Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Fórum pro 3D tisk.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 05 bře, 2023 3:04 pm

Máte někdo zkušenosti s tímhle SW.

Přišla mi dom tiskánička Creality LD-002H i s tímhle SW Chitubox 1.71 - doufal jsem že to bude i s nastavením tiskárny :-(
(Aktuální verze je 1.9.4)
Zkoušel jsem vyslicovat svůj model - a dal ho tisknout - bohužel to zahlásilo chybu "different resolution with projector -1440"
Takže jsem si vybral, abych vyzkoušel tu tiskárnu - tisknu si model Eifelovy věže co byl v adresáři "modle".
Ten se bude tisknout cca 9 a půl hodiny. :-(
Takže budu hledat ..........
Naposledy upravil Zdenek Valter dne pon 06 bře, 2023 7:31 pm, celkově upraveno 1
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 05 bře, 2023 3:21 pm

Tak jsem si něco přeci našel - vyzkoušel jsem poslední verzi Chituboxu 1.9.4 a hle tam jsem dohledal i nastavení tiskárny:
Přílohy
Chitubox 01.png
Vpravo oprostřed vybeŕat - Setting
Chitubox 02.png
Vlevo nahoře vybrat "+"
Chitubox 03.png
Objeví se výběr tiskáren
Naposledy upravil Zdenek Valter dne pon 06 bře, 2023 7:31 pm, celkově upraveno 1
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 05 bře, 2023 3:24 pm

No zde se doklikat je už jednoduché
Přílohy
Chitubox 04.png
Razbalit tiskárny Creality
Chitubox 05.png
No a ta moje je rovnou ta první
Chitubox 06.png
Nastavení tiskárny přidáno ....
Naposledy upravil Zdenek Valter dne pon 06 bře, 2023 7:31 pm, celkově upraveno 1
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 05 bře, 2023 3:26 pm

Teď si cca 9 hodin počkám ....
Naposledy upravil Zdenek Valter dne pon 06 bře, 2023 7:32 pm, celkově upraveno 1
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušensoti?

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 06 bře, 2023 9:46 am

Tak bohužel ani nastavení vlastní tiskárny problém neodstranilo
- stále tato chyba: "different resolution with projector -1440"

Věděl by někdo co s tím?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušensoti?

Příspěvekod M&T » pon 06 bře, 2023 11:54 am

Nastavenia vyzerajú byť OK. Tak potom už len jedna možnosť - keď dáš generovať file na tlač, tak či to generuje pre tú nastavenú tlačiareň alebo to náhodou negeneruje pre DEFAULT (či sa aj to nenastavuje). Resp. potom pozrieť nastavenia z toho súboru, ktorý funguje (malo by sa to dať pozrieť priamo na tlačiarni).
M&T
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 11 pro, 2021 1:45 pm

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušensoti?

Příspěvekod JenikPluto » pon 06 bře, 2023 3:15 pm

Mozna je to pitomost, ale urcite je rozmer tiskove plochy 82.620 x 130.560 mm? Ja vim, ze je to default hodnota v Chituboxu (pro tuhle tiskarnu), ale nemohlo by to ciste nahodou byt presne 82 x 130 mm (jak uvadi vyrobce)? Ono ten puvodni rozmer pocita s velikosti pixelu 51 x 51 um a otazka je, co je pravda, jestli tenhle rozmer nebo velikost plochy od vyrobce.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 06 bře, 2023 4:25 pm

Tak už to tiskne Ufff ale je to opravdu tím, že mi ve všech tiskových souborech chyběla tiskárna.
Po zpětném načtení se mi objevovala tiskárna jako default. viz vpravo nahoře Machine default
Machine default.png

Po kontrole přiložených modelů a správném načtení tiskárny a znovu naslicováním se do soboru tiskárna dostala a chyba zmizela. viz vpravo nahoře Machine Creality
Machine Creality.png
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 07 bře, 2023 6:37 pm

Tak první tisk s patkami na stožár se mi povedl - a jak jsem předeslal v paralelním vlákně bylo to opravdu tom sedlácém přísloví které souvisí s chytrostí a velkostí brambor.....
Druhý tisk, kde jsem si chtěl hrát na Prefu se mi už bohužel nepovedl.
Dle zadání jsem měl tisknout sadu betonových trubek - zde 600 mm pro H0 - ale bohužel ta strana s lemem se nevytiskla řádně...
Prefa Vaňov 01.jpg

Bad tube start.jpg

Proto jsem si upravil model trubky tak aby se tiskl cca 25 minut a na něm ověřil nastavení.
První pokus dopadl stejně špatně.
Teď zkouším i tisknout tu trubku obráceně s lemem na vrch.
Model zkracene trubky.jpg
Naposledy upravil Zdenek Valter dne úte 07 bře, 2023 6:41 pm, celkově upraveno 1
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 07 bře, 2023 6:41 pm

Bohužel i zde se jako by potlačil začátek tisku :-(
Zacatek tisku 01.jpg

Test tisku.jpg

Zkoušel jsem i různé nastavení v podporách
A výsledek je stále stejný ....... :-(
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod michal_d » úte 07 bře, 2023 8:13 pm

Obecně platí (a jsou z toho samozřejmě výjimky) že u SLA se netiskne přímo na podložku, ale vždy na nějakou podpůrnou konstrukci. Kdybych tiskl takovéto trubky, tak bych je dal tak 4mm nad podložku a podepřel podpěrami, v nastavení chituboxu bych zkusil ty co jsou defaultní medium, kontakt s podložkou zajistí spodní terčík pod každým sloupkem podpěry, na modelu jsou pak zřetelné kontaktní body modelu s podpěrami, ale zrovna taky nebude problém to zabrousit.
michal_d
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod JenikPluto » úte 07 bře, 2023 8:14 pm

Podivej se v nastaveni Chituboxu, resp. tiskarny (Settings - Print) na parametry Bottom Layer Count a Bottom Exposure Time. Porovnej ten druhy s parametrem Exposure Time, nejspis bude nasobne delsi. Duvod to ma jednoduchy - tech nekolik spodnich vrstev (vychozi pocet je 8, ja treba pouzivam 4, coz bohate staci) ma za ukol spojit model s platformou. V tech vrstvach musi byt resim echt vytvrzeny a to vcetne povrchovych nerovnosti na platforme, tak aby na podkladu drzel lip, nez na folii vanicky. Nicmene vedlejsim efektem delsiho expozicniho casu je vytvrzeni rezinu i mimo obraz dany displejem v dusledku rozptylu UV zareni (ono k nemu dochazi vzdycky, ale pri kratsich casech to nestaci na uplne zpolymerovani rezinu mimo obrazovou matrici) a tech nekolik spodnich vrstev udela presne tu "sukni", kterou vidis. U tisku na podporach to nevadi, u tisku bez podpor s tim musis pocitat. Doporucuju si zkusit nacist neco o expozicnich casech, jejich ladeni atd., treba tady.

JP
Naposledy upravil JenikPluto dne úte 07 bře, 2023 8:16 pm, celkově upraveno 1
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod JenikPluto » úte 07 bře, 2023 8:16 pm

michal_d píše:Obecně platí (a jsou z toho samozřejmě výjimky) že u SLA se netiskne přímo na podložku, ale vždy na nějakou podpůrnou konstrukci. Kdybych tiskl takovéto trubky, tak bych je dal tak 4mm nad podložku a podepřel podpěrami, v nastavení chituboxu bych zkusil ty co jsou defaultní medium, kontakt s podložkou zajistí spodní terčík pod každým sloupkem podpěry, na modelu jsou pak zřetelné kontaktní body modelu s podpěrami, ale zrovna taky nebude problém to zabrousit.


Nekdy kvuli uspore materialu tisknu taky primo na platformu. Model udelam o 0,2 mm vyssi, a ty dve desetiny pak obrousim. Rezinu to sezere min nez podpery + odpada prace s umistovanim podpor.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 07 bře, 2023 8:41 pm

Díky - už jsem začal experimentovat s podpěrama a úspěch se dostavil.
Success 01.jpg

Success 02.jpg


Jen ta drobná muška - trubky do sebe nepasujou !!!!
Drobná muska.jpg
Drobná muska.jpg (65.38 KiB) Zobrazeno 2400 krát
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Slicer Chitubox - má s ním někdo zkušenosti?

Příspěvekod JenikPluto » stř 08 bře, 2023 6:11 am

Mas dobre nakalibrovany expozicni cas? Zkusil bych zacit napr. timhle zkusebnim modelem. Pokud do sebe modely nepasuji, tipnul bych delsi nez optimalni expozici.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Další

Zpět na 3D Tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků