Taková menší blbost - směr jízdy v digitálu

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Taková menší blbost - směr jízdy v digitálu

Příspěvekod Ivan » úte 06 čer, 2023 3:38 pm

HonzaM, to je věc osobní preference. Mně třeba ovládání MM vyhovuje. Prostě porti gustu...
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1698
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Taková menší blbost - směr jízdy v digitálu

Příspěvekod HonzaM » úte 06 čer, 2023 4:21 pm

Ivan píše:HonzaM, to je věc osobní preference. Mně třeba ovládání MM vyhovuje. Prostě porti gustu...

Já jsem napsal že jde o můj soukromý názor a napsal jsem proč, nikomu ten názor nevnucuji.
Naposledy upravil HonzaM dne úte 06 čer, 2023 10:31 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Taková menší blbost - směr jízdy v digitálu

Příspěvekod JiriKTT » úte 06 čer, 2023 6:57 pm

Jízda výběhem:
Já jsem ve svém ovladači použil 5ti polohový přepínač pro kytaru. Ovládání je volně inspirováno návodem CZ loko pro modernizovaného brejlovce. 1. poloha: zvyšování jízdních stupňů, 2.poloha: bez změny jízdních stupňů, 3. poloha: bez změny jízdních stupňů, u ozvučených strojů aktivace F6 (výběh), 4. poloha: snižování jízdních stupňů, 5. poloha: rychlobrzda. Deaktivace F6 je při přechodu z 3. do 2. polohy. Pozvolné snižování jízdních stupňů při 3. poloze jsem zvažoval, ale zatím nerealizoval. Nevymyslel jsem, jaké je optimální nastavení. Aby to bylo věrné, musí být snižování rychlosti hodně pozvolné, aby to mělo smysl při domácím ježdění, tak je požadavek spíš opačný. A to se nebavíme o stoupíní trati, případně obloucích.
Směr jízdy:
Chci jezdit na ruku a tohle vidím jako problém. Pokud chci vyjet odněkud, kam špatně vidím, tak nepomůže ani rozsvícení světel. Snad to má vyřešené ZIMO, ale jen při použití vlastních dekodérů i ústředny.
TT, DR5000
JiriKTT
 
Příspěvky: 105
Registrován: stř 12 led, 2011 7:25 pm

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků