Když se nedaří

Fórum pro 3D tisk.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 30 lis, 2023 10:14 am

děkuji pánové za vaše postřehy - jen na vysvětlenou nemám rozměr 218 x 123 ale jen 132 x 82 - na obrázku je nastavení mé tiskárny Creality LD-002H.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Pawlik » čtv 30 lis, 2023 10:59 am

JenikPluto píše:Ja znam dve - Form 2 a Phrozen Sonic XL 4K (pravda, prvni neumi mensi vrstvu nez 50 um). Vytisky obcas prezentujeme na strankach Honzy Hlavacka, pripadne nektere jsou k mani u Martina Valtera v obchode. Sonic pri prvnim priblizeni sjede az do kalibracni polohy (0 mm), pak vyjede kolem 1 mm nahoru a potom najede na pozadovanou tloustku. U Sonicu pouzivam cekaci dobu kolem 6 s z duvodu, ktere jsem uvedl drive, u Formu se zadny takovy parametr neresi vubec.

To jsem přesně čekal! Každá v cenové hladině kolem 80 000 Kč. :lol:
Mě by třeba zajímalo, jak si s tuhostí stojí taková korejská Phrozen Sonic Mighty 8K v ceně kolem 17 000 Kč, protože konstrukce je u tiskáren této cenové hladiny v zásadě stejná. Sloupek vetknutý do hliníkové desky, stejně jako u mojí Elegoo Saturn 8K. Přičemž ty deformace nastávají v místě toho vetknutí, kde se kroutí ta deska.

Já používám pauzu 30 sekund pro prvních 1,5 mm tisku a následně 2 sekundy a zcela to stačí.

JenikPluto píše:Jako otevreny system se to z principu chova vzdy. Ano, kazda neidealni kapalina za techto podminek klade urcity odpor dany jeji viskozitou, ale tiskovy rezin nema takovou viskozitu, aby zpusobil deformaci kovove konstrukce tiskarny jako dusledek tlaku aplikovaneho k jeho vytlacovani, to mi prijde absurdni.

To není absurdní, to je holý fakt. Žes to neviděl, neznamená, že to neexistuje.

JenikPluto píše:Pokud se nejaka tiskarna takhle chova, tak si stojim za tim, ze je to krap.

No jo, no, to bude asi 100 % cenově dostupné produkce

Pawlik píše:Pak by mě zajímalo vysvětlení, proč jsou po nastavení tohoto parametru na hodnotu 1 s výtisky výrazně tužší, což je patrné zejména při odlamování podpor. Dále jsem od té doby nezaznamenal jakoukoliv havárii - roztržení podpory.
Opravdu tam uvnitř materiálu nemůže nic dobíhat? Tak asi kyslíku moc nebude.

JenikPluto píše:To nabidnout nemuzu, stejnou zkusenost nemam. Reakce uvnitr materialu samozrejme dobehne, ale tipnu si, ze v radu milisekund. A kysliku tam bude vic, nez dost, celou dobu je rozpusteny v rezinu a znacne snizuje ucinnost polymerace.
JP


Nerozumím tomu, že tu na mě nastoupíš, že píšu div né blbosti a nechápu, k čemu jsou ty pauzy před a po určené a přitom s "obyčejnou" tiskárnou a nastavením "po" nemáš jakoukoliv zkušenost.
Což je zase na druhou stranu pochopitelné, protože kdo se učí tisknout na "BMW v automatu", ten si nemusí projít tolika problémy jako student na "Škodě 105".
Můžeš si myslet o Janu Mrázkovi, co chceš, ale koupil si plečku, kterou si koupí 99 % lidí, věnoval obrovský čas tomu, aby analyzoval různé problémy a nezištně a zadarmo to pustil mezi lidi. Tím bych to ukončil.
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Když se nedaří

Příspěvekod JenikPluto » čtv 30 lis, 2023 11:10 am

Dobre, omlouvam se, vychazim jen ze svych zkusenosti a predstava, ze musim resit takove veci, jako je konstrukcni stabilita tiskarny jen pri ponorovani platformy do vany, mi opravdu prijde absurdni.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Pawlik » čtv 30 lis, 2023 11:21 am

V pořádku. No, i takové věci se dějí. Blbý je, že něž se člověk dopracuje k poznání, co všechno je tam blbě, jsou to ztracené hodiny a tisíce.
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Když se nedaří

Příspěvekod JenikPluto » čtv 30 lis, 2023 11:34 am

Ona mozna pak ta "draha" tiskarna zase az tak draha neni... :)

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Pawlik » čtv 30 lis, 2023 12:01 pm

To člověk neví, když si kupuje první. Pro domácí použití by se ta drahá nevyplatila.
Obecně je tam problém s těmi prvními milimetry a nebo náhlou změnou průřezu tisknuté součásti, jinak to jede jako po másle.
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 30 lis, 2023 11:57 pm

Tak se zase podělím o své zkušenosti
Při pokusu o římsu vycházející z reality:
Profil rimsy v2.png

jsem dopadl takto:
Bad print.jpg

Vlevo je pokus nastavit parametry na Creality pode doporučení pawlíka vpravo bez úprav.
Zde je to zřejmě u každé tiskárny jinak a proto nechci aby tento příspěvel byl brán jako kritika kolegy pawlíka za jeho snahu mi pomoci!!!
Naopak zde se ukázalo, že jsem zvolil špatný profil !!!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 01 pro, 2023 12:08 am

Zde naštěstí po načtení lyžoidních pokusů (soubory .ctb z Chituboxu) se ukázal ten správný profil a mně se nakonexc podařilo toto:
Good print III.jpg

Zde detail lišty:
Lista detatil.jpg

Tisk je beze změny parametrů
Naposledy upravil Zdenek Valter dne pát 01 pro, 2023 12:44 am, celkově upraveno 3
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 01 pro, 2023 12:12 am

Takže nakonec úspěch. ;-) Btw. včera přišel ježíšek:
Přílohy
Platform compare.jpg
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Pawlik » sob 02 pro, 2023 9:14 pm

Zdenek Valter píše:Tak se zase podělím o své zkušenosti
...
Vlevo je pokus nastavit parametry na Creality pode doporučení pawlíka vpravo bez úprav.
Zde je to zřejmě u každé tiskárny jinak a proto nechci aby tento příspěvel byl brán jako kritika kolegy pawlíka za jeho snahu mi pomoci!!!
Naopak zde se ukázalo, že jsem zvolil špatný profil !!!


To jsem fakt blazen, to co je vlevo, se mi v mensi mire stavalo prave bez pauzy.
Ta pauza tam totiz nema co pokazit.
Fakt by me zajimalo, v cem to vezi

Co jsi tedy zmenil od minuleho tydne, kdy se ti modely odchlipovaly, ze ted drzi?
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 03 pro, 2023 8:04 am

Pawlik píše:
Zdenek Valter píše:Tak se zase podělím o své zkušenosti
...
Vlevo je pokus nastavit parametry na Creality pode doporučení pawlíka vpravo bez úprav.
Zde je to zřejmě u každé tiskárny jinak a proto nechci aby tento příspěvel byl brán jako kritika kolegy pawlíka za jeho snahu mi pomoci!!!
Naopak zde se ukázalo, že jsem zvolil špatný profil !!!


To jsem fakt blazen, to co je vlevo, se mi v mensi mire stavalo prave bez pauzy.
Ta pauza tam totiz nema co pokazit.
Fakt by me zajimalo, v cem to vezi

Co jsi tedy zmenil od minuleho tydne, kdy se ti modely odchlipovaly, ze ted drzi?

Změnil jsem profil použitého resinu
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Pawlik » ned 03 pro, 2023 4:43 pm

Nevim, co si pod tim predstavit.
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 03 pro, 2023 6:15 pm

Pawlik píše:Nevim, co si pod tim predstavit.

Promiň jsem trubka - je to vlastě tiskový profil Chituboxu pro specifickou tiskárnu a resin
Přílohy
Chitubox profiles.jpg
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Pawlik » ned 03 pro, 2023 7:22 pm

Už rozumím, díky.
Pawlik
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 30 čer, 2015 2:32 pm

Re: Když se nedaří

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 12 pro, 2023 7:20 pm

Tak se peru se svou novou tiskárnou Elegoo Saturn 3 Ultra.
První tisk dopadl zajímavě.
Print Elegoo first.jpg
První tisk

Nicméně na modelu byl spodek nějaký tenký - pak jsem se očetl na fóru, že při tisku z platformy chybělo 0,3mm.
Řešení zde nebylo publikováno nicméně vyšla verze nového FirmWare, která zřejmě tuto chybu odtranila viz foto:
První tisk vlevo druhý po aplikaci FirmWare.
Print Elegoo Fix first problem.jpg
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

PředchozíDalší

Zpět na 3D Tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: PajaF a 5 návštevníků