Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Fórum pro 3D tisk.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Zájem o 810

Stavebnice pro pojezd ALS
21
50%
Stavebnice pro pojezd Pleticha
4
10%
DPS pro osvětlení
17
40%
 
Celkem hlasů : 42

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod czhunter » pát 03 zář, 2021 7:57 am

vojtas píše:dokonce jsem přišel na to, jak tisknout opravdu čirá okna atd.

Pokud to není zásadní výrobní tajemství, tak by bylo super, kdyby ses o to mohl podělit.

Z každého projektu který nedopadne (a že jich mám za sebou hodně) je dobré toho vytěžit co nejvíc.
I kdyby třeba jen poznání o vyýběru předloh.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod Marthin » sob 04 zář, 2021 5:05 am

jafobe píše:
vojtas píše:Kamarádi, já vám na rovinu řeknu, že jsem vývoj ukončil.


Z mého pohledu docela škoda, když už sis s tím dal tolik práce... :( Ale takový je život...

Marthin píše:
Já osobně bych šel do mosazné kopie, mám možnost to odlít a Vojtase jakožto autora obcházet nebudu. Pokus se sám nabídne, pak bych kastli odlil za vlastní peníze. A pokud vím, pak odlití je levnější, protože bych použil nesmrštitelnou formu a to stačí ji donést. Jako zlatník vím jak ji vyšperkovat a opracovat do jemnějších detailů.


Na kolik by orientačně mohlo vyjít takové odlití?


Nejdražší bude forma a ta vychází na cca 1200 Kč, ale cena bude nyní trochu výš, protože se mezitím zvedly ceny.
Ale ve výsledku bude třeba odlitek trochu opracovat. Myslím si, že není nad kovový model.
Nyní stavím jen kovové modely a jsem rád, že jsou z kovu a mají vlastní váhu. Dovažuji, ale ne tolik co do plastového modelu.
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod Čouda » sob 25 zář, 2021 10:29 am

Ahoj! Je to skoda, projektu jsem fandil. Pokud by vznikla nejaka omezena serie stavebnic, rad si ji koupim. Cena nehraje roli. Chci si to proste postavit :-)
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod uherjara » sob 25 zář, 2021 11:42 am

Jestli Vojtas nedotáhne 3D model (což je škoda, i když chápu, že to je zdvojená práce, když se dá koupit kompletní vůz), tak pořád je možnost postavit si ho ze stavebnice LPH, s některým z dostupných pojezdů a obtisků.

Ještě pár stavebnic LPH mám k dispozici. S pojezdem Picoloco a obtisky (ČD, ČSD nebo Najbrt), kinematikami a spřáhly mohu tento komplet nabídnout za 2400Kč.
uherjara
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 29 dub, 2010 5:50 am

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod RSC » pát 29 říj, 2021 12:35 pm

Také jsem si to chtěl koupit... Myslím, že až se stane běžným tisk z kovu, tak i takové projekty snad budou narůstat. Nemusí se to házet k ledu...

Kdyby tak se ještě někomu chtělo udělat M262. Zahlédl jsem sice lept, ale ten čas...
Já mám jako každý druhý problém s časem, takže mám dost nedodělaných mdelů a některé stavebnice jsem ani nezačal stavět.
Také třeba můj projekt 275.0 spí, jen mám hotový funkční pojízdný tendr, sice hezky táhne a to je tak všechno... Nekreslím.
Takže mnohé chápu..
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod vojtas » pát 29 říj, 2021 4:32 pm

Hele, já teď hlavně dělám na bakalářce, která mi bohužel zabírá spolu se zbytkem studia 100% veškerého času. Model je víceméně hotový, ale je tam ještě dost dodělávání, na které teď prostě není čas. Určitě to dopracuju, jen mám pocit, že to teď fakt "nehoří".
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na 3D Tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků