Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Dusan » čtv 25 lis, 2021 11:56 am

:) Njn, ono to bude tím, že už toho není moc co vymýšlet, hlavně tady u těch pidi stanic 8)
Chtěl bych ztvárnit, tak jak je to na fotce, kdy ta kolej končí někde před úrovní té studny, cca.
Ať se daří.
Přílohy
1082170.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Ivan » čtv 25 lis, 2021 12:19 pm

Koukám, že koleje jsou sice vytrhané, ale nádraží si zachovalo nápis. Dle lešení na druhé straně budovy je možné, že dnes již nápisy zakryl polystyren.
Zůstala také příjezdová cesta z kočičích hlav.

Držím palce do stavby, námět moc hezký.

https://mapy.cz/zakladni?x=15.6615816&y ... itch=0.098

vp.jpg
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod hank » čtv 25 lis, 2021 1:09 pm

... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6114
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Dusan » čtv 25 lis, 2021 1:43 pm

Jj, tohle mám taky, ale v menším rozlišení, takže díky. Ale zaujala mne znázorněná rozteč os kolejí? Vidím dobře 4,00 ?
Ne, že bych se toho chtěl držet, ani tu stanici nechci kopírovat, jen je mi inspirací, ale není to přeci jen poněkud málo Antone Pavloviči ? :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod vojtas » čtv 25 lis, 2021 9:54 pm

Na lokálkách je to úplně normální. 4250 je klasika.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod Dusan » pát 26 lis, 2021 1:01 pm

Nemáte někdo prosím výkres nebo jiný podklad k té přistavěné čekárně ? V normáliích SteG jsem ji nedohledal, možná se jen špatně díval :?
Děkuji.
Zdroj foto-"Železniční tratě z Jihlavy do Znojma a Brna na starých pohlednicích"
Přílohy
20211126_135111.jpg
20211126_135140.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště v kanclu, segmentovka HO, žst. Podol

Příspěvekod ales@zitka.name » sob 04 lis, 2023 6:04 am

Dusan píše:Tak co vy na to, dobrá odečitatelná položka do nákladů, né? :mrgreen:


To mi pripomelo knizku "1000+1 rada jak na dane" :-) Mel jsem to v ruce nekdy v devadesatkach, slo o preklad z nemciny, takze o realitu nemecke financni spravy. Dotycny tam resil zakoupeni divanu do kancelare a logicky argumentoval, ze kdyz si neda v kancelari dvacet, jeho schopnost vytvaret dalsi dane pro stat diametralne klesa :-)

Pak je tu ovsem ten ceskej zpusob, jak mi vysvetloval kdysi muj zakaznik. Povida mi: "Ja davam do ucetnictvi vsechno. Od solarka svoji manzelky, pres uctenky z dovolene po navstevu verejneho domu. Ona pak prijde kontrola z financaku a v praxi se ukaze, ze jim vubec nejde o ciste ucetnictvi, ale o to neco najit :-) Takze po dvou dnech mi slavnostne oznami, ze tu zlatou sponu do kravaty opravdu ne, domeri mi dan a spokojene vypadnou :-)"

Aneb:

Do synagogy přijde úředník z finančního úřadu na kontrolu. Prochází se s rabínem po synagoze a ptá
se ho:
"Co děláte se zbytky svíček? "
Rabín na to:"Sbíráme je, dáváme do krabice a když je plná, posíláme je zpět do továrny na svíčky. Oni nám za to čas od času pošlou krabici svíček zdarma."
"Ale to je dar, to musíte zdanit!" vykřikne úředník.
"A co děláte s drobty chleba?"
"Sbíráme je a když máme plnou krabici, pošleme ji zpět do pekárny a oni nám čas od času pošlou krabici chleba zdarma"
"To je taky dar, to musíte opět zdanit! A co děláte se zbytky předkožek po obřízkách?"
Na to rabín odvětí: "Sbíráme je do krabice a když je plná , posíláme je na finanční úřad. A oni nám za to čas od času pošlou takového č***ka, jako jste vy!"
ales@zitka.name
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 30 dub, 2017 1:27 pm

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků