Centrála DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » ned 14 srp, 2022 1:45 pm

Jirkátor píše:
zdeno píše:ja bych pouzil toto :
Jo, to je v současnosti hojně používaná verze USB...

myslel jsem spise na to, ze je to primo usite na tento pripad,
teda mini USB konektor do DR5000 a protikus USB B, na caste pripojovani a odpojovani, natvrdo upevneny na podkladovu desku.
---
EDIT:
micro USB povazujem za krasny priklad kurvitka
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » ned 14 srp, 2022 2:17 pm

Ještě jednu poznámku, nechci už editovat předešlý post. Pozor při koupi různých redukci z jedné verze USB na jinou. Některé mají jen napájecí vodiče (chybí datové). Ty jsou jen pro nabíječky. Pokud na redukci najdete označení OTG (On-The-Go), je vše ok. USB-B bez datových vodičů jsem ještě nepotkal. Mají však větší tloušťku, ale to není na škodu.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » ned 14 srp, 2022 2:46 pm

zdeno píše:micro USB povazujem za krasny priklad kurvitka

Tesat do kamene na připomenutí utrpení, které výrobci tímto šmejdem způsobili všem uživatelům přenosné elektroniky.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod JaroHo » pon 15 srp, 2022 1:01 pm

To usb C je opravdu praktické - to to ale trvalo než se na to přešlo a tím jak se mi na blízko horší zrak, tak starší věci na USB micro trefit je opravdu někdy oříšek a kolikrát už pochybuji jestli tam strkám správnej konec :mrgreen: , a dát do disku nebo zrcadlovky usb mini je už lepší, ve dvou případech už to mám vyčochtaný že už blbne připojení :roll:
A na jakou vzdálenost chci posílat USB? Přiznám se že ještě nevím kde bude pc a kde centrála, ale počítám že to nebude víc jak metr?No možná dva 8)
OTG, dobrá připomínka !
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod JaroHo » pon 15 srp, 2022 1:03 pm

To usb C je opravdu praktické - to to ale trvalo než se na to přešlo a tím jak se mi na blízko horší zrak, tak starší věci na USB micro trefit je opravdu někdy oříšek a kolikrát už pochybuji jestli tam strkám správnej konec :mrgreen: , a dát do disku nebo zrcadlovky usb mini je už lepší, ve dvou případech už to mám vyčochtaný že už blbne připojení :roll:
A na jakou vzdálenost chci posílat USB? Přiznám se že ještě nevím kde bude pc a kde centrála, ale počítám že to nebude víc jak metr?No možná dva 8)
OTG, dobrá připomínka !
USB B paráda!
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod BohousP » pon 15 srp, 2022 3:46 pm

Metr nebo dva rozhodně zvládne. Problémy bývají při 5+ metrech, alespoň u některých tiskáren.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Jirkátor » pon 15 srp, 2022 5:11 pm

Měl jsem kdysi v práci k tiskárně 8 metrový USB kabel a běhalo to bez problémů.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » pon 15 srp, 2022 6:11 pm

JaroHo píše:USB B paráda!

Pro velké přístroje jako třeba tiskárny ano, ale pro mobily, tablety, fotoaparáty nepoužitelné. Je škoda že zavedení USB-C trvalo tak dlouho a spousta výrobců mobilů a dalších zařízení zavedla USB micro. Z výrobců a tabletů měl jen Apple rozum a raději zavedl vlastní USB konektor.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4071
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » pon 15 srp, 2022 6:26 pm

HonzaM píše:
JaroHo píše:USB B paráda!

Pro velké přístroje jako třeba tiskárny ano, ale pro mobily, tablety, fotoaparáty nepoužitelné. Je škoda že zavedení USB-C trvalo tak dlouho a spousta výrobců mobilů a dalších zařízení zavedla USB micro. Z výrobců a tabletů měl jen Apple rozum a raději zavedl vlastní USB konektor.

Jako dealer a prodejce DR5000 si mel uz davno tlacit na to, aby vyhodili kurvitka mini USB a dali tam masivni a veky konekto USB B. Mista je tam dost.
To same plati na RJ45 6/6, sive barvy, ktere maji kulate dratiky a opravdu nejsou urcene na caste rozpojovani.
Ono usetrit par centiku je nekdy hodne drahe !! Teda pro zakaznika.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » pon 15 srp, 2022 8:27 pm

zdeno píše:
HonzaM píše:
JaroHo píše:USB B paráda!

Pro velké přístroje jako třeba tiskárny ano, ale pro mobily, tablety, fotoaparáty nepoužitelné. Je škoda že zavedení USB-C trvalo tak dlouho a spousta výrobců mobilů a dalších zařízení zavedla USB micro. Z výrobců a tabletů měl jen Apple rozum a raději zavedl vlastní USB konektor.

Jako dealer a prodejce DR5000 si mel uz davno tlacit na to, aby vyhodili kurvitka mini USB a dali tam masivni a veky konekto USB B. Mista je tam dost.
To same plati na RJ45 6/6, sive barvy, ktere maji kulate dratiky a opravdu nejsou urcene na caste rozpojovani.
Ono usetrit par centiku je nekdy hodne drahe !! Teda pro zakaznika.

S problémem s konektorem USB mini na DR5000 jsem se setkal jen jednou (v případě o němž se tady už psalo). Nejsem s ním nijak nadšen, ale USB-B bych tady určitě nechtěl. Pokud jde o ten RJ45, ani tady jsem se zatím nesetkal s problémy nebo reklamacemi.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4071
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » úte 16 srp, 2022 5:33 am

HonzaM píše:S problémem s konektorem USB mini na DR5000 jsem se setkal jen jednou (v případě o němž se tady už psalo). Nejsem s ním nijak nadšen, ale USB-B bych tady určitě nechtěl. Pokud jde o ten RJ45, ani tady jsem se zatím nesetkal s problémy nebo reklamacemi.

Ono cekani na konec zaruky, kdy se to pokazi asi neni spravne.
O tech konektorech se tu pise kazdu chvilku, asi mas problem s pameti.
A taky nevidet to, co ti nepasuje.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod sidlo » úte 16 srp, 2022 6:04 am

zdeno píše:Jako dealer a prodejce DR5000 si mel uz davno tlacit na to, aby vyhodili kurvitka mini USB a dali tam masivni a veky konekto USB B. Mista je tam dost.
To same plati na RJ45 6/6, sive barvy, ktere maji kulate dratiky a opravdu nejsou urcene na caste rozpojovani.
Ono usetrit par centiku je nekdy hodne drahe !! Teda pro zakaznika.

Už se to tady zvrhlo do podoby vláken o modelech, kdy uživatelé radí výrobcům, jak mají modely vyrábět a za jakou cenu.
Kdo chce USB-B, tak tu možnost má jinde např. Uhlenbrock Intellibox 2neo https://uhlenbrock.de/de_DE/produkte/digizen/I000C67D-001.htm!ArcEntryInfo=0004.0.I000C67D, za pouhých 596,99 € na Elriwa https://www.elriwa.de/produkte/digitaltechnik/zentralen-handregler/uhlenbrock/135543/uhlenbrock-65150-intellibox-2neo-mit-netzteil. Jenom u toho musí zkousnout, že konektory na LocoNet a S88N jsou stejné jako na DR5000 a některá další rozhraní chybí úplně - XpressNet, LAN, WiFi...
Pokud to někomu není zřejmé na první pohled, tak za cenu jedné Intellibox 2neo s USB-B si můžu koupit tři DR5000 s USB-mini. On si každý homo economicus nakonec zváží, co je pro něj výhodnější.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3601
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod Fox » úte 16 srp, 2022 6:26 am

Pro ty, kteří centrálu často odpojují a připojují to řeší vhodný mezikus a hotovo. Mám to taky tak. Howgh!
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » úte 16 srp, 2022 6:32 am

DR5000 se po uvedení na trh stala nepříjemnou konkurenci zdenově centrále a uvítá cokoli co na ní může kritizovat. sidlo v minulém příspěvku velmi trefně uvedl srovnání s centrálou Intellibox. Každý si může vybrat, myslím že většina modelářů dá přednost ekonomice a myslím, že Digikeijs volil dobře, 99 % modelářům konektory na DR5000 vyhovují a pokud potřebují časté připojování a odpojování, je tady možnost kterou představil zdeněk valtr.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4071
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » úte 16 srp, 2022 7:11 am

HonzaM píše:DR5000 se po uvedení na trh stala nepříjemnou konkurenci zdenově centrále a uvítá cokoli co na ní může kritizovat. sidlo v minulém příspěvku velmi trefně uvedl srovnání s centrálou Intellibox. Každý si může vybrat, myslím že většina modelářů dá přednost ekonomice a myslím, že Digikeijs volil dobře, 99 % modelářům konektory na DR5000 vyhovují a pokud potřebují časté připojování a odpojování, je tady možnost kterou představil zdeněk valtr.

to je prave ten podraz, ne ze by to udelali hned poradne, ale cekaji od zakaznika, ze bude napravovat jejich chyby. To je svinstvo. :oops:
Ale na to by si zakaznici meli zvyknout, ne ?? Vsak to tak delaji od zacatku, zneuzivaji zakaznika na zpetnu vazbu a nasledne opravuji proflaknuty vyzkum.
---
Edit:
A poukazovani na moji centralu je taky svinstvo, najprv si uprac to svoje !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků