Recenze 3D tisku

Fórum pro 3D tisk.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Recenze 3D tisku

Příspěvekod lukasx » čtv 16 bře, 2023 7:49 pm

Dobrý den, dva roky jsem si říkal že bych si udělal menší recenzi na 3D tisk od lidi kteří se tomu věnují. Nyní v lednu jsem se odhodlal a oslovil na přímo několik lidí. Výsledek je že mám doma 5 totožných výtisků od 5ti lidi.
Určil jsem si několik cílů, které budu sledovat a porovnávat se snahou byt objektivní. Od všech dotyčných jsem požádal o stejný model který jsem jim zaslal a vsem jsem zminil i ucel za kterym daný vytisk žádám. To aby vsichni vedely co bude nasledovat.
Sledovane cile budou. Výtisk jsem požadoval vytvrzený a s podporami.
Přístup a ochota (zda bylo domluveno to co jsem chtěl a žádal, zda byly na modelu nějaké chyby které bych mel opravit ...)
Cena ( po každém jsem žádal cenu za jeden kus pripadne cena za 10 ks nebo za celou tisknutelnou plochu tj pocet kusu a cena za vyplneny prostor)
Kvalita tisku - povrchové vady a čistota vrstev
Kvalita materiálu - zda se krouti a deformuje nebo si drzi stalost.
.... dalsi parametry dopisu casem ...

Nyní jsem ve fázi prvního testu, kdy mi výtisky leží ve skříni uložené přes 3 týdny. Za týden mám v plánu odsekat podpory výtisky očistit a zase je na 4-5 týdnu uložit do skříně.
První příspěvek budu průběžně aktualizovat.
V průběhu týdne Vás seznámím se vzorky a lidmy/firmy ktere me dany 3D tisk na recenzi dělaly.
Myslím si že se bude na co těšit.
Případně píšte, co bych měl případně vyzkoušet/otestovat.
lukasx
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 18 led, 2015 3:57 pm

Re: Recenze 3D tisku

Příspěvekod hummus » pon 03 dub, 2023 10:43 am

Lukáši, už jsou nějaké výsledky? Dost by mě to zajímalo.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9


Zpět na 3D Tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků