Pražský Arduino Day 2016

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod zdeno » stř 08 čer, 2016 8:31 am

BohousP píše:Něco mám, ale nevím, jestli to pojede v Eagle 4. Já používám 6.1, tam je to ok. Pošli emailovou adresu na SZ.

janecek3@stonline.sk
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod BohousP » stř 08 čer, 2016 8:34 am

odesláno
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod fulda » stř 08 čer, 2016 9:12 am

Já mám doma, mohu ti je poslat večer. Ale pro tvojí informaci, má to rozměry jako SOKL 32, jen to používá pouze 30 pinů.
Často si hodím na desku právě ten sokl a ty nepoužité nohy propojím a protáhnu tudy drátek, abych nezapíchnul desku špatně. Pokusím se to někde nafotit.

---

Ještě přímo na stránce Arduina jsou dole Eagle files, které se dají vykrádat, nebo všelijaké alternativní knihovny.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod zdeno » stř 08 čer, 2016 9:22 am

nainstaloval jsem Eagle 6.0 a funguje to. Pouzite knihovny od Bohouse.
Jinak dobry napad s tim soklem, jen bude treba to okomentovat v navrhu.
Zkusim na to vymyslet knihovnu.
---
Jinak se mi nelibi, ze na schematu neni pojmenovani podle skutecnosti, treba B.2, ale je D.10, coz je hovadina.
Asi tu knihovnu predelam, protoze mi to bude delat problemy v psani programu.

PS udelal jsem si knihovnu na Nano Arduino, pro Eagle 4.14
Ale nechce mi to povolit, to sem dat.
Pokud nekoho zajima, nech mi napise osobku.
Přílohy
lbrNano.JPG
Naposledy upravil zdeno dne stř 08 čer, 2016 5:59 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod zdeno » stř 08 čer, 2016 5:36 pm

uz neco navrhujem a hned vyskocil dost velky problem ;-)
---
Arduino Nano s 328 procesorem je obrovske "hebedo" (pro nase ucely) a to svadi namontovat na to hafo veci.
Pri prvem nastrelu mam vlastne problem se vejit do limitu 10 x 8cm plosaku pro Eagle.
Proste mi je tak nejak lito nevyuzit moznosti, ktere Arduino ma, ale zjistujem, ze to je uplne mimo misu. ;-)
---
Ale kdyz se tak divam na kostrukce s Arduino, ktere ukazuji jak blika jedna LEDka, tak si uvedomuji, ze se zase svet posunul a z procesoru s 32kB Flash, 2kB RAM a 1kB EEPROM se stava uplne obycejny nastroj na hrani (bastleni).
Pred 5 roky nemyslitelne, to Atmega328PA stala 25 Eur.
---
Takze jsem to smazal a zacinam navrhovat jednoucelovky pro dve vykuchane serva nebo pro ctyri detekce nebo pro dve navestidla.
Mozna by se oplatilo udelat stavebni prvek a to 1 navestidlo, 1 detekce a 1 prestavnik. To by vlastne splnovalo pozadavky na jednoduchou stavbu a montaz.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod fulda » stř 08 čer, 2016 6:34 pm

zdeno píše:Pri prvem nastrelu mam vlastne problem se vejit do limitu 10 x 8cm plosaku pro Eagle.

Arduino si potrpí na "Sněhuláky", všimni si používání konektorů, které jsou na horní straně máma a na dolní straně táta, takže se dají dát další a další do sebe - třeba Bohoušův DCC sniffer.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod Bedlisch » stř 08 čer, 2016 6:47 pm

Byl jsem línej kreslit knihovnu, tak jsem si stáhnul tohle: https://github.com/cyberlink1/Arduino-Eagle-Cad-Library
a v souboru Arduino-clone.lbr jsem třetí řádek nahradil za tento:
<eagle version="6.0">
a už to šlapalo i v šestce :-)
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod TonikM » pát 17 čer, 2016 6:06 pm

Arduino UNO za $3.65 i s poštovným od odzkoušeného výrobce i prodejce. Sice klon, ale i tak zajímavé, pokud by někdo chtěl na pokusy.
http://www.banggood.com/UNO-R3-ATmega32 ... 87201212MT
TonikM
 
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 22 led, 2015 5:50 pm

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod Miloš Pavlát » sob 18 čer, 2016 8:30 pm

Také jsem již objednal.ZDE Tak budeme moct se synem (13) experimentovat, pokud dorazí.

A stáhl jsem TUTO knihu.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod fulda » ned 19 čer, 2016 7:33 pm

Mimochodem - pro uživatele Arduino Pro Mini kteří jej zapichují do kontaktního pole a zdá se jim, že tam jde těžko; a nebo pro ty, co se jim nedobře trefují nožičky při pájení, tak se někdy hodí použít TOHLE. Pro Arduino Nano se pak musí koupit verze TATO se 40 nožičkama a trochu pokrátit žiletkovou pilkou.

P.S. Pozor na zavádějící název té komponenty.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod zdeno » pon 20 čer, 2016 7:35 am

fulda píše:Mimochodem - pro uživatele Arduino Pro Mini kteří jej zapichují do kontaktního pole a zdá se jim, že tam jde těžko; a nebo pro ty, co se jim nedobře trefují nožičky při pájení, tak se někdy hodí použít TOHLE. Pro Arduino Nano se pak musí koupit verze TATO se 40 nožičkama a trochu pokrátit žiletkovou pilkou.

Pekne,
z mojich zkusenosti bych ale doporucil osazovat na prenosne komponenty samicu a na zakladni desky davat samce.
Arduino stavebnice do delaji naopak a proto, pokud to bude mozne, tak to osadim podle sveho. Treba ted mam objednane Arduino Nano a tam jsou konektory prilozene a proto bude mozne je vymenit.
Je to proto, ze kdyz to upadne, tak na zakladni desce je vzdycky neco vyssi a tak nehrozi ohnuti kontaktu. A na pridavne desce je samice a tak nehrozi, ze se to poskodi.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod fulda » pon 20 čer, 2016 9:12 am

zdeno píše:z mojich zkusenosti bych ale doporucil osazovat na prenosne komponenty samicu a na zakladni desky davat samce.
To se dostáváme do filozofické diskuze, co je základní deska a co je přenosná komponenta. Spíš tu sedí název "backplane" a tam se častěji používají samice a na procesorové karty se používají tátové.
Ale z užitného pohledu je u těchto dvou mini desek dobré počítat s tím, že se cpou do kontaktních polí jako jeden integráč a tam právě směřují tyto precizní kolíčky. Tedy na experimentování rozhodně dobré, na trvalou práci na zvážení.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Pražský Arduino Day 2016

Příspěvekod Miloš Pavlát » pát 08 pro, 2017 8:08 am

Hrátky s Arduinem = vagony s maticovým displejem.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků