Bedna (inspirace?)

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Bedna (inspirace?)

Příspěvekod Libor » pon 22 led, 2024 1:16 pm

Kdysi jsem měl takový nápad na malé skládací hrací kolejiště, dokonce jsem to uveřejnil i zde na fóru, tenkrát se ale ještě mini moc nestavěla a celé to zapadlo a přikryl to prach času.
Před pár dny jsem si na tuhle bednu vzpomněl. Dovolím si zde tento nápad znovu předestřít, třeba to někoho inspiruje. I když mám doma na skříni už mnoho let na tuhle srandu nařezané překližkové díly, aktuálně se tomuto věnovat nehodlám, snad někdy v budoucnu ...

Ve skladovací (či transportní) poloze se jedná o bednu, po rozložení do "jezdící" polohy vznikne malý panel, rozdělený na pohledovou a skrytou část. Já kdysi myslel na prostý ovál, vpředu malá stanice, vzadu skryťák, ale když vidím, co všechno dokáží borci na takovém malém prostoru vykouzlit ... kdo ví ... třeba se toho někdo chopí. Ale možná je to blbost, nevím. Schematický náčrtek přikládám.
Přílohy
Bedna.jpg
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: Bedna (inspirace?)

Příspěvekod StandaR » pon 22 led, 2024 5:27 pm

Jediné co bych změnil je aby strany A a B byly ve skladovacím stavu proti sobě. Nelimitovala by se tvorba krajiny tím jak jsou teď díly uloženy
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Bedna (inspirace?)

Příspěvekod jafobe » pon 22 led, 2024 6:06 pm

Pokud původní myšlenkou nebylo mít kulisu A a B spojenou třeba pianovým pantem na kterém by to drželo pohromadě otevřené i zavřené, aneb jen rozložit a jezdit... Ono stejně zepředu byde většina věci nižší aby bylo líp vidět na koleje, a když se vyšší objekty vhodně rozmístí nebo SN bude bez krajimy, tak to může jít zavřít bez úrazů...
Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Bedna (inspirace?)

Příspěvekod Libor » úte 23 led, 2024 4:36 am

Jafobe to trefil - původní myšlenka byla s pantem nahoře a skryťák samozřejmě jen holé koleje tak, aby při složení nic nepřekáželo.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: Bedna (inspirace?)

Příspěvekod hank61 » úte 23 led, 2024 7:34 am

Tohle je dobrý nápad. O něčem podobném už jsem před časem také přemýšlel, ale zůstalo zatím jen u plánů... :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Bedna (inspirace?)

Příspěvekod Marthin » úte 23 led, 2024 12:13 pm

Jednu takovou mám na 60*30 a po rozložení je 60*60 cm.
Je pouze sestavená, sklápěcí a k tomu je víko. Koleje a ani krajina nejsou položeny.
Je to zatím uloženo a možná časem se k tomu dostanu....
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am


Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron