DCC pro tutany

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Zlámalík » stř 18 srp, 2021 9:10 am

Kolečko s motorem je náhodou fajn - rozjedu si loko, nechám jet, přepnu si na jinou a kolečko se mi otočí do pozice, jako rychlost má ta druhá mašina aktuálně nastavenou. Změna směru jde dělat otočením kolečka "pod nulu", není potřeba nic klikat. Je to dost návykový a intuitivní. Pro změnu směru se dá TAKY kdykoliv kliknout na displej, ta funkc ekolečka je nastavitelná. Pokud změním směr behěm jízdy, pak si lokomotiva podle nastavené křivky zpomalí a rozjede na druhou stranu rychlostí, jaká je nastavená kolečkem.

Převodník pro LocoNet existuje, kat.č. Piko 55044, ale nevím, jak to funguje, nezkoušel jsem. Ostatní moduly a převodníky pro EcoSLink se dají použít přímo od ESU, nevím, proč by to nemělo být jednoduché.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1813
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod vfjr » pát 22 říj, 2021 10:34 am

Zdravím Vás. Poraďte prosím někdo jaký zvukový dekodér a reproduktor do eNkového Bastarda od KUEHN. Vejde se to tam vůbec? Máte někdo zkušenost? Děkuji
vfjr
 
Příspěvky: 142
Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Pater » pon 25 říj, 2021 9:50 am

Bastarda jsem už ozvučoval, ale nebyl můj, takže typ dekodéru už si nepamatuji. Dekodér tam vejde, ale problém je v tom, že z konektoru patice Next18 na desce modelu nejsou vyvedeny výstupy pro reproduktor. Řešit jsem to musel pájením drátků přímo na piny konektoru Next18, což musí být velice precizní práce, aby při pájení nedošlo k poškození konektoru.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod vfjr » pon 25 říj, 2021 1:56 pm

Díky moc. Sám takové věci nezvládnu, tak jsem ho poslal na ozvučení do happymodel. Snad si s tím poradí.
vfjr
 
Příspěvky: 142
Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod vfjr » čtv 09 pro, 2021 7:28 am

Poraďte prosím. Když si pořídím tento ESU 53451 programátor, můžu pak programovat dekodéry všech značek nebo jen ESU?
vfjr
 
Příspěvky: 142
Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod sidlo » čtv 09 pro, 2021 9:31 am

ESU 53451 LokProgrammer https://www.esu.eu/en/products/lokprogrammer/ je určen pro nahrávání vlastních zvukových projektů do zvukových dekodérů ESU LokSound https://www.esu.eu/en/products/loksound/.

Pro běžné nezvukové programování nejen lokomotivních dekodérů není žádný programátor třeba. To umí každá centrála. Ve spojení s JMRI DecoderPro je to potom pro každého hračka https://sites.google.com/site/sidloweb/decoderpro.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod vfjr » čtv 09 pro, 2021 9:40 am

Děkuju za odpověď, nastuduji to, ale jedná se mi právě o ty zvuky.
vfjr
 
Příspěvky: 142
Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod jardaaa » pon 13 pro, 2021 11:13 am

Na Modelbazaru někdo prodává ESU Lokprogrammer nepoužitej za 2500,-..
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod vfjr » pon 13 pro, 2021 3:08 pm

No to mi uteklo. Včera jsem ho objednal v Německu. Tam vyjde na 3500,- Už se nedá nic dělat. Škoda, přesto díky.
vfjr
 
Příspěvky: 142
Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod TheJaro » čtv 12 kvě, 2022 10:17 am

Zdravím kolegovia,mám Laminátku Piko a dekoder piko k.č. 46502 SmartDecoder XP 5.1 s NEXT18 a nedarí sa mi vôbec rozchodiť svetlá. F0,F1,F2 idú ale ostatné už nie. Robil som to podľa manuálu ale žiadna zmena. Skúšal som JMRI decoder ale tento dekoder nie je ani v databáze ani mi ho nenašlo. Poradíte niekto ako ďalej ? :?:
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Ivan » čtv 12 kvě, 2022 11:11 am

TheJaro píše:Zdravím kolegovia,mám Laminátku Piko a dekoder piko k.č. 46502 SmartDecoder XP 5.1 s NEXT18 a nedarí sa mi vôbec rozchodiť svetlá. F0,F1,F2 idú ale ostatné už nie. Robil som to podľa manuálu ale žiadna zmena. Skúšal som JMRI decoder ale tento dekoder nie je ani v databáze ani mi ho nenašlo. Poradíte niekto ako ďalej ? :?:


Osvětlení se řešilo přímo ve vlákně pro Laminátku Piko, podívej se tam. Je možné, že odpověď najdeš.

edit: Laminu nemám, ale tuším, že to bylo skrze SUSI, máš povolené?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod TheJaro » čtv 12 kvě, 2022 3:01 pm

Ivan - Podstate áno,osvetlenie sa riešilo s dekoderom zimo,kuehn. Zaujímavá vec dekodery kuehn,zimo v laminatke fungujú aj všetky F0-F12,Piko dekoder len spomenuté vyššie F0-F2. V druhej lokomotíve vectron,kocur tillig piko dekoder funguje aj zo všetkými F0 - F12
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Sandy » stř 27 črc, 2022 6:48 am

Na Modelbazaru se mi podařilo koupit loko 77.39 od KMB. Osadil jsem ji dekoderem Lenz standard V2 a několik hodin jsem se těšil jejím provozem v s původním nastavením dekoderu.
Pak jsem ji postavil na programovací kolej a pokusil jsem se o vlastní nastavení. Chvíli to bylo v pořádku, ale pak se objevila hláška o zkratu. Loko jsem rozebral, potenciálně nebezpečná místa odizoloval a postavil na koleje. Světla lokomotivy teď začnou okamžitě blikat a lokomotiva nereaguje na žádný povel. Znamená to, že se dekoder odebral do věčných lovišť.
Záměnu dekoderů jsem zatím nezkoušel.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod sidlo » stř 27 črc, 2022 7:05 am

Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Sandy » stř 27 črc, 2022 7:27 am

sidlo píše:Dekodér stále žije, jenom jsi nenašel místo zkratu.
https://www.rmweb.co.uk/topic/165516-lenz-standard-v2-decoder-flashing-headlights-and-not-moving/

Díky za nápovědu. Budu hledat dál. Ale celá elektroinstalace je tak jednoduchá, že mi nenapadá žádné kolizní místo. Jednou mi pomohlo, že jsem dekoder omyl ( :roll: ) lihem.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků