Možnosti ovládání centrály Digikeijs DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Možnosti ovládání centrály Digikeijs DR5000

Příspěvekod HonzaM » ned 14 srp, 2022 6:53 am

Pro centrálu DR5000 je díky její univerzálnosti řada možností jejího ovládání. Možnosti jsou jak bezdrátové, tak "drátové".

Bezdrátové ovladače

- mobilní telefon nebo tablet s aplikací Z21 (aplikace je k dispozici pro iPhone i kterýkoli přístroj s operačním systémem Android)
- Roco WLANmaus (cena 3148 Kč u itvlaky)
- TCS-RC / Zavavov (cena 6920 Kč u DCC doma)
- ESU (až poté, co výrobce vydá slibovanou verzi sw obsahující protokol WiThrottle) (cena 7299 Kč u "Svět na kolejích")

"Drátové" ovladače

- Roco Multimaus, připojení XpressNet (cena 2490 u itvlaky, prodej ale ukončen)
- Daisy II /Tillig, připojení přes LocoNet (cena 3575 Kč u itvlaky)
- Piko Smart Control light, připojení přes LocoNet (cena 3270 Kč u itvlaky)
- FRED (Fremo), připojení přes LocoNet

Určitě jsem neuvedl všechno, budu rád, když to doplníte
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Možnosti ovládání centrály Digikeijs DR5000

Příspěvekod Ivan » ned 14 srp, 2022 9:29 am

Mne by zajímalo, proč zakládáš nové vlákno? Krom toho, tyto informace v původním vlákně jsou. A když ne, jsou k dispozici na eshopech u prodejců, včetně u vás.

Ještě bys mohl příspěvek zakončit hláškou "konec reklamního sdělení"
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Možnosti ovládání centrály Digikeijs DR5000

Příspěvekod HonzaM » ned 14 srp, 2022 4:39 pm

Ivan píše:Mne by zajímalo, proč zakládáš nové vlákno? Krom toho, tyto informace v původním vlákně jsou. A když ne, jsou k dispozici na eshopech u prodejců, včetně u vás.

Ještě bys mohl příspěvek zakončit hláškou "konec reklamního sdělení"

Zvažoval jsem zda to dát do původního vlákna, nebo nového, zaměřeného konkrétně tuto problematiku. To původní je dnes už velmi nepřehledné a plné informací, které se k centrále vztahují okrajově (viz třeba dnešní přehled USB konektorů, který je užitečný, ale s centrálou souvisí jen trochu), něco v něm najít je občas těžké. Máš dojem, že dělám reklamu prodejcům těch ovladačů? Co bych z toho asi měl?
Šlo mi zejména o informaci stávajících uživatelů centrály o existenci dvou ovladačů používajících LocoNet, tedy Daisy II a Piko Smart Control Light. O těch na naší stránce nic není, weby všech prodejců nemohu sledivat, zda tam třeba tuhle informaci mají. Ty ostatní jsem tam dal jen pro úplnost. Jména prodejců a ceny jsem tam dak jen proto, aby měl případný zájemce představu o ceně a místo, kde se ptát na momentální dostupnost. Kdybych dělal reklamu na něco co prodávám, měl bys právo namítat. Ale jestli Ti to vadí i takto, kdy nedělám reklamu na to co prodávám, promiň.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Možnosti ovládání centrály Digikeijs DR5000

Příspěvekod chphoto » pon 15 srp, 2022 7:41 am

Honzo,
jak to vypadá s tím vydáním sw pro DR5000 pro možnost použití ESU ovladače? Nemáš nějké info, kdy by se tak mohlo stát?
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: Možnosti ovládání centrály Digikeijs DR5000

Příspěvekod HonzaM » pon 15 srp, 2022 9:08 am

chphoto píše:Honzo,
jak to vypadá s tím vydáním sw pro DR5000 pro možnost použití ESU ovladače? Nemáš nějké info, kdy by se tak mohlo stát?

Bohužel jsou v tomto ohledu tajemní jak hrad v Karpatech. Zřejmě to ani sami neví, pravděpodobně mají problém s možností volby z více protokolů. Mám beta verzi 1.6.3., která sice WiThrottle má a s ESU ji používám, ale nelze na ni nastavit ani Z21, ani LocoNet LB server. Proto zatím vydali verzi 1.6.3. bez WiThrottle a to má být až v 1.6.4.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků