Schemy DCC Ovladacov,Prislusenstva a pod.

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Příspěvekod MartinM » úte 12 úno, 2008 8:37 am

Houmr píše:Nebylo by schéma tišťáku a osazení součástek?


:arrow: samotný plošňák na fotkách nemám a jako "gif" taky ne,, ale pokud toužíš po vlastní výrobě, přidám to sem,, jenom prosím o trochu strpení -- ale musím upozornit,, že je to leptané na materiál 0,5mm,, jinak se jednotlivé snímače nevejdou vedle sebe na tu základní desku, která integruje 8 proudových a 1 jeden napěťový snímač :!:

:idea: případně -- teda pokud by byl dostatečný zájem -- můžu nechat vyrobit další sérii profi plošňáků včetně potisku a masky
MartinM
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12 led, 2008 7:28 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod sco_27 » úte 12 úno, 2008 6:52 pm

No a co to je ten LR101 ? A co to stoji ?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod MartinM » stř 13 úno, 2008 8:16 am

sco_27 píše:No a co to je ten LR101 ? A co to stoji ?


:roll: ... tak ještě jednou
Lenz LR101 je "krabička", která má 8+1 vstup a dokáže stav na těchto vstupech poslat po RS-sběrnici do centrály Lenz LZV100 , možná i do jiné ( nevím, neznám, používám Lenze ) ,, podmínkou je ale určitě sběrnice stejného typu !!
Popis a ceny jsou třeba tady, doufám, že to nebude bráno jako reklama ... :wink:
http://www.vltava2000.cz/marathon/defau ... rtmentID=7
http://www.modely.biz/Prehled2.php?kat1 ... 4&kat3=139

Dále jsou tu vidět moduly LB050 a LB101,, no a to schéma v minulém příspěvku je vlastně právě ta LB101 ( LB050 můžu poslat taky,, ale na tom není nic složitého, prostě jenom kontrola přítomnosti napětí ) ... a aby se mi to celé dobře propojovalo, udělal jsem právě sestavu 1xLB050 + 8xLB101, jak bylo vidět na fotkách ...
Stačí to takhle nebo jsou ještě nějaké nejasnosti :?: :wink:
MartinM
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12 led, 2008 7:28 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod sco_27 » stř 13 úno, 2008 6:01 pm

Dik, nejasnosti uz nesjou uz tomu uplne chapme :D Ta cena neni az taka strasna, ocakval som nieco viac. Len by ma zaujmalo ci by to teda fungovalo napr. aj na centrale Daisy alebo Spax, alebo potom su tam nijake nahrady ?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod MartinM » čtv 14 úno, 2008 8:17 am

sco_27 píše:Dik, nejasnosti uz nesjou uz tomu uplne chapme :D Ta cena neni az taka strasna, ocakval som nieco viac. Len by ma zaujmalo ci by to teda fungovalo napr. aj na centrale Daisy alebo Spax, alebo potom su tam nijake nahrady ?


:idea: snímače proudu a napětí budou fungovat vždy :!: nezávisle na použité centrále ,, určitě ale budeš muset použít nějakou náhradu za LR101, protože "RS sběrnice" je prostě "Lenz" a jiné centrály si s ní neporadí :cry:
Jak mi napověděl "strýček google", obě tebou zmíněné centrály používají "LocoNet" ,, takže je potřeba hledat nějaký modul, pracující na této sběrnici ... to už je ale téma pro někoho jiného ....
MartinM
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12 led, 2008 7:28 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 14 úno, 2008 10:31 am

sco_27 píše:Dik, nejasnosti uz nesjou uz tomu uplne chapme :D Ta cena neni az taka strasna, ocakval som nieco viac. Len by ma zaujmalo ci by to teda fungovalo napr. aj na centrale Daisy alebo Spax, alebo potom su tam nijake nahrady ?


Spax je jen zesilovač ne centrála. K Daisy se zp. vazba připojit nedá. Jak píše Martin - snímače proudu budou fugovat vedle čehokoliv - ale zpětná vazba bude "svití/nesvítí" . Abys to mohl smysluplně využít, tak potřebuje, aby centrála nějakou zpětnou vazbu podporovala.

Např. MartinM píše používá centrálu Lenz- tato má zpětnovazební sběrnici RS a k ní příslušné moduly LR101 (jen pro informaci - tyto se dají alternativně nahradit moduly od f. LDT)

Roco centrála Rocomotion a nová připravovaná MulticentralePro má také svou extra sběrnici pro zpětnou vazbu a k ní příslušné moduly.

Ty píšeš v jiném vlákně, že uvažuješ Inteliboxu - tento konkrétně má zpětnovazební sběrnici S88. Zpětnou vazbu S88 podporují centrály více výrobců např. Ecos, Viesmann Commander, EasyControl, klony Inteliboxu (Twin, PIKO). Moduly pro tuto sběrnici vyrábí mnoho výrobců a současně je po webu pár schémat a lze je i samo-domo vyrobit. Jsou i varianty, které již mají tyto prodová čidla integrované.
Alternativně lze moduly S88 připojit k PC separátně např. pomocí Interface od LDT.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod MartinM » čtv 14 úno, 2008 12:34 pm

sco_27 píše:Dik, nejasnosti uz nesjou uz tomu uplne chapme :D Ta cena neni az taka strasna, ocakval som nieco viac. Len by ma zaujmalo ci by to teda fungovalo napr. aj na centrale Daisy alebo Spax, alebo potom su tam nijake nahrady ?


Dovolím si ještě jednu reakci ...

třeba tady: :arrow: http://www.zababov.cz/wiki/index.php/DC ... chematicky

jsou schemata propojení různých DCC "krabiček" , myslím si, že z toho je jasné co se dá s čím spojit dohromady a co nikoliv :wink:
MartinM
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12 led, 2008 7:28 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod sco_27 » čtv 14 úno, 2008 1:57 pm

Dik za info, aj Martinovi aj Michalovi, urcite nad tym pouvazujem a poprecitavam clanky...
Zatail som v DCC nie az tak moc skuseny, ale ide mi o to aby som mohol svoje kolajisko ovladat pomocov PC a zaroven aj nijakeho ovladaca, a aby tieto komponenty sli vyrobit ako hovori Michal "samo-domo".
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod MartinM » pát 15 úno, 2008 1:23 pm

:wink: není zač, proto tu tahle konfera je :lol:

Vlastně jsem s DCC taky téměř na začátku, záleží na úhlu pohledu :roll: .... na úplném začátku jsem taky hledal schemata, abych si pokud možno vše udělal doma -- asi hlavní důvod byly vysoké ceny kupovaných DCC dílů -- po nějaké době a hlavně několika pokusech jsem ale zjistil, že zdaleka ne vše co je dostupně volně na netu je plně funkční a ve výsledku musí člověk věnovat oživování tolik času, že se to prostě nevyplatí ...
ANO,, proudová čidla jsem si vyrobil,, tady byla úspora veliká (cca za 1000,- bych koupil 2x LB101, vlastní výrobou jich mám za stejnou cenu 8+1),, ale to ostatní volím raději profi, protože těch "uspořených" zhruba 30% ceny za to opravdu nestojí -- a to ještě nepočítám čas věnovaný nákupu a letování součástek :?
Ale pozor,, tohle je opět pouze můj názor,, ostatní mají třeba jiné zkušenosti ... tedy mě prosím hnedle nekamenujte ...
MartinM
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12 led, 2008 7:28 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod sco_27 » pát 15 úno, 2008 2:03 pm

No, Po nijakej debate s P. Pietrikom som dospel k nazoru, ze kolajisko chcem ovladat bud Intellbox + LocoBuffer, alebo ten Daisy taktiez + LocoBuffer. Laka ma hlavne ten IB, pretoze mi pisnul, ze ceny by mali ist dole, tak uvidime ako to dopadne.

Ad schemy : Mna Hlavne ma zaujmali Dekodery prislusenstva (na kolajisku ich bude hodne, ked planujem ovladat vyhybky a pod. cez PC), Spetne hlaseni a Dekoderi k sluckam. A to som zatial ziskal, no ale uvidme, mozno niekoho ineho budu zaujmat ine schemy.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 15 úno, 2008 2:16 pm

sco_27 píše:No, Po nijakej debate s P. Pietrikom som dospel k nazoru, ze kolajisko chcem ovladat bud Intellbox + LocoBuffer, alebo ten Daisy taktiez + LocoBuffer. Laka ma hlavne ten IB, pretoze mi pisnul, ze ceny by mali ist dole, tak uvidime ako to dopadne.

Ad schemy : Mna Hlavne ma zaujmali Dekodery prislusenstva (na kolajisku ich bude hodne, ked planujem ovladat vyhybky a pod. cez PC), Spetne hlaseni a Dekoderi k sluckam. A to som zatial ziskal, no ale uvidme, mozno niekoho ineho budu zaujmat ine schemy.


Na co chceš ten LocoBuffer ? IBX přeci seriové rozhraní má ?
Nebo tys myslel IBX Basic ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod sco_27 » pát 15 úno, 2008 2:55 pm

No ja som myslel ľahký IB, ten je pre mňa výhodnejší a lacnejší, nemusím platiť za veci ktoré nepotrebujem ( formát Seletrix-ani neviem čo to je :oops: , infra rozhranie pre ovládač IRIS , možnosť pripojiť ako externý ovládač Rocomyš 1 a pod. ) .
A cena je dosť rozdielna, cca 200 Eur.
PS: Všetky tieto info sú získane od P.Pietrika.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod MartinM » pát 15 úno, 2008 3:24 pm

... protože ze množí žádosti o schéma domácí "LB050",, tady je .... ikdyž na tom opravdu není vůbec nic složitého,, možností jak to udělat je asi milion, jenom ten optočlen se občas hůř shání, je to "negativ" ,, tzn. jeho výstup je sepnutý, pokud na vstupu není nic :!:

Obrázek

:arrow: :arrow: :arrow: Houmr ... a možná další :wink:

tady jsou konečně i slíbené plošnáky: http://www.volny.cz/martin.m/BRDs/
MartinM
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12 led, 2008 7:28 pm
Bydliště: Praha 6

Nanox boster a Multimaus.

Příspěvekod efi » ned 17 úno, 2008 11:12 am

Chcel by som sa spýtať či by spolupracoval Multimaus s bosterom Nanox,ktorý tiež komunikuje po zbernici X pres net.Nanox dokáže čítať CV tak by to šlo aj z Multimaus?
efi
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 13 led, 2008 9:36 am

Re: Nanox boster a Multimaus.

Příspěvekod michal_n_cz » ned 17 úno, 2008 6:00 pm

efi píše:Chcel by som sa spýtať či by spolupracoval Multimaus s bosterom Nanox,ktorý tiež komunikuje po zbernici X pres net.Nanox dokáže čítať CV tak by to šlo aj z Multimaus?


NanoX je přímo malá centrála se zesilovačem měla by fungovat s jakýmkoliv ovladačem pro XpressNet - tedy např. Roco myš 2,3 ,
MM, Lenz LH90/100/30, Compact, případně interface LI100.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků