LENZ LZV100+LV102

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

LENZ LZV100+LV102

Příspěvekod jamik22 » sob 19 bře, 2016 4:51 pm

Kdo má praktické zkušenosti se spoluprací centrály LENZ a LENZ boosteru? Jde mi o chování, když zafunguje ochrana proti zkratu. V manuálu boosteru je jen napsáno, že má samostané jištění.
TEDY:
1. Když vypne ochrana výstupu J-K boosteru, funguje centrála - její výstupy dál? Čekal bych že ano.
2. Když vypne ochrana výstupu J-K centrály, je to jen odstavení výstupu centrály nebo umře vše včetně boosteru? Zde očekávám ano pro vše
Děkuji za info, k otázkám mne vede myšlenka používat výstup J-K centrály pro ovládání komponent digitálu a booster pro jízdu vlaků.
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: LENZ LZV100+LV102

Příspěvekod fulda » sob 19 bře, 2016 5:22 pm

Než ti odpovím jak je to doopravdy (a nebudeš první kdo se ptá), tak malá představa.
Představ si, že máš jednoduché kolejiště, třeba Brožánky.
Máš skryťák napájený boosterem a viditelnou trať napájenou centrálou.
Představ si, že ti vypadne booster. Pak si v klidu jezdíš po viditelné trati a ani se to nemusíš dozvědět. Pak pošleš soupravu do podzemí a ona se tam zasekne a druhá která jede za ní tak do ní narazí a v tunelu se to celé vysype. To by asi nebylo dobré.

Takže - pokud vypadne jedna, tak druhá jde dolu řízeně.
A pokud máš bosterů ještě víc, tak jdou dolu všechny.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: LENZ LZV100+LV102

Příspěvekod jamik22 » sob 19 bře, 2016 8:46 pm

pokud vypadne jedna, tak druhá jde dolu řízeně

Odpověď jasná a didaktikticky podložená. Přesto jako option by to nebylo marné nezávislé. Jak by řekl Martin Pinta pokud to budeš řídit přes Railco, tak se to naštosovat nemůže. Leč počítače chyby nedělají, programátoři ano :D :D
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: LENZ LZV100+LV102

Příspěvekod mizl » úte 22 bře, 2016 8:24 pm

Většinou je vždy chyba za klávesnicí ... :twisted:

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: LENZ LZV100+LV102

Příspěvekod jamik22 » ned 03 dub, 2016 12:06 am

Nakonec jsem řešení, které se mi líbí našel u boosteru DB4 od LDT. Jejich booster je konfigurovatelný a má řadu příjemných věcí, které LENZ postrádá, včetně možnosti při zkratu neshazovat centrálu. Mezi další patří možnost autostartu po odstranění zkratu, funkce WatchDog a inteligentní komunikace s řídícím SW na PC.
popis funkcí je zde: http://www.ldt-infocenter.com/dokuwiki/doku.php?id=en:db-4
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: LENZ LZV100+LV102

Příspěvekod jamik22 » ned 09 črc, 2017 10:46 pm

Po teorii praktická zkušenost k předešlé diskusi.
Kombinace centrály LZV100 a boosteru LDT DB4 se provozně velmi osvědčila. Centrála z J-K řídí veškerou elektroniku a booster napájí koleje. Při jízdě na ruku a špatně nastavené výměně zkrat vypne booster, ale centrála zůstane zapnutá/option boosteru/. Tedy je schopná před loko přehodit výměnu, tím se odstraní zkrat a booster s aktivovanou funkcí auto-on se zapne a jede se dál. Rovněž SW na PC neprotestuje, protože provozní zkrat vypne booster, ale komunikace LZV100-PC je stále aktivní. Musím mít přes segmenty tahané dva rozvody J-K, ale stojí to za to.
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků