Antelope Junction, aneb wild, wild west

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » pon 29 dub, 2024 5:40 am

Tak jsem se pustil do malého westernového kolejiště v H0e. Rozměr je cca 60x125 (cca, protože konečný bude poněkud zpřesněn po dokončení), a bude to klasický ovál na tři výhybky (výhybna a z širé trati odbočující vlečka). Domů se mi to nevejde, skončí to v plzeňském Westparku. Styl stavby je můj obligátní - na bloku polystyrénu. Základem je standardní dílec extrudovaného (tvrdého hustého) fasádního polystyrénu, na který vrstvím klasický polystyrén. U výhybny bude městečko a náznak ohrady na dobytek, za řekou hora s dolem a vlečkou, trať tam bude vedená tunelem.
Městské stavby jsou ze setů Kibri, jedna zastávka (u výhybny) je originál americká laserovánka, u odbočky je na zastávku modifikovaná kůlna Wepe, důl, vodojem a mosty jsou z vlastní tvorby (evrgreen, desky Auhagen a zbylá okna od Kibri (jejich westernové sety jsou generické a dost součástek zbyde).
Kolejivo je Peco H0e, celé je to seskládané z výhybek a flexikolejí. Výhybky Peco H0e mají bohužel tu nemilou vlastnost, že když jsou ve výhybně každá přehozená na jinou kolej, hází to někde zkrat a jedoucí vlak se buď zastaví, nebo výrazně zpomalí (nenarazil jsem na to poprvé). Takže manipulace s výhybkami ano, ale jen při stojících vlacích.
Vozidla - k dispozici na trhu je z H0e amerik jen Minitrains. Pro dvouosou lokomotivu s tendrem se ukázaly být tři osobní čtyřosáky jako rozumná hranice možností. Pokud není trať v rovině, má stroj spoustu práce. Na rovině by zvládl možná i čtyři, ale v obloucích už by to bylo znát.
Střelec
 
Příspěvky: 1628
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod hank » pon 29 dub, 2024 9:28 am

Střelec píše:U výhybny bude městečko a náznak ohrady na dobytek...

Tak v tom případě doufám, že v corralu se najde kousek místa i na nějaké zákoutí, kde kovbojové budou krotit divokého mustanga nebo s lasem nahánět neoznačkovaného splašeného mavericka... :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6163
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » pon 29 dub, 2024 10:24 am

Nechal jsem u USAmodel celkem slušnou pálku za figurky, takže tam bude značkování telete. Bohužel ohrady na krávy budou jen v náznaku - zbyl mi na ně jeden roh. Když jsem tesal základ krajiny, prostor na zástavbu se mi docela smrsknul. Taky jsem to trošku probíral s klukama, co si do USA jezdí pro zboží do svýho westernovýho obchodu, takže došlo i na probírku staveb od Kibri.
Střelec
 
Příspěvky: 1628
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » pon 29 dub, 2024 5:44 pm

A přidám trochu vývoje. Nejprve byl nástřel - koleje našpendlené na desku, namalované základní uspořádání a vytěženy všechny stavby, co byly v danou chvíli k dispozici. Posléze jsem vyrobil dva potřebné mosty a začal stavět základ krajiny. Abych se nemusel trápit s napevno vestavěnou kabeláží v polystyrénu, koupil jsem silikonovou hadičku a použil ji jako "husí krky". S jistými obtížemi to funguje, příště ale musím vzít větší průměr. Když jsem se prosochal do "jízdní hladiny", opět jsem našpendlil koleje a zakreslil je. Pak jsem znovu rozhodil baráky a zjistil, že jich bude potřeba o dost míň. To ale korespondovalo s výběrem poradce, obeznámeného se situací na místě v rámci obchodních cest.
Přílohy
DSCN1762.JPG
DSCN9859.JPG
DSCN9863.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1628
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » pon 29 dub, 2024 5:57 pm

Po základním rozhození baráků a příslušenství jsem pod koleje našpendlil nahrubo střižené lepenkové podloží, protáhl husími krky elektriku a celé to prozatímně pospojoval. Výhybky zatím zůstaly v ručním režimu. Následovaly jízdní zkoušky, došlo na ladění spojů kolejí a jazyků výhybek- Když to začlo fungovat, koleje jsem přilepil k podloží a teď na hrubo sochám díly krajiny pro oblast kolem dolu. Bude tam kopec s tunelem.
Přílohy
DSCN9868.JPG
DSCN9867.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1628
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » pon 06 kvě, 2024 3:39 pm

Tak jsem trošku sochal krajinu a zvolna se mi rýsuje rozhození staveb.
Přílohy
DSCN0016.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1628
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň


Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků