proti pouzivani PC.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod michal_n_cz » pon 29 srp, 2016 12:24 am

zdeno píše:Jen mi prislo lito to vyuzit jen napolovic.
Nertroufám si odhadnout nakolik je to velké Ardiuno tím programem využito jestli na polovic nebo 1/3, 1/4 - to je klíčové, kolik ten program zabírá a nakolik využívá ten procesor. Rád bych slyšel, že je tam ještě spousta místa :-)

zdeno píše:Proste ty ruzne berlicky s pomocnymi sbernicemi mi pripadaji neprakticke.
Já to vidím trochu jinak - nějakou sběrnici přece potřebuješ - buď budeš tahat spoustu drátů mezi relátky nebo jednotlivými logickými obvody, nebo použiješ nějakou sběrnici aby mohli jednotlivé mikrokontroléry mezi sebou komunikovat. Mě třeba Xpressnet připadá celkem vhodný vzhledem k rozšíření dalších zařízení a centrál, které ho podporují. Myslíš že je s něčím jiným vůbec naděje na úspěch?

Tereticky by to mohlo generovat přímo DCC a připojovali by se přímo dekodéry vyhýbek. Ale jak píšu výše, centrály s XpressNet má kdekdo. Chtělo by to třeba nějakou anketu, ale já předpokládám, že by to dopadlo tak min 20:1 ku nějaké jiné...

zdeno píše:ale DCC ma vyhodu, ze jsou na dvou dratech jak informace, tak napajeni. A to je obrovska vyhoda.
DCC je na dvou drátech vč. napájení především kvůli vozidlům - ta jezdí po dvou kolejnicích (Nepočítám bezdrátovou komunikaci nebo případné troleje, které mohou být Three-phase systému 2) Pro příslušenství je to nepostatné. Ještě před DCC byl od Roco celkem rozsáhlý systém mikrokontrolérem řízeného systému pro ovládání příslušenství, krásný pult tlačítka kontrolky - moduly, centrální jednotka - dnes mrtvá věc, ale mohu o tom pro představu poskytnout více informací i nějaké moduly mi zbyly...

zdeno píše:Jeste je tam jedna moznost a to USB. To znamena, ze komunkace by nesla pres Xpressnet, ale primo do PC a pomoci treba DCC++ ovladat prislusenstvi.


Já jsem to DCC++ viděl jen tak z rychlíku, ale to podle mne u jako takové příslušenství nebo volné I/O porty má samo osobě, Těžko říci jestli další desku v případě potřeby dalších I/O připojovat k PC přímo nebo přes nějakou seriovou komounika je to stávající rozšířit - je open Source - třeba někomu dojdou porty a něco k tomu naroubuje - nebo k tomu přidá právě ten XpressNet :-)
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Mozková terapie úplně téměř o ničem

Příspěvekod zdeno » pon 29 srp, 2016 7:09 am

1/
napolovic
neni dobre chytat za slovicka, k cemu je to dobre. Proste Arduino2560 je velmi silny nastroj a i kdyz ma nizkou cenu, je skoda to nevyuzit.
---
Jinak mam zpravy, ze posilani z Ciny na Slovensko bude pribrzdene pres celnice, kde budou urcovany "svetove" ceny a z toho se bude platit clo a DPH. Teda, kdyz colnik prohlasi, ze to ma cenu 50Eur, tak proti tomu nebude ochrana a budeme platit.
Staci, kdyz nejaky exot udela stranky s obchodem, kde bude nabizet Arduino za "jeho" ceny a uz muzou celnici podle toho konat. Nekdy mam dojem, ze ty webove stranky vyrabeji samotni celnici.
Dokonce jsem nasel stranku, kde se ArduinoNano prodava za 10 Eur a to uz neni normalni. K cemu jsou takove weby, ktere slouzi jako podklady na okradani od celniku ??

2/
ty mas "provozni" slepotu. To neni urazka, ale technicky termin, ktery oznacuje, ze pro stromy nevidis les. Tim myslim, ze kdyz ti neco vyhovuje, tak nehledas nic lepsiho. ;-)
Ale to opravdu neznamena, ze nic lepsiho neexistuje. Jen to nechces videt.
Moje snaha byla vytahnout Xpressnet na uroven Loconetu, kteremu staci jen jedna sbernice. To, ze se to neda, uz neni moje chyba.
Jsem zvedavy, kolik lidi mi vynada, ze oznacujem Xpressnet za horsi. Poprosim, pouvazovat nad tim, nechci dalsi flame o tom co je a co neni lepsi. ;-)
Kazdy system ma sve silne a slabe stranky.

3/
nad temi "kostickami" ze kterych se sklada ovladaci pult uz taky delsi dobu uvazujem. Dneska se da sehnat procesor za 50 centu a myslim, ze to by na skladani ovladaciho pultu melo byt dobre. Pokud by se cena jedne kosticky vmestila prumerne do 2 Eur, tak to by nemelo chybu a bylo by to realizovatelne. Vyhoda by byla, ze nakupy by se daly rozlozit v case a nebylo by to tak citit v jednom okamziku.
Tady bych uvital, kdyby se udelal sumar, kolik druhu kosticek by bylo treba. Cim vic jich bude, tim to bude drazsi a to by nebylo dobre.

4/
DCC++ a USB je dalsi variace na dane tema, neni o nic lepsi nebo horsi jako neco jine.
Poprosim nepodsouvat mi myslenky, ktere nemam. Proste mne to napadlo, jako jedno z moznych reseni.
Tech nadstaveb je opravdu hodne, staci se podivat do JMRI nebo RailCo, kolik zpusobu ovladani je tam uvedeno.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků