Poptávka 3D tisku

Fórum pro 3D tisk.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Poptávka 3D tisku

Příspěvekod czhunter » stř 01 zář, 2021 8:16 pm

Protože by se někomu mohlo někdy hodit vytisknout něco, na co sám nemá technické prostředky, zkusím vytvořit toto téma.



Poptávám vytištění modelu vlaku ET165 1:32, přesněji toho modelu, jen 4x zvětšeného (čili výsledné rozměry budou cca 55x9x9 cm; zatím jeden z těch vozů):
https://www.shapeways.com/model/3dtools ... 28533879dd

Je mi jasné, že se na to běžně dostupných tiskárnách v jednom kuse nevytiskne, takže počítám s rozdělením na několik dílů (buď 2, přední a zadní polovina, nebo 5 - předek, zadek a střední část rozložené na 2 bočnice a střechu).
Případné změny na modelu (změna tloušťky stěn, zámky, ono rozdělení atp.) udělám.

Technologie zřejmě FDM (SLA by asi bylo dost drahé a zároveň i na větších tiskárnách by se to muselo rozložit na spoustu dílů), ale je potřeba, aby se tam vytiskly i nýty o průměru cca 0,6 mm (šly by trochu zvětšit, ale to je _hodně_ práce).

Chtěl bych se zeptat, jestli by někdo byl schopen to vytisknout, případně za kolik (stačí odhad s přesností na 500 Kč, pokud nechcete psát cenu veřejně, pak do SZ) ?
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Poptávka 3D tisku

Příspěvekod TTmili » sob 04 zář, 2021 10:58 am

Coby vlastník malé SLA tiskárny ti určitě nepomohu, ale vznesu jiný dotaz. Model ET165 je tvůj, nebo se dá nějak dostal ze Shapeways pouze 3D model pro vlastní tištění (klidně i nějakou zpoplatněnou cestou). Docela by se mi to hodilo kdyby to bylo možné, neb se tam vyskytuje velká spousta rakouských vozů využitelných v našich soupravách, ale bohužel jen v H0. Stačilo by mi dostat se k modelu, úprava na TT už by pro mě byla brnkačka (v porovnání s kreslením celého vozu ke kterému ani neseženu typák).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Poptávka 3D tisku

Příspěvekod czhunter » ned 05 zář, 2021 5:08 pm

TTmili píše:Coby vlastník malé SLA tiskárny ti určitě nepomohu, ale vznesu jiný dotaz. Model ET165 je tvůj

Je to můj a model ze stránek dokáže dostat jen jeho autor (pokud nebudu uvažovat hodně pokročilé hackerské techniky).

K tvému dotazu - pokud se ti nějaké modely líbí, ale chtěl bys je v jiném měřítku nebo jen data k tisku, nejlepší je napsat zprávu jeho autorovi.
Když po mě model někdo chce, a přesvědčivě vypadá, že ho chce pro sebe, ne "na kšeft", jsem většinou ochoten ho za 20-30€ prodat (data).
Samozřejmě - to je moje cena, někdo může chtít jinou sumu nebo neprodá vůbec, ale za zeptání nic nedáš.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Poptávka 3D tisku

Příspěvekod Jirka Černý » ned 05 zář, 2021 6:49 pm

Hacker model co má vláčkovnu se na stránkách chlubí že může dělat 3D tisk i o velikosti nárazníku na auto a protože tam manželka pracovala vím že to není přehnané tvrzení. Nevím kolik to stojí, jak to umí detaily, jestli vůbec to jestě dělají atd, tak se nezlobte jestli je to špatný tip.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm


Zpět na 3D Tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník