3D-tištěné modely

Fórum pro 3D tisk.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod Zlámalík » čtv 18 bře, 2021 1:45 pm

Ty bláho, to je dobrý, dík za tip!
Když to vidím, tak mě napadá: "...a přitom je to taková blbost!" :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1813
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod JenikPluto » sob 03 dub, 2021 1:38 pm

Dovolim si tady pokracovat z tohohle puvodniho vlakna.

Objevil se v nem mimojine drobny naznak pochybnosti, zda tam prezentovane modely jsou v eNku :-)

Tak jedna Velikonocni. Pekne svatky vsem.

JP
Přílohy
IMG_0945.JPG
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod JenikPluto » ned 18 dub, 2021 8:14 am

Vratil jsem se v case jeste malinko dal...

JP
Přílohy
IMG_0972.JPG
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod Colonel32 » ned 18 dub, 2021 8:49 am

Přiznám se, že pokud to má být primárně model do kolejiště a ne ukázka schopností 3D tisku, pak mi přijde, že tomu hodně ruční chybí začištění střechy jemným smirkem.
Colonel32
 
Příspěvky: 860
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod JenikPluto » ned 18 dub, 2021 9:26 am

Colonel32 píše:Přiznám se, že pokud to má být primárně model do kolejiště a ne ukázka schopností 3D tisku, pak mi přijde, že tomu hodně ruční chybí začištění střechy jemným smirkem.


Ano, je to model do kolejiste; tady jsou "letokruhy" dost zvyraznene diky nasviceni. V realu nejsou prakticky videt a po umisteni do kolejiste nema pozorovatel sanci je vubec zaregistrovat. V tomhle ohledu se drzim zasady "kdyz to neni videt z 1 metru, tak me to nezajima". :-) Bavime se o modelu, ktery ma cca 16x12x46 mm.

Treba na predchozim modelu stehovaku jsou letokruhy taky, ale na fotografii nejsou videt diky jine poloze fotoaparatu a zdroje svetla.

JP

P.S. Je tam jedna vyrazna chyba v tisku, ktera vznikla nevhodnym umistenim podpor, takze doslo ke "sklouznuti" jedne vrstvy a vznikla melka ryha, ktera je trochu vic videt. Ale to me u tohohle konkretniho kusu az tak netrapi.
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod Zlámalík » pon 19 dub, 2021 10:00 pm

JenikPluto píše:V tomhle ohledu se drzim zasady "kdyz to neni videt z 1 metru, tak me to nezajima". :-)


Tak to je úplně špatně. Já se držím zásady: Ono to sice není vidět, ale já vím, že to tam je! :D :D :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1813
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod ladiznet » úte 20 dub, 2021 2:59 am

Naše prvotina ... výměnové návěstidlo. Výplň je tvořena fluorescenční látkou ... v noci výhybka pěkně svítí :)

Projekt ke stažení a k tisku zde - https://ustti.cz/clanky/navestidlo/

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil ladiznet dne úte 20 dub, 2021 5:02 pm, celkově upraveno 3
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 693
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod JenikPluto » úte 20 dub, 2021 6:34 am

ladiznet píše:Naše prvotina ... výměnové návěstidlo. Výplň je tvořena fosforem ... v noci výhybka pěkně svítí :)


Je to moc pekny, ale doufam, ze jste tam opravdu nenarvali fosfor... :-D Abyste z toho nemeli faguli...

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod ladiznet » úte 20 dub, 2021 5:03 pm

JP: Díky, nechápu jak jsem mohl napsat takovou kravinu. A to mám i titul :D
www.usTTi.cz - ústečtí modeláři
Uživatelský avatar
ladiznet
 
Příspěvky: 693
Registrován: sob 25 črc, 2009 4:04 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod jkiss » čtv 29 dub, 2021 8:01 pm

Ahoj,
prispejem aj ja svojou troškou do mlyna
môj posledný projekt a súčasne jeden z prvých modelov čo je skoro komplet 3D tlač, Doteraz som nemal odvahu mať všetky konštrukčné časti len 3Dtlačené, nakoniec ani tento model nie je čisto z rezinu, musel som podvozok vystužiť papierom (napustený rezinom alebo kyankrylátom). takto je myslím tuhosť dostatočná, aj prenos síl cez spriahla je lepšie rozložený. A rámy okien ak majú byť v mierke tak rezin je diskvalifikovaný. To rieši malý polovodičový laser.
1.jpg

2.jpg

3.jpg


Na tému "lacných čínskych" tlačiarní a lacných rezinov. Ja mám to šťastie, že žijem v paralelnom svete. V tom mojom aj najlacnejšia čínska tlačiareň tlačí lepšie ako formlabs (roky som to porovnával, testoval skúšal, mám to zdokumentované, formlabs do verzie 2 pre mňa netlačí lepšie ako anycubic, a s Phrozen 4K sa to už ani nedá porovnať.
Reziny: ano trvalo to chvíľu dlhšie, ale už sa nekrivia. Je to divné, ale aj komplikované konštrukcie držia tvar. Roky.
Asi to nebude ani v čínskych tlačiarňach ani čínskych rezinoch ale v niečom inom.
jkiss
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 16 pro, 2010 10:15 pm

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod jkiss » čtv 29 dub, 2021 8:04 pm

len 3 obrázky do príspevku, kto musí šetriť a prečo?

5.jpg

4.jpg
jkiss
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 16 pro, 2010 10:15 pm

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod jkiss » pát 30 dub, 2021 6:52 pm

1cm vysoký hrad je tak "ujetý" nápad, že som to musel skúsiť vytlačiť

2021-04-30 20_38_59-Fotka - Fotky Google.jpg


2021-04-30 20_39_16-Fotka - Fotky Google.jpg


2021-04-30 20_39_39-Fotka - Fotky Google.jpg
jkiss
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 16 pro, 2010 10:15 pm

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod BohousP » sob 01 kvě, 2021 1:17 pm

Ešte 7 trpaslíkov a šup s nimi do zahrádky. Ale pekná práca.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod JenikPluto » sob 01 kvě, 2021 2:33 pm

jkiss píše:Na tému "lacných čínskych" tlačiarní a lacných rezinov. Ja mám to šťastie, že žijem v paralelnom svete. V tom mojom aj najlacnejšia čínska tlačiareň tlačí lepšie ako formlabs (roky som to porovnával, testoval skúšal, mám to zdokumentované, formlabs do verzie 2 pre mňa netlačí lepšie ako anycubic, a s Phrozen 4K sa to už ani nedá porovnať.

Tak to nejspis znamena spatnou udrzbu tech Form tiskaren (zrcadel, optickeho skla), tisk z neoriginalnich pryskyric, experimentovani v open modu, pouzivani tanku nad limit zivotnosti, v "idealnim" pripade mix vsecho, to jsem taky zazil. S Phrozen tiskarnami nemam srovnani, 4k me taky docela laka, ale spolehlive me odradi kvalita (a hlavne jeji promenlivost v case) pryskyric.
jkiss píše:Reziny: ano trvalo to chvíľu dlhšie, ale už sa nekrivia. Je to divné, ale aj komplikované konštrukcie držia tvar. Roky.

Ano, komplikovane struktury jsou v pohode, troufnul bych si i tvrdit, ze cim slozitejsi, tim stabilnejsi. Pro me je ukazatelem kvality pryskyrice moznost vytisknout dutou krabici s tenkymi stenami, ktera udrzi tvar dele nez mesic...

jkiss píše:Asi to nebude ani v čínskych tlačiarňach ani čínskych rezinoch ale v niečom inom.

Samozrejme ze je to mix vice faktoru, ale za tim, ze jednim z hlavnich je aususova kvalita slozeni levnych, prevazne cinskych, pryskyric si stojim. Koneckoncu ani ty Phrozen pryskyrice nejsou uplne ty nejlevnejsi, o Uniz, Asiga a podobnych ani nemluve...

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: 3D-tištěné modely

Příspěvekod fruafru » čtv 13 kvě, 2021 11:14 am

Akoj. Krom stolu a dvojkolí je všechno tištěné.
Zlámalík píše:
JenikPluto píše:V tomhle ohledu se drzim zasady "kdyz to neni videt z 1 metru, tak me to nezajima". :-)


Tak to je úplně špatně. Já se držím zásady: Ono to sice není vidět, ale já vím, že to tam je! :D :D :D

Jestli to je úplně špatně nevím. Ale když to není vidět z metru, tak je třeba ten detail zvětšit 8)
Přílohy
IMG_20210513_122839.jpg
Vymyslet co tisknout
Tisk1.jpg
Netěžší je začít
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

PředchozíDalší

Zpět na 3D Tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků