Schemy DCC Ovladacov,Prislusenstva a pod.

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Příspěvekod michal_n_cz » ned 10 úno, 2008 3:36 am

sco_27 píše:Jj, Dik... A pomocou tej vratnej smycky sa da zapojit aj depo s tocnou alebo ako to prepojit ?


Ano na točnu to jde taky. Vstup se zapojí na koleje kolejiště a výstup na koleje mostu točny. Schéma v manuálu Lenz LK100 http://www.digital-plus.de/pdf/download.php
Některé točny lze zapojit i bez toho, pokud kolejnice mostu maji sbírací kontakty z protější kolejnice. Pak ale dochází při otáčení k přerušení napájení kolejí na mostu točny. Někomu může vadit, že pak zhasínají rožnutá světla lokomotiv a vypne zvuk "nastartovaných" lokomotiv.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod sco_27 » ned 10 úno, 2008 12:22 pm

No ja to spravim s touto vratnou smyckov... Dik. A ked chcem na tocni mat este navestilda posun zakazan, a chcem aby fungovakli cez co to zapojit ?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: Schemy DCC Ovladacov,Prislusenstva a pod.

Příspěvekod kisa » ned 10 úno, 2008 1:05 pm

sco_27 píše:Tak založil som tému pre rôzne schémy DCC Boosterov,Ovládačov, Dekodérov príslušenstva, Spetních väzeb a pod. Myslím že tieto veci sú dosť drahé, a pritom sú nahraditeľné rôznymi domácimi výrobkami.
Takže všetci čo máte nijaké schémy hore uvedených produktov sem s nimi, tu to nebude na škodu. Poprípade ak máte k tomu nijaké info pritajte to zo schémov.
Všetkým vopred veliká Vďaka.


Já zrovna dokončuji booster podle http://www.mecner.net/. Zatím jsem to nikde netestoval, ale jeví se, že funguje jak má. S konstrukcí jsem si docela pohrál, tak z něho mám radost. Ale zatím ho nemám kde použít, jelikož je to moje první dcc komponenta nepočítám-li PC :). Poznámky ze stavby budou na stránkách http://digitrain.ezin.cz/ , které jsem k tomuto účelu založil, zatím je tam jen úvod, ale doufám že si najdu pár chvil abych je dokončil.
kisa
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 16 led, 2007 4:56 pm
Bydliště: Téměř Brno

Příspěvekod sco_27 » ned 10 úno, 2008 1:31 pm

Ahoj,
No tej booster ma asi aj Houmr, ale nevi to jiste... A aka bola cena za material ? Na stranky kuknem, uz sa teism ked ich dopnis . Na mojich strankach sa stale pracuje :D Ale coskoro budu hotove, no ved nechajte sa prekvapit :D :wink: :wink:
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod kisa » ned 10 úno, 2008 2:56 pm

jj určitě je to ten stejný, já jsem si jen mírně upravil zapojení a zvolil jinou konstrukci. Cena za materál je 900 až 1000 CZK. Má i svůj vlastní transformátor, takže není třeba připojovat externí napájení. Jinak všechny součástky jsou kupované a jsou tedy běžně k dostání.
kisa
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 16 led, 2007 4:56 pm
Bydliště: Téměř Brno

Příspěvekod Houmr » ned 10 úno, 2008 4:23 pm

No mě ho nechal Pavel za 800, což je parádní cena a bez práce :lol: já ho teda asi použiji jen na programování v dílně, ale funguje super.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod sco_27 » ned 10 úno, 2008 5:48 pm

No ja teraz uvazujem nad ovladanim ako maju vo Fremo, alebo nieco podobne, len neviem co by som spravil z mojim Roco strat setom :D
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Radek » ned 10 úno, 2008 8:13 pm

sco_27 píše:No ja to spravim s touto vratnou smyckov...

A když se točna dělá samodomo, nešlo by napájení na způsob co má Dan od peca?
http://domacimodulovka.kx.cz/budovy/toc ... e00020.htm
Nebo je to nesmysl?
Naposledy upravil Radek dne pon 11 úno, 2008 4:21 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod michal_n_cz » ned 10 úno, 2008 11:01 pm

sco_27 píše:Jj, Dik... A pomocou tej vratnej smycky sa da zapojit aj depo s tocnou alebo ako to prepojit ?


Záleži na tom jak chceš obecně ovládat ostatní příslušenství včetně té točny.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod michal_n_cz » pon 11 úno, 2008 12:46 am

sco_27 píše:No ja teraz uvazujem nad ovladanim ako maju vo Fremo, alebo nieco podobne, len neviem co by som spravil z mojim Roco strat setom :D


No v tom je potřeba si udělat jasno. Kousek výše píšeš, že uvažuješ vše ovládat pomocí DCC a PC. Ovládání vozidel ala Fremo je, že všechna vozidla se ovládají "na ruku" a na vše v podstatě musíš vidět. To je výrazný rozdíl.

To že Fremo používá ovladače Fred a Loconet s příslušnou centrálou je z technických, praktických, ale i historických důvodů. Pořizovat toto jen na doma považuji za nepraktické.

Pro domácí použití to jde realizovat bez problůmů i pomocí Roco myší a dalších XpressNet kompaktibilních ovladačů. Dokonce to bude i jednodušší, levnější, dostupnější a praktičtější.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod sco_27 » pon 11 úno, 2008 6:30 am

Michale levnejsi ani . Vsetky tieto veci od Roca su predrazene a nie az tak dokonale. Kolajisko chcem ovladat cez PC a keby aj toto mam mat od Roca tak je ta cena hrozna.
Ja hladam booster ku ktoremu by sli pripojit niake ovladace + niaky ten modul, cez ktory by som to mohol ovladat z PC. A to vsetko aby sa dalo "zmontovat doma".
Momentalne uvazujem na Intellbox-om tiez to neni lacna zalezitost, ale je to aspon kvalitne a dokonale.
Ľ.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod MartinM » pon 11 úno, 2008 11:31 am

sco_27 píše:No super :!: Uz som nasiel veci co potrebujem ,len keby mi niekdo ukazal schemy spetnych vazeb a dekoder na slucku . Nijak to v tom nemozem naist :(


Jak už tady bylo řečeno,, je ta zpětná vazba (předpokládám, že se bavíme o kontrole obsazeného úseku) závislá na systému ... pro Lenz používám zapojení viz obrázek a zatím je spokojenost ... podobných schemat je na netu opět více,, tady jsou pouze úpravené hodnoty některých součástek.
Výstup optočlenu je připojen na Lenz LR101,, ale to je asi jasné :wink:

Obrázek

:idea: PS. jak to vypadá hotové se můžete juknout tady: http://www.volny.cz/martin.m/
MartinM
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12 led, 2008 7:28 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Houmr » pon 11 úno, 2008 2:18 pm

Nebylo by schéma tišťáku a osazení součástek?
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod sco_27 » pon 11 úno, 2008 2:20 pm

No pokial som dobre pochopi, tak ty si sem hodil Modul na "identigikaciu" obsazeneho useku co je dobre, lebo to sa zide ale pokial dobre viem tak spetna vazba sa pripaja napr. na vyhybky a ukaze ci sa vyhybka prepla alebo nie. Ak si myslim zle opravte ma !
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod MartinM » úte 12 úno, 2008 8:26 am

sco_27 píše:No pokial som dobre pochopil, tak ty si sem hodil Modul na "identifikaciu" obsazeneho useku co je dobre, lebo to sa zide ale pokial dobre viem tak spetna vazba sa pripaja napr. na vyhybky a ukaze ci sa vyhybka prepla alebo nie. Ak si myslim zle opravte ma !


... dle mého názoru můžeme mluvit o zpětné vazbě vždy, pokud se jedná o získání informace o stavu "čehokoliv" na kolejišti ... :wink: ,, každopádně i na tento proudový snímač je nutné připojit "něco" -- např. LR101 -- co předá stav tohoto snímače do PC nebo alespoň centrále ...
MartinM
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12 led, 2008 7:28 pm
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků