Micro-mini-pidi-kolajiska I

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Jarda H. » stř 21 lis, 2012 1:40 pm

Hrají si s tím zkrátka i v cizině, tohle je (snad ?! už ani nevím, kde jsem to stáhl :oops: ) z tt-boardu, uživatel grisubily ..........

PS : druhý plánek je de facto něco na způsob, o kterém se zmiňuje Raaba na předchozí stránce (koncová stanice + přesuvna)
Přílohy
grisubily_1.JPG
grisubily_1.JPG (47.43 KiB) Zobrazeno 11812 krát
grisubily_2.JPG
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod marho » stř 21 lis, 2012 10:37 pm

Tady příspěvek z mojí zahrádky, na levé straně použita stejná krabice z IKEA jako v již zmíněném http://tt-kolejiste.unas.cz/mmalekolej.html s rozměry 54x35 cm

Obrázek

Rastr má 10 cm, levá půlka je dekorované mini kolejiště cca 0,2 m2, pravá půlka je oddělatelný holý skryťák o šířce cca 15 cm, to s rezervou splňuje ty francouzské požadavky, ne že bych se tam hlásil, tam si představuju, že když má někdo hodně málo místa, tak může udělat tohle, a vyhrát si s detaily - nádr. budovou, skladištěm, patinou, atd., přitom to umožní nějaký provoz (tedy snad)
kolejivo Peco Setrack, code 80 - u micro kolejiště, pokud to nemá být nehybné diorama se těžko může někdo dožadovat reálných délek kolejí, či dlouhých vyhybek
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod JBr » čtv 22 lis, 2012 12:29 pm

Tohle je "v podstate" zmensena obdoba meho aktualniho kolejiste, ktere mam na policich podel dvou sten pracovny (zminoval ho tu pred par dny Fulda). Jen to moje je tedy do L a kdyby se natahlo, tak by na delku melo rozmer cca 600x20/30 cm. Idea je ale stejna, koncova stanice (cca 2 metry a kousek), neco pres 1,5 metru sire trati s vjezdovym navestidlem, pak silnicni most a za nim 7 kolejne odstavne nadrazi.

V podobnem duchu jsem videl na netu zpracovana minikolejiste nejakeho modelarskeho klubu tady z Cech. Bylo to male koncove nadrazi a kus trate ustici do tunelu v kopci na konci. Vyhoda byla ta, ze kdyz se sesli dva lidi se stejnym kolejistem, tak se to dalo propojit a vlaky mohly jezdit z jednoho nadrazi na druhe a cele to bylo opticky rozdelene prave tim kopcem, takze i kdyz mezi stanicemi realne byl treba jen metr, metr a pul trati, tak to nevypadalo vubec zle.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod jirkan » čtv 22 lis, 2012 5:35 pm

Já myslím, že na toto téma lze najít i řadu námětů u příznivců velkých velikostí. Ono tady už asi selhává to micro ...atd., ale když si doma chcete trochu zajezdit s nulkou nebo i něčím větším, tak je i obývák najednou "mini". :P
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Honza TT » pát 23 lis, 2012 8:29 pm

Zdravím kolegové!
I já přispěji svou troškou do mlýna. Přiložený obrázek ukazuje mé rozpracované mini.. na ploše 15x50 cm. Koncová stanička horské trati v zimním období. Na pravo bude malé nákladiště (asi dřeva), vlevo se trať ztrácí pod mostem a pokračuje do skryťáku. Ten je tvořen přesuvnou. Mini-kolejiště je ze dvou částí, které lze protichůdně složit v ucelenou bednu.
plán.JPG
Honza TT
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 22 lis, 2012 7:28 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » pát 23 lis, 2012 8:46 pm

Honza TT píše:Zdravím kolegové!
I já přispěji svou troškou do mlýna. Přiložený obrázek ukazuje mé rozpracované mini.. na ploše 15x50 cm. Koncová stanička horské trati v zimním období. Na pravo bude malé nákladiště (asi dřeva), vlevo se trať ztrácí pod mostem a pokračuje do skryťáku. Ten je tvořen přesuvnou. Mini-kolejiště je ze dvou částí, které lze protichůdně složit v ucelenou bednu.
plán.JPG

A pak,že micro kolejiště v našich končinách nejsou.A ejhle :mrgreen: ,bravo Honzo.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Rudolf » pát 23 lis, 2012 10:58 pm

Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod rawen » sob 24 lis, 2012 7:35 pm

Offtopic:
Nazdar,
když bych si chtěl pidikolejišťátko/diorama v N nebo TTe navrhnout přesně podle geometrie kolejiva, v čem mi to doporučíte dělat? Jde mi o to, aby v softu to kolejivo (Peco code 55, Pilz, případně něco mamlasovatějšího, v prům. areálu nemusí být zrovna štíhlé výhybky) bylo - pokud ne, tak kde sehnat geometrii resp. šablonky.

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Martin Ostruszka » ned 25 lis, 2012 12:53 pm

Třeba AnyRail, nebo jednoduchý SCARM
Martin Ostruszka
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 19 črc, 2011 2:15 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod marho » ned 25 lis, 2012 1:34 pm

OffTopic
AnyRail můžu vřele doporučit, maluju v něm už několik roků, není moc složitý (mě připadá velmi jednoduchý), Free verze umožňuje použít 50 ks kolejí, vyhybek atd, což je pro minikolejiště či moduly naprosto dostačující. A má velmi rozsáhlou databázi typů kolejí všech běžných měřítek.
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Steve30 » ned 25 lis, 2012 3:02 pm

OffTopic:
Zdravím všechny,
potýkám se se stejným problémem jako rawen, chci stavět takový větší Inglenoot, AnyRail vypadá moc pěkně, jenže ouha... nepoužívám Woknousy ale Linux, konkrétně Mageia-2, takže jsem v háji. K Windows se vracet nebudu a co teď :roll: Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost?
Steve30
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 říj, 2012 6:48 am

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod mizl » ned 25 lis, 2012 3:32 pm

Steve30 píše:OffTopic:
Zdravím všechny,
potýkám se se stejným problémem jako rawen, chci stavět takový větší Inglenoot, AnyRail vypadá moc pěkně, jenže ouha... nepoužívám Woknousy ale Linux, konkrétně Mageia-2, takže jsem v háji. K Windows se vracet nebudu a co teď :roll: Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost?


Ahoj

V Linuxu je možné spouštět i Windosácké programy. Ovšem je nutné stáhnout program. Teď ale nevím jaký. Zkus mistra Googla. Ten zná odpověď snad na všechno :wink:

Michal

Edit: zkus si přečíst tento článek snad ti pomůže : http://www.scinet.cz/jak-spoustet-progr ... jinde.html
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Rudolf » ned 25 lis, 2012 3:57 pm

Steve30 píše:OffTopic:
Zdravím všechny,
potýkám se se stejným problémem jako rawen, chci stavět takový větší Inglenoot, AnyRail vypadá moc pěkně, jenže ouha... nepoužívám Woknousy ale Linux, konkrétně Mageia-2, takže jsem v háji. K Windows se vracet nebudu a co teď :roll: Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost?


Na linux existuje xtrkcad http://www.xtrkcad.org/Wikka/HomePage ale jestli existuje hotový balíček nebo jde zkompilovat pro Mageia 2 nevím.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod rawen » ned 25 lis, 2012 4:40 pm

Děkuji za reakce - netušil jsem, že rozpoutám takovou diskuzi. :)

Radek

no to je jasne,ne :wink: moderator
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod jafobe » ned 25 lis, 2012 7:34 pm

Honza TT píše:Zdravím kolegové!
I já přispěji svou troškou do mlýna. Přiložený obrázek ukazuje mé rozpracované mini.. na ploše 15x50 cm. Koncová stanička horské trati v zimním období. Na pravo bude malé nákladiště (asi dřeva), vlevo se trať ztrácí pod mostem a pokračuje do skryťáku. Ten je tvořen přesuvnou. Mini-kolejiště je ze dvou částí, které lze protichůdně složit v ucelenou bednu.

zajímavý počin ;)
ale když jsem nad tím tak zauvažoval, tak mi přijde z mého pohledu trochu trochu netypický na český provoz, hlavně co se týče provozu nákladních vlaků, a přitom by stačilo jen 10 cm přidat na délku, a mohlo by se pár věcí změnit k lepšímu, náklad by nemusel do stanice přicouvat (to je typičtější spíš pro malé vlečky než nádraží), a mohl přijet logičtěji lokomotivou napřed, ta by měla možnost vagóny objet, a třeba i rovnou vyměnit za nějaký který by u rampy už stál, byť by byla rampa (nebo jen nákládkový prostor) na druhé straně než nádražní budova, podle mě by to získalo i na možnostech provozu a posunu, který by pak působil realističteji, asi by ale mohl nastat trochu problém s kocourem, rosničse by kratší kolej za výhybkou nevadila

trochu jsem to zkusil nakreslit jak bych si to představoval já, viditelné nádraží by bylo na rozměru 20 x 60 cm (ale může být samozřejmě i užší), ale měla by dvě zhlaví, byť hooodně zkrácené, skyté nádraží (přesuvna) na stejném rozměru jako viditelné nádraží, možná by by byl i lepší vjezd do přesuvny přímý, bez zatáčky, tím by se dali třeba dát koleje o kousek blíž k sobě, takže by přesuvna ani nemusela vyjíždět mimo panel na kterém bude (jak je tomu asi ve tvém případě), nádraží by mohlo začínat vyhybkou od kraje panelu pod mostem, to se dá najít i v reálu, u nás v okolí třeba v Jablonci n. Nisou hl.n. , a nic moc jiného z původního záměru by se měnit nemuselo
mikro 20 x 60+60.jpg
mikro TT 20 x 60 cm + 20 x 60 cm
mikro 20 x 60+60.jpg (18.42 KiB) Zobrazeno 10851 krát
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků