ESU

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: ESU

Příspěvekod jirkah » pon 17 úno, 2020 11:21 am

Prosím o radu nevíte jak nastavit na dekoderu ESU režim posunu ? Mám Esu programmer ,ale nějak to nemohu najít. děkuji předem za každou radu.
Jirka
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: ESU

Příspěvekod MiG » pon 17 úno, 2020 11:53 am

F6?
Shunting.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: ESU

Příspěvekod Pater » pon 17 úno, 2020 12:16 pm

Osobně mám pouze dekodéry ESU Loksound. Standardně lze přepínat posun funkcí F6. Lze to najít v tabulce mapování funkcí (v manuálu obr.21) jako logickou funkci 1. Pro F6 je řídící CV444.
N, DCC, NanoX, Rocrail, Paterweb
Uživatelský avatar
Pater
 
Příspěvky: 471
Registrován: stř 20 črc, 2011 4:52 pm
Bydliště: Karviná

Re: ESU

Příspěvekod novk2007 » sob 11 črc, 2020 9:04 am

Měl bych na vás prosbu o pomoc. Mám problém s ESU 6 PIN Decoder Nainstaloval jsem a naprogramoval do nove lokomotivy od firmy Roco 03 .6 pin decoder dříve to byl fleischmann .https://www.roco.cc/de/product/244541-0 ... ducts.html. Problem je že po istalaci mě decoder okamžitě dává zkrat na loko multimaus . je relativně nový. .Zkoušel jsem ho dát i u jiných lokomotiv od Fleischmana dave take zkrat ale když dám jiný decoder lokomotivy jezdí. dá se ten Decoder nějak restartovat nebo je vadný ? Děkuji moc za pomoc .
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: ESU

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 11 črc, 2020 11:41 am

Zkusil jsi ho dát opačně?
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ESU

Příspěvekod novk2007 » sob 11 črc, 2020 12:34 pm

No opačně myslím ne. protože to pasalovalo žlutý kabel od tendru na konektor je žlutému dráty od decoderu. Všechny barvy od lokomotivy k dekorderu k sobě barvou pasovali. Tak jsem tam dal jiný a ta lokomotiva jezdí s jiným ale u všech lokomotiv co jsem ho zkusil dát tak mě to vždycky dalo zkrat. Zkoušel jsem dát fleischmann br 41 pak lokomotivu 03 161 a pak teď tu novou od Roca a vždy zkrat až budu doma nafotím.. Problém je že mě to dělají 2 dekodéry tyto dva dekodéry jsem koupil vloni v jednom krámě. jeden je s kabelama a druhý je s hroty a má jen modrý kabel
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: ESU

Příspěvekod Sandy » pon 13 črc, 2020 7:41 am

Myslím to naprosto vážně!
V podobném případě mi jednou pomohlo opláchnutí dekoderu lihem. Zřejmě někde na DPS byla vodivá nečistota.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: ESU

Příspěvekod sidlo » pon 13 črc, 2020 7:48 am

Já jsem jednou pral desku v IPA. Příčinou problému bylo přepálené tavidlo. Po vyprání problémy zmizely.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: ESU

Příspěvekod A2C » úte 14 črc, 2020 12:54 pm

Občas to treba som zistil raz som takto kúpal dosku Roco Sergeja.
Aceton alebo Technický benzín.
Svoje plošáky kúpem v acetóne.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: ESU

Příspěvekod BohousP » úte 14 črc, 2020 3:07 pm

Pozor na aceton, benzin, chloroform a toluén. Samotné neosazené desky očistí a odmastí výborně. (Benzin někdy nechává mapy.) Ale mohou ublížit některým plastovým součástkám (nebo jejich pouzdru). Na osazené desky se součástkami jedině alkohol/isopropylalkohol. I tam může vzniknout problém, pokud IPA rozpustí kalafunu a ta se usadí např. na odporové dráze trimru nebo v kontaktech.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: ESU

Příspěvekod novk2007 » úte 14 črc, 2020 6:13 pm

Děkuji za pomoc zítra zkusím. Dnes večer vyčistím a zkusím to zítra
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: ESU

Příspěvekod A2C » stř 15 črc, 2020 4:19 pm

BohousP píše:Pozor na aceton, benzin, chloroform a toluén. Samotné neosazené desky očistí a odmastí výborně. (Benzin někdy nechává mapy.) Ale mohou ublížit některým plastovým součástkám (nebo jejich pouzdru). Na osazené desky se součástkami jedině alkohol/isopropylalkohol. I tam může vzniknout problém, pokud IPA rozpustí kalafunu a ta se usadí např. na odporové dráze trimru nebo v kontaktech.

Ďakujem, aj som nad tým uvažoval či náhodou sa toto nemôže stať, Čiže obyčajný technický lieh a dôkladne vymyť štetcom?
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: ESU

Příspěvekod BohousP » stř 15 črc, 2020 4:24 pm

A2C píše:...
Ďakujem, aj som nad tým uvažoval či náhodou sa toto nemôže stať, Čiže obyčajný technický lieh a dôkladne vymyť štetcom?

Ano. Nemusí být technický ani denaturovaný. Ale toho čistého je škoda :D
Já používám isopropylalkohol, neobsahuje benzín jako některé denaturáky.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: ESU

Příspěvekod novk2007 » stř 15 črc, 2020 7:47 pm

Tak jsem ho vyčistil v isopropylalkoholu a dneska ráno vyzkousel. Nic zase zkrat tak jsem to udělal jestě před chvilkou i pomocí stětce a taky zkrat no bohužel stále zkrat .Tak když to dobře dopadne, v sobotu si pojedu koupit 2 nove dekodery do jine prodejny a doufám že budou fungovat.a tyto 2 asi poletí do kontejneru pro elektro odpad .když dám jiný dekoder masinka jezdi ,ale jakmile dam tento tak je zkrat .
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: ESU

Příspěvekod jipol57 » stř 15 črc, 2020 8:39 pm

novk2007 píše:Tak jsem ho vyčistil v isopropylalkoholu a dneska ráno vyzkousel. Nic zase zkrat tak jsem to udělal jestě před chvilkou i pomocí stětce a taky zkrat no bohužel stále zkrat .Tak když to dobře dopadne, v sobotu si pojedu koupit 2 nove dekodery do jine prodejny a doufám že budou fungovat.a tyto 2 asi poletí do kontejneru pro elektro odpad .když dám jiný dekoder masinka jezdi ,ale jakmile dam tento tak je zkrat .

Nevím jaký jsi elektronik a jestli máš nějaký multimetr, ale zkus jen tak proměřit vstupní obvody. Na vstupu od kolejí to kromě signálu do dalších obvodů, hlavně vede k uměrňovacímu můstku. Většinou je složený ze 4 diod. Lehce je poznáš. Jsou 4 stejné kostičky blízko sebe, a u jednoho konce mají čárečku. Zkus je jednotlivě proměřit, i zapájené, jestli není některá proražená. (obousměrně vodivá). Za usměrňovacím můstkem je kondenzátor. Taky může být proražený. Je to kostečka, poměrně větší, hnědé, nebo hnědošedé barvy, bývá bez popisu. A kondenzátory bývají nejčastější příčinou zkratu. Zkus aspoň tohle. Dalo by se to lehce vyměnit, cenově v řádu korun.
Neznám ESU, používám většinou ZIMO, ale to bude stejné.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků