Zimní mikro kolejiště N

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 23 pro, 2011 11:10 am

Pokud nemáš není místo pro spojku,tak je to zmetek.I když dost dobře nechápu,jak se to soudruhům u FLM povedlo.Že by předělávali formy?
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod Franky » pát 23 pro, 2011 3:11 pm

Vzal jsem to pod lupu a bylo potřeba použít trochu síly. Nakonec se mi to podařilo oddělit a spojka už tam pasuje :) Zvláštní, asi kritické místo při odlévání. nebylo potřeba nakonec ani brousit
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod fulda » pát 23 pro, 2011 7:46 pm

Mimochodem - až si s tím budeš hrát, já mám takovej problém, že když do vyhybky vjíždím s malejma mašinkama "z vnitřního oblouku" (tedy z té koleje kde jsi maloval, že ti zlobí spojka), tak mi občas vykolejí. Je to tím, že prut jazyků je asi o desetinu nižší než kolejnice ke kterej přilejhá. Takža každou novou vyhybku nejprve trochu brousím.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod Franky » sob 24 pro, 2011 12:23 pm

Uvidíme, až bude lokomotiva Fuldo (doufám, že to bude bez problémů) :) No konečně přikládám schéma, které jsem v rychlosti sesmolil. Myslím, že není ničím originální, jelikož na tak malé ploše se nejde moc odvázat :) Zvažuji ještě dvě věci:

- přesunutí vyhybek 68 a 69 do tunelu tak, aby nehyzdily kolejiště, i když je mohu údajně otočit a zamaskovat do terénu
- zkrácení vnitřního okruhu a umístění menšího jedno portálového tunelu doprava na vnější okruh

Budu rád za jakékoliv postřehy a nápady na vylepšení.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod fulda » ned 25 pro, 2011 9:54 am

Takhle to je určitě špatně. Na tomhle kolejišti to dopadne tak, že všichni najedou na vnitřní okruh a to je konec. Dělat dvoukolejku na takhle malej formát je blbost - na dvoukolejku patří dlouhé soupravy a ty se na malé kolejiště pro změnu nevejdou.
Podívej se třeba na tohle: viewtopic.php?f=45&t=5071#p93782
Nebo na některé jiné malé kolejiště.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod Beda » pon 26 pro, 2011 7:42 pm

fulda píše:Mimochodem - až si s tím budeš hrát, já mám takovej problém, že když do vyhybky vjíždím s malejma mašinkama "z vnitřního oblouku" (tedy z té koleje kde jsi maloval, že ti zlobí spojka), tak mi občas vykolejí. Je to tím, že prut jazyků je asi o desetinu nižší než kolejnice ke kterej přilejhá. Takža každou novou vyhybku nejprve trochu brousím.


Nejsou to vyhybky R1/R2 Fleischmann s podložím? To sme s klukama resili vcera pul dne a nebylo nam jasne proc to dela? Zajimave je ze je to pres R2 O.K.
Diky za tip, koukneme na to.
N, DCC, NANOX V 3.6, DIGI CZ: Gen LI 101, FBO, Vratná smyčka CZ-030,
ROCRAIL na RaspberryPi...
Beda
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 22 lis, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod Franky » stř 28 pro, 2011 6:37 pm

Tak jsem promýšlel a přehodnocoval kolejiště. Nové schéma viz níže. Uvidíme co vaše názory :)
Přílohy
Výstřižek.PNG
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod josooo » stř 28 pro, 2011 6:43 pm

Takto nejako to mám rozložené na koberci, keď si chcem zajazdiť. A keď ma tento vlakodrom omrzí, zložím všetko naspäť do krabice a venujem sa niečomu inému. Skus si lepšie prečítať toto foŕum.
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod Franky » stř 28 pro, 2011 6:55 pm

josooo píše:Takto nejako to mám rozložené na koberci, keď si chcem zajazdiť. A keď ma tento vlakodrom omrzí, zložím všetko naspäť do krabice a venujem sa niečomu inému. Skus si lepšie prečítať toto foŕum.

Pročítám neboj...
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod Franky » pát 30 pro, 2011 3:58 pm

Tak 1.testovací jízdu mám zdárně a sebou. Nadšení nemusím asi nikomu popisovat :)
Přílohy
IMG_3570.JPG
Osvětlení
IMG_3569.JPG
IMG_3568.JPG
1.přírůstek - BR 716 505-3 ČSD - digital a chladírenský vůz
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod Franky » ned 08 led, 2012 5:06 pm

Po týdnu zase nějaké aktuální info. Momentálně pracuji na plánku kolejiště, jakmile bude aspoň částečně hotov - zveřejním. Začal jsem se zaobírat elektronikou, na kterou jsem úplný laik. Nicméně jsem rozhodnut pro řízení vlaků DCC a zbytek kolejiště (výhybky, signalizace, stavby) analog, za pomocí mého staršího trafa z TT kolejiště (snad bude stačit a fungovat :) ). Jen si musím osvěžit zapojování a nastudovat LED osvětlení, jelikož objímky a žárovky jsou dnes již přežitek, jak jsem pochopil. Současně jsem se začal poohlížet pro vhodných stavbách do kolejiště. Největší dilema mi zatím způsobuje nádraží, jelikož žádné není dle mých představ. Nejblíže je asi toto http://www.masinky.cz/produkt/2171-N-Na ... /index.htm
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod Vladamir » pon 09 led, 2012 6:58 am

Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod Franky » ned 15 led, 2012 3:21 pm

Díky za tip. Momentálně řeším způsob zapojení. Chci se zeptat, zda již někdo zkusil umístit ovladače (viz.obrázek) nad sebe. Vzhledem k malému rozměru kolejiště si nechci plochu zbytečně zabrat ovládacími klávesnicemi. Budu potřebovat pouze 2 po 6 tlačítkách a tak bych rád ušetřil místo. Popř. zda jste je někdo neumísťoval svisle na bok rámu (otázka pohodlnosti ovládání atd.) Kdyby měl kdokoliv nápad, jak to vyřešit, budu rád za tip :)
Přílohy
php8DvMo6_356x267.jpg
Standartní ovládací klávesnice
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod pekl024 » ned 15 led, 2012 3:31 pm

Tak místo klávesnice dej tlačítka

Obrázek
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Zimní mini kolejiště N

Příspěvekod fulda » ned 15 led, 2012 5:06 pm

Moje obvyklá připomínka, že v digitálu jsou ovladače připojené telefonním kabelem a tak se často dávají samostatně do odnímatelného ovládacího pultíku.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků