Micro-mini-pidi-kolajiska I

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » ned 03 lis, 2013 6:21 pm

IvanK píše:byla by to škoda kdyby byl díl 3. poslední.ale asi záleží na čase a příznivých,či nepříznivých okolnostech.každopádně přeji jen ty nejpříznivější :D a s tím co dřív,bych si hlavu zas až tak nelámal,nás potěší každá kniha od Tebe v jakémkoliv čase :D

Taky bych si to nepřál,aby III.díl byl poslední,ale mám pocit,že modelářská obec je již nasycena.Chce to další vývoj,právě ve 3D,ale to již není v mých silách.Je třeba,aby přišel někdo nový,neznámý,znalý i počítačových programů v kreslení.Pochybuji,že by pokračoval v ručním kreslení návrhů kolejišť.Uvidíme co přinese budoucnost. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod IvanK » ned 03 lis, 2013 8:39 pm

proč nasycena?myslím že všici s nedočkavostí čekají na každý Tvuj nový plánek stejně jako já :wink: je ale fakt,že to co dělá tuším Fruafru? v trs tak Tvoje kresby fajn doplnuje.knihy od Tebe mám obě,a koukám do nich stále jako když mě přišly,klasika je klasika :wink:
IvanK
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:44 am
Bydliště: Drásov

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod workous » ned 03 lis, 2013 10:52 pm

Souhlasím pokračuj Milane jako doposud tvoje knihy paráda nic bych neměnil a 3D umí Fruafru :)
Naposledy upravil workous dne pon 04 lis, 2013 8:43 am, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 lis, 2013 7:46 am

Je fakt,že dlouho nic nebylo pro TT-ečkaře a HO-nulkaře :? Těší mě váš zájem.Zkusím s tím něco udělat :wink: .Aspoň na vánoční svátky.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod romino » pon 04 lis, 2013 7:58 am

Ja by som sa tiez prihovaral za pokracovanie, hlavne ked si spomenul tu moznost spracovat diel o vleckach. To by urcite zaujimalo viacerych ludi.

Roman
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 238
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 lis, 2013 8:01 am

romino píše:Ja by som sa tiez prihovaral za pokracovanie, hlavne ked si spomenul tu moznost spracovat diel o vleckach. To by urcite zaujimalo viacerych ludi.

Roman

Vím,že o tento díl je velký zájem.Zde je práce na dlouho a zatím okolnosti mluví proti,to není výmluva,to je fakt.V edičním plánu je.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod workous » pon 04 lis, 2013 8:44 am

jak je ediční plán, tak to pojede :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 lis, 2013 8:46 am

workous píše:jak je ediční plán, tak to pojede :)

Ten je až do desátého dílu :lol: To už vás budou publikace nudit :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 lis, 2013 9:27 am

Pro A2C.Našel jsem kolejiště navrhované pro kolegu VoVo.Mám ale pocit,že kolega VoVo tvar kolejiště prostorově zdeformoval.Toto kolejiště nebylo v žádné publikaci a dokonce je k tomu silvestrovský příběh.
Přílohy
plan-mf1.jpg
plan-mf2.jpg
plan-mf3.jpg
plan-mf4.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 lis, 2013 9:45 am

A zde onen příběh Silvestr ze dne 31.12.2009
Vzpomínáte někteří z vás? :wink:

Sníh mi vrže pod nohama a já spěchám na nádraží,spíše dříve nádražíčko Sněžná , v dnešní době po rekonstrukci změněno na výhybnu,aspoň to nám zůstalo.Silvestrovská noc má prý kouzelnou moc ,hlavně pro nás železniční fandy malé železnice,tak uvidíme, jakou má sílu.Již vidím zachumlanou pod sněhem, staniční budovu se slavnostně upravenou čekárnou.S Jardou H. ,já a naše drahé polovičky, jsme na dnešní noc, zorganizovali první celostátní skoro mezinárodní setkání nás bláznů z jednoho nejmenovaného diskusního fóra.Jsme oba zvědavi,kolik Vás přijede.A zatím co Jarda H. vykonává službu,čeká na poslední vlak,pardon předposlední,tak já jsem si začal opět představovat ,jak to naše nádražíčko převedu do našich modelových představ.V dávné době měla stanice dvě dopravní koleje a dvě manipulační kusé.Dopravní koleje 1 a 2 zůstaly,manipulační skládková ,ta byla snesena, skladiště s rampou zbourány a na uvolněné místo se upravilo a rozšířilo nástupiště s novým osvětlením.Druhá manipulační kolej byla prodloužená ,propojena obloukovou výhybkou s hlavní trati,změněná na dopravní.Slouží jen pro vyčkávání krátkých manipulačních nákladních vlaků , aby nezpomalovaly provoz osobních vlaků,které jsou v dnešní době výrazně kratší,ale stále je zde dost hustá frekvence a to zachránilo naše nádražíčko.Původní záměr byl ponechat jen již ,jako zastávku a zrušit veškerou dopravní službu.Ještě že je u nás v zimě i v létě krásně .Jen mechanická odjezdová návěstidla připomínají naši zašlou slávu,ale i na ně dojde.V létě přijde výměna a celkové osazení dle předpisů ČD všech dopravních kolejí světelnými návěstidly.
Ze snění mě vyrušilo zatroubení posledního osobního vlaku.Dnes jej tvoří jen sólo motorový vůz 853 ,kupodivu plný a jak vidím,někteří již slaví předčasně příchod nového roku.S Jardou H. vyhlížíme mimořádný vlak,který zde výjimečně končí a má nám přivézt mimořádné hosty.Konečně 742 s patrovým vozem Bmo zastavuje na druhé koleji.Jarda H. dává 853 pokyn k odjezdu.
Z patrového vozů se ozývá smích a veselí a jako ozvěna se vrací z nedalekých skal,umocňujíc silvestrovskou náladu.Tak kdo vlastně přijel???
Vidíme vystupovat mistry Houmra se Shimim,Hekttor diskutuje s Popopem a honzík jim do toho kibicuje,zase probírají pojezdy nebo nové stavebnice na příští rok ?Michal Dalecký s Danielem Čadou určitě probírají další obchodní stratégii na příští rok,na co se máme opět těšit? Dan Buchtela se Zdeňkem Valtrem,určitě řeší modulovku a za nimi Dan U.,konopaslík s Nikolkou,Doja,richard0404,pavel-HP ,no nazdar i Radek Mende z Nerátek,už vidím od něho reportáž s názvem „Silvestr na konci světa „.A vystupují další a další…
JBr,Vlastimil Vašíček,sandy,badliner,Pája,TomBart,Petr Berka,nexus,boy.rough,Lubomír Dudek,Petr Zatřepálek,myšpulín,F.Placheta,marwin,el_salamo,vvity, chameleon,Zippich,maayaa,Jirka 1,jobr,GeorgeV.,Jirka Kejzar,jrtrain,kecu.p, no a samozřejmě TT-ečkaři ,aby nebyli pospolu,MirekTT,
Jan Svatoň,TTmili,Pami,zugi,radekkrupka,geaurus,Pami a udivený VoVo .
A co plzeňáci Michal Šuhajda s pavmarem probírají nové plány kolejišť nebo modulů,mawerick,MartinH0,Vladimír_B.Jak ze záhrobí se neočekávaně vynoří z patráku Abe Simpson,Stefanelmont,TT-maniac s Lukášem Himmrem,Jirka Zubko,Hansstr,Scout a jako perlička pan.martínek..
JM s oříškem, kvasha, alf, i novopečení tatínkové přijeli petrh,norbert a radeksindy.Maminky je výjimečně pustily.
A co od nás ,Hanis85,Jura,ondras, pavel,Ferda,Viťas s koblovákem ,michal_n_cz s Jackem,z brňáku Tomáš,depo201,Danny a co by kamenem dohodil „Beňa“ z Olomouce a Howky z Přerova,
.Kdo to už zpívá ?To jen ogaři mlha,Irudzi,vonBahnhof ,michal.kubistaa bez kšiltky ani ránu cipísekmp .
Ale zahraniční delegace ,ale né jen přes kopečky přijeli alexander,JanoH0e, andrejH0, JoJo,kiski,pepe, romino,harmit a další postavy ze záhrobí,michal123,stephenking ,sco_27 a juroH0.Konečně poslední ,kterým se moc nechce z vyhřátého vagónu Domba,Nomed,Tesiset,brunot , charlie,kubulak,diego.dan,jakdus,PatMat,rawen,Patrik Novák,Settbello,StaraPakna,Danny a Pavel Dryml.
Tak konečně můžeme všechny srdečně pozdravit a zatím co se vítáme ,naše polovičky s ostatními dalšími doprovázejícimi manželkami a přítelkyněmi,již rozdávají prázdné šampusové skleničky a pár ochotných rukou již otevírají baterií lahví šampusů ,ať jsme včas připraveni na příchod nového roku.Někdo mi klepe na rameno ,otáčím se a překvapeně zírám a oco srdečněji se zdravím s Radkem z Pražma.
A je to tu.
Rozeznívají se zvony z nedalekého kostela ,které nám oznamují příchod NOVÉHO ROKU 2010,zdviháme a ťukáme si skleničkami navzájem s pronesenými přáními na tento již načnutý rok .K obloze se nesou první petardy a začal novoroční ohňostroj , spolu se zářícími hvězdami,s odstavenou vlakovou soupravou, s vyšňořenou budovu nádražíčka,v pozadí majestátně stojící mechanická návěstidla,vytvářejí onu nepředstavitelnou neopakovatelnou atmosféru.

VÍTEJ NOVÝ ROKU 2010………
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod gearus » pon 04 lis, 2013 12:43 pm

milan ferdián píše:Vzpomínáte někteří z vás? :wink:



Sakra Milame, když to čtu .... Sice doma hodně ubyl prostor (přibyl další člen v domácnosti), ale já snad i něco konečně postavím. A když bude nejhůř tak půjdu do N modulů...
gearus
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 24 led, 2008 11:34 am
Bydliště: Praha

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 04 lis, 2013 2:38 pm

Ahoj Milane,
dovolím si zásdně nesouhlasit s tvou teorií o vývoji plánků směrem k počítači a 3D. Myslím, že na Tvých pláncích je kouzelné a neocenitelníé právě to ruční zpracování, které všem kolejištím dává tu správnou atmosféru. A hlavně si myslím, že je to to, co čtenáři Tvých knížek oceňují nejvíce. Tak pokračuj nadále v Tvém stylu a neměň jej!
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 lis, 2013 3:25 pm

Dan Buchtela píše:Ahoj Milane,
dovolím si zásdně nesouhlasit s tvou teorií o vývoji plánků směrem k počítači a 3D. Myslím, že na Tvých pláncích je kouzelné a neocenitelníé právě to ruční zpracování, které všem kolejištím dává tu správnou atmosféru. A hlavně si myslím, že je to to, co čtenáři Tvých knížek oceňují nejvíce. Tak pokračuj nadále v Tvém stylu a neměň jej!

Díky Dane i Vám ostatním,ale cítím,že je třeba nové krve :wink: Zatím budu kreslit,dokud Vás moje kresby neomrzí.Klube se Dušanovo kolejiště N/1:160.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod czhunter » pon 04 lis, 2013 3:41 pm

Podle mě 2D nechává větší svobodu představivosti.
Když to kolejiště má být nějaká idea, nápad, který si zhotovitel upraví dle svého vkusu, je 2D lepší.
3D se hodí na detailnější zpracování, dořešení, kdy už se ptáme, jestli to vyjde, nebo se to bude muset o pár milimetrů posunout.
Dává jasnou představu o tom, jak to všechno funguje, ale omezuje představivost, jak by to šlo změnit.

Asi jako rozdíl mezi knihou a filmem - ale neříkám, že jedno nebo druhé je lepší či horší.

Knihy pro širší veřejnost bych každopádně ve 2D zachoval.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod A2C » úte 05 lis, 2013 10:17 pm

Ďakujem Milan :)
Inšpiroval si ma skrytým okruhom pod povrchom tak som ho tam zakomponoval :)

takto predžim pobyt vlaku v tunely :) ale tá stanica sa mi stále nepozdáva :(
kruh navrh.png

kruh detail.png

3D kruh.png


Kde sa prosím Vás inšpirujete stanicami?
Už by som aj rád započal so stavbou ale stále nie som presvedčený že toto je to čo sa mi na 100% páči :(
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků