Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Dusan » ned 07 lis, 2021 4:33 pm

Chlapi díky všem za zajímavé čtení, ale já plánuji ve stanici objíždět :-)
Možná by bylo dobré tyto zajímavé informace postnout taky i do nějakého jiného tématu, třeba sem viewtopic.php?f=11&t=4380
Protože se můžou hodit širší veřejnosti a ta sem chodí určitě méně :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 lis, 2021 4:33 pm

Máš pravdu, schéma stanice Nejdek z roku 1881 ukazuje od Chodova kusé koleje. Dvě nejdelší jako dopravní. Z pravé koleje uprostřed, odbočovala napravo vlečka přádelny, z levé koleje hned ve zhlaví nalevo vlečka válcoven. Asi v polovině levé koleje, se koleje větvily na dvě kusé, kde ta úplně nalevo ústila do budovy remízy. Výpravní budova se s přistavěným skladištěm byla umístěna u pravé dopravní koleji napravo. Změna nastala roku 1899 při stavbě tratě do Německa.
zdroj:Krušnohorský Semmering/Klub M131.1 Sokolov/Phare/1999/
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod vojtas » ned 07 lis, 2021 10:29 pm

TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod hank » pon 08 lis, 2021 7:27 am



Akorát jsem nepochopil, jak se ve Žlebech dá přestavět hnací vozidlo na druhý konec vlaku. Ten šturc, jinak kolej 3a, je podle služebních pomůcek SŽDC dlouhý jenom 11 m. (Ještě v r. 2017 to bylo 51 m.) Bangle (o jiných mašinách nemluvě) se tam nenacpe a kratší u ČDC jsou jenom dvounápravové lokomotivy, které tam, aspoň pokud vím, nejezdí. A nevejde se do toho šturcu ani šukafon. :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Pavel-HP » pon 08 lis, 2021 10:12 am

810 tam jezdí sólo.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Dusan » pon 08 lis, 2021 11:19 am

Tak já se budu v tomto okamžiku držet varianty 1. z mých posledních návrhů, nic se nemá přehánět. A do šturcu se mi toho vejde dost :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod žanek » pon 08 lis, 2021 4:52 pm

milan ferdián píše:Přispěji k příspěvku od hanka. Das groze Anlagenbuch/Günter Fromm/transpress/1988/. Stanice v pojetí Güntra Fromma str.186, 187, 188. Stanice skutečně existuje v modelové velikosti TT/1:120 a byla na setkání v Zákupech. Bohužel rok a autora stavby si nepamatuji.
-m-

JJ, byla. I když kolejové schéma se od knihy tuším nepatrně lišilo.
Pro Dušana už to asi nebude důležité, ale kdyby se někdo ještě chtěl inspirovat, tak tady
https://www.youtube.com/watch?v=MmZJ3hIuO78
v čase 0:21 je to 1:1.
žanek
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16 bře, 2021 9:52 pm

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod vojtas » pon 08 lis, 2021 10:19 pm

hank píše:


Akorát jsem nepochopil, jak se ve Žlebech dá přestavět hnací vozidlo na druhý konec vlaku. Ten šturc, jinak kolej 3a, je podle služebních pomůcek SŽDC dlouhý jenom 11 m. (Ještě v r. 2017 to bylo 51 m.) Bangle (o jiných mašinách nemluvě) se tam nenacpe a kratší u ČDC jsou jenom dvounápravové lokomotivy, které tam, aspoň pokud vím, nejezdí. A nevejde se do toho šturcu ani šukafon. :?


Ten šturc v posledních padesáti letech nebyl delší, než 11m. Stačí se podívat na starou fotomapu, minimálně už v roce 1965 je to v tomhle stavu bez sebemenší změny, původně to pokračovalo jako kusá kolej do nějaké "haly", zbourané v roce 1959. Akorát to bylo ve služebních pomůckách od té doby blbě. 742 to dá. Reálně je mezi jazyky výhybky a pražcem na konci koleje asi 15, 16 metrů.

A jinak, i kdyby ten šturc byl skutečně jen jedenáctimetrový, šukafon se s rozvorem 8m vleze úplně pohodově. Stejnětak by se vlezla 742, té na stejný úkon stačí i devět a půl metru, jen by holt trochu čouhala do výhybky, kola by byla ale dávno za jazyky.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod hank » pon 08 lis, 2021 11:00 pm

vojtas píše:Ten šturc v posledních padesáti letech nebyl delší, než 11m. Stačí se podívat na starou fotomapu, minimálně už v roce 1965 je to v tomhle stavu bez sebemenší změny, původně to pokračovalo jako kusá kolej do nějaké "haly", zbourané v roce 1959. Akorát to bylo ve služebních pomůckách od té doby blbě.


WTF...? :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod milan ferdián » úte 09 lis, 2021 8:09 am

O.T.
hank píše:
vojtas píše:Ten šturc v posledních padesáti letech nebyl delší, než 11m. Stačí se podívat na starou fotomapu, minimálně už v roce 1965 je to v tomhle stavu bez sebemenší změny, původně to pokračovalo jako kusá kolej do nějaké "haly", zbourané v roce 1959. Akorát to bylo ve služebních pomůckách od té doby blbě.

WTF...? :?

Asi máme každý jiné pomůcky :D . Já mám z roku 1936 kolej 3a dlouhou 9,0 m, ale pokračuje do cukrovaru. Poznámka: ještě je v kolejišti kolej 5 se koleji 7.
V roce 2000 kolej 3a dlouhá 52,0 m. Poznámka:kolej 5 nebo 7 je snesena.
Na leteckém snímku z roku 1965 jde vidět už kolej 3a krátkou a na místo zrušeného cukrovaru se staví nová tovární hala. Do té doby podle leteckých map, vedla kolej 3a nadále do zrušeného areálu cukrovaru. Proto moje zmínka o délce 52,0 m z mých podkladů.
-m-
Přílohy
Žleby 1965.PNG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Pavel-HP » úte 09 lis, 2021 11:40 am

Ve Žlebech u nádraží byl Sfinx a vyráběli tam plechový paletizační bedny, různých velikostí.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Dusan » čtv 25 lis, 2021 10:09 am

Trochu jsem upravil a stanici trochu "zelegantnil". V posledním návrhu mi trochu "vadilo" použití angličana a také to, že pro provoz úvratí mohla být použita v podstatě jen jedna kolej a stanice vypadala spíše jako odbočná. Rovněž po vyskládání nahrubo to na oko působilo už moc nahuštěně v místě zaústění tratí a remízy.
Základem tedy zůstávají stále dva segmenty stanice, zkrácené na celkových 210 s tím, že situace, která byla původně znázorněna před vjezdovou vyhýbkou na druhém segmentu, bude nově už součástí třetího segmentu, takže z pohledu rozměru celé situace se vlastně nic nemění.
Angličana jsem vypustil, provoz do úvratě bude přesunut před stanici. Tím pádem přidávám taktéž na variabilitě, protože třetí segment může znázornit více možnosti:
- úvrať,
- jen hlavní trať a namísto druhé tratě třeba jen vlečku,
- nebo jen prostý skryťák, apod.
Dále použiji dlouhé výhybky namísto původně plánovaných středních a hlavní kolej zůstává na 1200mm, což je min. limit délky pod který nechci jít.
Přílohy
úprava.jpg
úprava3D.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 25 lis, 2021 11:17 am

Pokud se přidržíš Žlebů, tak ta kusá kolej co je u skladiště, tak procházela kolem nádražní budovy. Končila zhruba na stejné úrovni jako ta kolej pro objíždění.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Dusan » čtv 25 lis, 2021 11:27 am

Ahoj, díky Ti za info, ale Žleby nejsou mojí inspirací i když je zde někdo probíral. Vycházím od začátku z Milanova návrhu, kde VB je u šturcu (alá Vápenný Podol) a skládková kolej se skladištěm končí dle plánku. Takto se mi to líbí :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 25 lis, 2021 11:34 am

OK. Na 80% je tam máš. Ať se dílo daří.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků