ozvučení motoráku VT 98

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

ozvučení motoráku VT 98

Příspěvekod vfjr » sob 04 úno, 2023 9:47 pm

Zdravím kolegové modeláři. Mám problém a prosím zkušenější o radu. Koupil jsem nový VT 98 od PIKO v eNku a dekodár ESU Loksound micro next 18. Nejdřív jsem ho ale zkusil s nezvukovým dekodérem a jede nádherně hladce. Potom se zvukovým dekodérem ve kterém je předehraný takový hračkovitý zvuk a jede taky hezky. Jakmile jsem si nahrál zvuk z jejich stránek, tak zvuk super, ale jízda katastrofa. Rychle se rozjede a zase zpomalí, furt dokola taková cukatůra. Není to kontaktem s kolejí, je to jak kdyby se motor s dekodérem přetahoval až mám strach že dekodér zničím. Reset jsem zkoušel, ale nikam to nevede. Už jsem si takhle ozvučil několik loko a vždy v pohodě, jen tahle zlobí. Co mám prosím vás jak nastavit. Myslím, že to bude v nějaké hodnotě CV, ale nevím kudy kam. Díky moc za jakoukoliv radu.
vfjr
 
Příspěvky: 142
Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: ozvučení motoráku VT 98

Příspěvekod Pater » pon 06 úno, 2023 7:12 pm

Předpokládám, že jsi četl celou kapitolu 11 manuálu. Je tam tabulka, jak mají být nastaveny #CV pro různé motory. Mohl by jsi poslat výpis, jak máš nastaveny #CV2, 9, 10, 27, 29, 49, 51 až 56, 116 až 119?
Jinak dekodéry Loksound umí i automatickou kalibraci motoru, popsáno v kapitole 11.1.4:
11.1.4. Automatická kalibrace motoru
Dekodéry Loksound 5 nabízejí funkci pro automatickou kalibraci motoru. Ve většině případů tento postup vede k vynikajícím charakteristikám kompenzace zátěže. Vzhledem k nekonečnému počtu možných kombinací motorů a převodovek však nelze ve všech případech zaručit dobrý výsledek. Ale určitě to stojí za vyzkoušení.
Pokračujte takto:
• Nastavte vozidlo na kus nejlépe rovné trati.
Tato trať musí být přinejmenším tak dlouhá, aby umožnila lokomotivě jízdu plnou rychlostí asi dvě sekundy. Tento pohyb probíhá automaticky během kalibrace. Použijte zarážedlo nebo něco podobného, abyste zabránili utíkání lokomotivy!
• Navolte lokomotivu na ovladači a ujistěte se, že je vypnuta F1 a ovladač je nastaven na krok zrychlení 0. Nastavte směr jízdy podle potřeby.
• Zapište hodnotu 0 do CV 54 (buď na programovací koleji nebo s POM).
• Nyní stiskněte tlačítko „F1“. Lokomotiva se rozjede automaticky plnou rychlostí. Asi během 1,5 sekundy nebudete moci tuto lokomotivu ovládat!
• Lokomotiva se automaticky zastaví a identifikované parametry kompenzace zatížení budou uloženy v CVS 51, 52, 53,
54 a 55.
Pokud si přejete, můžete nyní dále optimalizovat parametry řízení zatížení počínaje kalibrovaným nastavením.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: ozvučení motoráku VT 98

Příspěvekod vfjr » pon 06 úno, 2023 8:17 pm

Dík. Zítra pošlu výpis CV.
vfjr
 
Příspěvky: 142
Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: ozvučení motoráku VT 98

Příspěvekod vfjr » úte 07 úno, 2023 5:16 pm

Nahrané jsem měl hodnoty z programu ESU pro motor PIKO. Shodují se podle tabulky PIKO 3pol motor. Dnes jsem je přepsal na hodnoty PIKO 5pol motor a moc se to nezlepšilo. Pak jsem trochu experimentoval s CV55, která má být 40-50 a došel jsem až na hodnotu 7 a už je to ono. Děkuju za nasměrování k problému.
vfjr
 
Příspěvky: 142
Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
Bydliště: České Budějovice


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků