Pražský Arduino Day 2016

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod fulda » čtv 03 bře, 2016 12:33 pm

Pokud by někoho zajímalo, tak mám v plánu na Pražský Arduino Day 2016 zařadit nějakou tu přednášku na téma Vláčky / Arduino / DCC.
Takže pokud si tu někdo myslí, že zvládne programování arduino, a chtěl by se dozvědět jak se dá udělat z arduina třeba jednoduchá centrála pro DCC, tak se neváhejte přihlásit.
Rozhodně tam budu jezdit s vláčkama po stole.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod JendaTT » čtv 03 bře, 2016 1:02 pm

Ahoj,
platforma Arduino a DCC mě rozhodně zajímá. Ale zatím jsem jen ve fázi pokus-omyl, ale snažím se :-) Spoustu poznatků jsem načerpal třeba tady nebo tady. Takže teď zkouším různé modifikace apod.

Bohužel, víkend 2. a 3. 4. 2016 nebudu v Praze, takže pokud bys měl přednášku třeba ve formě prezentace a byl bys ochoten ji později poskytnout ke studiu, uvítal bych to.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod fulda » čtv 03 bře, 2016 6:20 pm

Na posledním malostranském robodoupěti jsem měl přednášku ve formě počmárané tabule. Kdo si neopsal, ten nemá nic.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod JendaTT » pát 04 bře, 2016 5:35 pm

:D tohle jsme na vysoké řešili tak, že se to nafotilo mobilem a nemuselo se nic opisovat.
Alespoň díky, za to, že se tím zabýváš, tak kdyby ti nevadilo, možná bych se sem tam na něco kolem Arduina a DCC optal.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod fulda » ned 06 bře, 2016 1:56 pm

Pokud by jste někdo šel a vzal s sebou ozvučenou mašinku, dejte mi vědět, bylo by to dost bezva.
Vezmu H0 kolejivo, ale klidně bych vzal i N (TT moc nemám, jen asi 0,5m dlouhou kolej)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod BohousP » pát 11 bře, 2016 7:03 pm

JendaTT píše::D tohle jsme na vysoké řešili tak, že se to nafotilo mobilem a nemuselo se nic opisovat.
Alespoň díky, za to, že se tím zabýváš, tak kdyby ti nevadilo, možná bych se sem tam na něco kolem Arduina a DCC optal.

No jo, pokrok nezastavíš. My jsme psávali přednášky pro kamarády přes kopírák :lol: .
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod fulda » pát 11 bře, 2016 8:02 pm

Ani jedna z těch technologií nefunguje, pokud nemáš na přednášce alespoň jednoho agenta kterej by to fotil/psal :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod BohousP » sob 12 bře, 2016 7:15 am

fulda píše:Ani jedna z těch technologií nefunguje, pokud nemáš na přednášce alespoň jednoho agenta kterej by to fotil/psal :)

Pak musíš podplatit učitele.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod Jirka_US » sob 12 bře, 2016 7:19 am

DCC stanice na bazi Arduino za mene nez $10 (dnesni ceny dle eBay):
Arduino UNO ($3.5) + deska s koncovym stupnem ($5) + JMRI (licence zdarma) + telefon/tablet, tedy suma sumarum mene nez $10 pokud nepocitam cenu PC a tabletu/telefonu a zdroje, je samozrejme mozne pouzit i ovladace na bazi BT.
Vse popsane zde:
https://sites.google.com/site/dccppsite/home
Jinak dekodery ca za $5 (vejdou se i do N koveho podlozi) zalezi na poctu vystupu a pozadovanem proudu.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod rawen » sob 12 bře, 2016 9:15 am

Jirka_US píše:DCC stanice na bazi Arduino za mene nez $10 (dnesni ceny dle eBay):
Arduino UNO ($3.5) + deska s koncovym stupnem ($5) + JMRI (licence zdarma) + telefon/tablet, tedy suma sumarum mene nez $10 pokud nepocitam cenu PC a tabletu/telefonu a zdroje, je samozrejme mozne pouzit i ovladace na bazi BT.
Vse popsane zde:
https://sites.google.com/site/dccppsite/home
Jinak dekodery ca za $5 (vejdou se i do N koveho podlozi) zalezi na poctu vystupu a pozadovanem proudu.

Tak to se nedělá, vyplácnout přednášejícímu pointu před přednáškou :!: :roll: :) :D :lol:

Akorát ty dekodéry na první pohled nevidím...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod fulda » sob 12 bře, 2016 1:19 pm

rawen píše:Tak to se nedělá, vyplácnout přednášejícímu pointu před přednáškou :!: :roll: :) :D :lol:
Kdo je schopen si to načíst z té stránky, tak v žádném případě nepotřebuje školení. Školení je určené pro lidi, co nevědí kde začít, aby jim tak nějak ukázalo cestu, abych jim popsal jak systém funguje a co a proč mají v těch kódech kde hledat.
Konec konců na většině škol tě učí to co už je dávno známé, jen ti prostě někdo má potřebu ukázat cestu.

rawen píše:Akorát ty dekodéry na první pohled nevidím...
Se divím, když jsi takovej odborník. Model RailRoading With Arduino na tomto fóru zaznělo také několikrát.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4875
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod workous » sob 12 bře, 2016 2:04 pm

Chtělo by osvětu o Arduino něco jako dělá Martin Pinta....o TC :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod Jirka_US » sob 12 bře, 2016 3:05 pm

workous píše:Chtělo by osvětu o Arduino něco jako dělá Martin Pinta....o TC :D

Na vyse uvedene strance jsou 4 videa "jak na to"....a zapojeni fungovalo na prvni pokus. Jen par poznamek:
1) Vyhledani a instalace spravneho driveru muze zabrat cas navic, zalezi na klonu, proto doporucuji verzi (klon), u ktere je prilozena CD s driverem.
2) Instalace Arduino verze 1.6.8.
3) Precist si pozorne navod jak maji byt preruseny propojky na desce vykonoveho stupne pro externi napajeni, u me desky nebylo treba nic menit.

Myslim, ze to zvladne kazdy modelar bez potizi....
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod workous » sob 12 bře, 2016 3:15 pm

Jirko nesdílím tvůj optimizmus :D znám se ....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod JendaTT » sob 12 bře, 2016 5:07 pm

Ahoj, Arduino je fajn hračka. Na webu je k dispozici i několik vyzkoušenych a funkčních řešení k použití s DCC. Sám si s tím také rád hraji a co rozhodně oceňuji je možnost snadno odposlouchavat DCC komunikaci a postavit si libovolný jednoduchý dekodér nebo detekci obsazení.
Chce to jen trochu rozumět elektronice a znát něco o programování. Existuje už spoustu hotových řešení a stačí si je jen upravit dle vlastních potřeb.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Další

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jirkátor, PajaF a 17 návštevníků