Rád by som sa opýtal, či existujú projekty Jacek, ktoré obsahujú aj doplnkové zvuky vlaku. Resp. či sa o nich uvažuje.
Moja predstava :
- zapnem príslušnú funkciu (napríklad F12 - Osobný vlak, F13 - Nákladný vlak)
- následne, ak je táto funkcia zapnutá, tak sa pri rozbehu ozvú typické zvuky "trhania" nákladného vlaku resp. sprievodné zvuky osobného vlaku (rýchliku)
- pri brzdení - zvuky typické pri zastavovaní nákladného vlaku, resp. klasické škrípanie špalkových bŕzd osobných vozňov.
- daná funkcia by ovládala aj koncové svetlá (ZAP/VYP).
Určite, modernejšie vozne s kotúčovými brzdami na osobnom vlaku nemajú nejako extra typické zvuky, ale je mnoho súprav práve s Y-nmi.
Ja som zvažoval niečo také urobiť ako funkčný dekodér, ale tam by bol problém v tých vozňoch sledovať rozbeh, brzdenie, zastavenie + samozrejme napájanie, .... . Takže mi to vyšlo najlepšie ne doplnenie zvukov v mašine ...
