DCC Railcom a vodivé nápravy vagonů

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC Railcom a vodivé nápravy vagonů

Příspěvekod fulda » čtv 04 čer, 2026 6:53 am

Nevím, jestli jsem pochopil otázku, ale TENHLE projekt je celkem dost fousatej, ale funguje dobře. Pravda, není to arduino. Wolfgang měl ještě o něco lepší na OpenDCC pokud se nepletu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 5376
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: DCC Railcom a vodivé nápravy vagonů

Příspěvekod Dancer » stř 17 čer, 2026 1:40 pm

Chtěl bych na základě nastavení výhybky ve smyčce skryťáku zastavit přijíždějící lokomotivu, potažmo dát příkaz zastavení lokomotivě, která se objeví na úseku před výhybkou. Proto bych chtěl udělat nějaký dekodér railcomu, který pošle adresu případně směr arduinu a to pak přes DCC příkazy jí zastaví.
TT, centrála RB1110, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 189
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: DCC Railcom a vodivé nápravy vagonů

Příspěvekod fulda » stř 17 čer, 2026 1:51 pm

To zní jako dobrej plán. Trochu si myslím, že to nebude moc jednoduché.
Já bych měl snahu použít detektor, který rovnou komunikuje s centrálou a použil bych jen ovladačové rozhraní od centrály.
Mno v mém případě bych to spíš udělal jen jako skript pro robota.
Ale rád se podívám jak se ti daří. Asi nejlepší informace co znám se dají najít TADY. Respektive prakticky použitelný by mohl být TENTO příklad, který rovnou propojuje RailCom na XpressNet.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 5376
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník