DCC pro tutany

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod fulda » stř 07 pro, 2022 4:17 pm

HonzaM píše:
fulda píše:Neprodává Digitrax 8A verzi pro zahradní železnici? A to je teprve prasárna když si jí dáš na eNkové kolejiště.

To by byl samozřejmě nesmysl, Digitrax ale prodává adaptér PM42, který umožňuje výstup rozdělit na čtyři nezávislé s elektronickou pojistkou nastavitelnou od 1,5 A. Je praktické mít kolejové obvody rozdělené, zkrat na jednom místě nevyřadí provoz na celém kolejišti. Po odstranění zkratu se napájení obnoví automaticky.

A to nejsou extra náklady?
A to není digitrax proprietální řešení?
Asi tomu nerozumím.

BTW: Majitel této "lokomotivy" potvrzuje, jak je výhodné odpojovat jednotlivé úseky samostatně a nechat protékat zkratový proud přes lokomotivu:
IMG-20221129-WA0002.jpg
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod HonzaM » stř 07 pro, 2022 5:42 pm

fulda píše:
HonzaM píše:
fulda píše:Neprodává Digitrax 8A verzi pro zahradní železnici? A to je teprve prasárna když si jí dáš na eNkové kolejiště.

To by byl samozřejmě nesmysl, Digitrax ale prodává adaptér PM42, který umožňuje výstup rozdělit na čtyři nezávislé s elektronickou pojistkou nastavitelnou od 1,5 A. Je praktické mít kolejové obvody rozdělené, zkrat na jednom místě nevyřadí provoz na celém kolejišti. Po odstranění zkratu se napájení obnoví automaticky.

A to nejsou extra náklady?
A to není digitrax proprietální řešení?
Asi tomu nerozumím.

BTW: Majitel této "lokomotivy" potvrzuje, jak je výhodné odpojovat jednotlivé úseky samostatně a nechat protékat zkratový proud přes lokomotivu:
IMG-20221129-WA0002.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod HonzaM » stř 07 pro, 2022 5:45 pm

ad fulda - nevím proč jsi tady začal s Digitraxem. Já jsem pouze uvedl, že není dobrá vysoká hodnota povoleného proudu do kolejí, to ostatně sám dokazuješ obrázkem toho shořelého vlaku. Nijak jsem to nevztahoval na centrálu Lenz LZV200 a netvrdil jsem, že u této centrály není možnost nastavení této hodnoty.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod sidlo » čtv 08 pro, 2022 6:04 am

fulda píše:A máme tu klasickou sadu marketingu a zkreslených informací.

Padají zde slova o marketingu, čímž autor podsouvá že žádný marketing nedělá. Padají zde slova o zkreslených informacích, čímž autor podsouvá že zkreslené informace nepodává. Začátečník nemá šanci poznat co je a není pravda. Jeden příklad za všechny:
fulda píše:Velkou předností produktů Lenz je, že zveřejňuje popisy svých zařízení a to včetně komunikačních protokolů. Proto se dá najít velké množství alternativního a kompatibilního příslušenství.

fucik.name píše:Pro svůj projekt inteligentního kolejiva jsem potřeboval použít rozhraní sběrnice označované jako RS Bus (RS8). Toto rozhraní používá Lenz jako interní a jeho popis pochází téměř výhradně z reverzního inženýrství.

Výše uvedené dva odstavce si vzájemně protiřečí. Bohužel jsou od jednoho autora. Přeloženo pro začátečníka to znamená:
Centrála LZV200 má v sobě, prostřednictvím sběrnice R-S bus, zabudovaný Vendor Lock.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod HonzaM » čtv 08 pro, 2022 9:03 am

Evidentně tady došlo k nedorozumění, já toto vlákno považuji za obecné vlákno k DCC, ne jako marketing pro Lenz a centrálu LZ200, proto jsem například uvedl upozornění na možný problém při detekci zkratu na 5 A, aniž bych zmínil že LZ200 tohle řeší. Nevýhodou Lenze je jejich zpětné hlášení odlišné od všech ostatních výrobců, samozřejmě to není nepřekonatelný problém. Centrála LZ200 má nepochybně řadu předností, výhodou třeba proti DR5000 ale i jiným centrálám je právě zmíněná možnost nastavení úrovně detekce zkratu nebo napětí do kolejí. Asi mi dáte za pravdu, že neexistuje centrála, která bude mít všechno ideální, u každé najdete něco, co chybí a jiné to mají. A je tu také cena a způsob prodeje. Třeba taková ESU CabControl se pokud vím (neberte mne za slovo) prodává jen v kompletu s velmi pěkným wifi ovladačem, což přestavuje značnou finanční zátěž naráz, ale výborný wifi ovladač.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod kubrt » pát 09 pro, 2022 6:48 pm

:)
kubrt
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 30 zář, 2013 6:11 pm

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod kubrt » pát 09 pro, 2022 6:52 pm

Ahoj všem .
Potřebuji poradit :roll: .Mám TC 7. Postavím vlakovou cestu a lokomotiva se nerozjede. Přitom z multimausu ji rozjedu. :roll:
Nevíte někdo kde chyba ?
Díky
kubrt
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 30 zář, 2013 6:11 pm

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Vysočina » pát 09 pro, 2022 8:28 pm

kubrt píše:Ahoj všem .
Potřebuji poradit :roll: .Mám TC 7. Postavím ... :!: .. nerozjede. Přitom z multimausu ji rozjedu. :roll:
Nevíte někdo kde chyba ?
Díky

Jaká je centrála? Jaké je rozhraní pro PC? :?: :?:
Dotaz :roll: :oops:
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod kubrt » sob 10 pro, 2022 10:39 pm

Tak vše v pořádku :? . Lokomotivu jsem měl s plánovanou údržbou :wink: . Reset údržby a jedeme dále. :)
kubrt
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 30 zář, 2013 6:11 pm

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Zlámalík » ned 11 pro, 2022 12:33 am

TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod kubrt » ned 11 pro, 2022 5:06 pm

Zlámalík píše:ECM je svinstvo :lol: :lol: :lol:

jó ta technika :lol:
kubrt
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 30 zář, 2013 6:11 pm

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Toch » čtv 16 úno, 2023 11:29 am

Rychlý dotaz, řeším kolik detekovaných úseků dát do tobogánu.
Klesám/stoupám o 24 cm takže 3 plný kruhy, H0, DCC, R602 vnitřní kolej.

Zatím si říkám, že každý směr udělám vejpůl aby v případě potřeby mohl provoz trochu odsejpat a vlak nahoře nemusel čekat, celou délku tobogánu.
Takže na celý tobogán 4x DO, 2x nahoru, 2x dolu.
Vychází to, ale lehce přez 5,5m na jeden úsek, což je podstatně víc než v jiném vláknu doporučených 1,5m na úsek.

Takže by mě zajímalo:
Šetřím na blbém místě? a mam tam dát 3 a 3 nebo rovnou 4 a 4?
Nebo to bude v rychtiku? Protože délka DO jen určuje možnou "rychlost" provozu, a když nechci provozovat vlakodrom, smyslu plný provoz se tím nezbrzdí?
Nebo 5,5m už je na DO moc z fyzikálního hlediska a už nebude makat jak má?

DO detekuju, LRB 08 LENZ, jen jednu kolej.

Předem děkuji.
Tochov H0, H0, LENZ LV 200, DCC VI. Epocha
Toch
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 19 črc, 2020 5:21 pm

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků