Sklářská vlečka

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Sklářská vlečka

Příspěvekod Matěj mašinka » pát 22 pro, 2023 3:59 pm

Zdravím modeláři,

nedávno jsem se rozhodl, že si postavím H0lkové mikro kolejiště. Pro tento účel jsem vybral Milanův plánek MSJF 9 upravený do kolejiva Tillig Elite s přestavníky MP1 od MTB. Ovládaní mělo být analogové, ale s novou centrálou od Railboxu možná změním názor. Budovy budou pravděpodobně od Resinových modelů. Posunovat bude místo Kafemlejnka Malý Bejček od Brawy a Rosnička, až k ní seženu pojezd.

Plánek:
MSJF 9 DF.jpg
MSJF 9 DF.jpg (66.34 KiB) Zobrazeno 3764 krát


Stavba:
IMG_20231115_201942_n.jpg

IMG_20231115_201937_n.jpg


Matěj
mikro kolejišť není nikdy dost
Uživatelský avatar
Matěj mašinka
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20 srp, 2023 7:59 am
Bydliště: Okraj Prahy

Re: Sklářská vlečka

Příspěvekod Dusan » pát 22 pro, 2023 7:03 pm

Ahoj, dávám si do záložek 8) Rozměr jsi taky měnil?
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Sklářská vlečka

Příspěvekod Ivan » pát 22 pro, 2023 9:31 pm

Palec nahoru, určitě budu sledovat!

Nad tímto plánkem jsem také hodně uvažoval, nakonec jsem nakreslil vlastní verzi (lehce prodlouženou) dle zásad "MSJF". V levé části je koncové nádraží s VB Mladeč, vpravo depo obdobné Milanovu, Ledečko.
Díky mírnému prodloužení jsem mezi dvě výhybky v SN narval ještě třetí, díky které budu mít v SN navíc jeden šturc. Takže krom loko, motoráku budu mít i Z nebo Vtu vůz.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Sklářská vlečka

Příspěvekod Matěj mašinka » sob 23 pro, 2023 8:05 am

Kolejiště jsem na straně vlečky prodloužil o 5cm, aby to lépe zapadlo do knihovničky, ale rád bych to prodloužil i víc kdyby bylo místo.
mikro kolejišť není nikdy dost
Uživatelský avatar
Matěj mašinka
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20 srp, 2023 7:59 am
Bydliště: Okraj Prahy

Re: Sklářská vlečka

Příspěvekod Fox » sob 23 pro, 2023 8:22 am

Napjatě sleduji. A těším se...
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1309
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Sklářská vlečka

Příspěvekod Střelec » stř 27 pro, 2023 4:11 pm

Tak to je druhej pokus. Já to stavěl pod názvem "Šturcov" v zrcadlovým gardu a s vyústěním pro připojení na průmyslový segmenty. Vešel jsem se na 100x30, kolejivo Peco Setrack a dvě výhybky Peco Streamline (ty zadní u kříže), protože krátké setrackové mi nenavazovaly dobře na křižovatku. Volba strojů není špatná, ale než dáš do kupy Rosničku, stačila by ti Köfka od Pika a dvouspřežka od Roca. Když jí napasuješ na komín báň, tak bude jako cukrovarská vlečková. V kombinaci s hodně krátkejma vozama se ti vejdou i dvouvozové soupravy...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Sklářská vlečka

Příspěvekod Matěj mašinka » sob 30 pro, 2023 8:25 am

Köfku jsem se rozhodl zatím nekupovat, protože byla v Čechách málo rozšířená. Rh 85 od Roca jsem si původně chtěl koupit, ale na burze jsem narazil na Bejčka a tak jsem ho bral. ohledně vozů, délky kolejí jsou jen tak tak ale je to možné.
mikro kolejišť není nikdy dost
Uživatelský avatar
Matěj mašinka
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20 srp, 2023 7:59 am
Bydliště: Okraj Prahy

Re: Sklářská vlečka

Příspěvekod Střelec » sob 30 pro, 2023 6:17 pm

Bejček je fajn, ale hlídej si spojnice a kliky, u obou mých kousků občas vypadávají a musí se zacvaknout zpátky (než se to rozsype, nebo urve). Ale 310 z odlitku na pojezdu Br89 FLM je provozně o dost odolnější. Vozy používám krátké Zl podle Lepieše a směs krátkých uhláků a klapkových vozů FLM, Trix, Lepieš (z leptů). Pro zpestření do toho občas namíchám staré služební D od Cekul. Tyhle vozy se dají použít ve dvouvozových soupravách. Jako výtopna se hodí "kůlna na lokomotivu" od Bartáka, bejček se do ní vejde akorát. Jenom ventilační komín doporučuju koupit 3d tištěnej, je o dost odolnější a vypadá líp než lepenkovej.

Kdyby se do schématu přihodila ještě jedna výhybka do prostoru, kde je tady výtopna a jednotlivé koleje opticky oddělily (pískovcem a lesem), vzniklo by šest koncových stanic pro sólo motoráky. Bylo by z toho "bludiště Kokořínsko". A kromě dvou motoráků by tam moh bloudit krátkej manipulák.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Sklářská vlečka

Příspěvekod Matěj mašinka » ned 31 pro, 2023 7:31 am

Zajímavý nápad ale zní to jako minivlakodrom ale kdoví, možná to někdo uskuteční a bude to vypadat reálně.
mikro kolejišť není nikdy dost
Uživatelský avatar
Matěj mašinka
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20 srp, 2023 7:59 am
Bydliště: Okraj Prahy

Re: Sklářská vlečka

Příspěvekod Matěj mašinka » pát 05 led, 2024 4:27 pm

Pokračuji ve stavbě kolejiště:
IMG_20240104_181438.jpg

přivrtání přestavníků a rozpojovače, připájení napájení
IMG_20240104_192759.jpg

přilepení podpěr

Edit: opravení obrázků
mikro kolejišť není nikdy dost
Uživatelský avatar
Matěj mašinka
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20 srp, 2023 7:59 am
Bydliště: Okraj Prahy

Re: Sklářská vlečka

Příspěvekod Matěj mašinka » sob 03 úno, 2024 11:18 am

Ve volných chvílích jsem vyřezal drážky pro dráty a přestavník také začal jsem stavět ovládací panel. Řízení přestavníku u kříže jsem vyřešil upravením návrhu brněnských modelářů https://www.modulybrno.cz/dgv, díky moc. Koupil jsem si také od kamaráda který dělá anglické mašinky digitální set E-Z Command od Bachmanna.
1706958976896.jpg


Edit: přidání obrázku
mikro kolejišť není nikdy dost
Uživatelský avatar
Matěj mašinka
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20 srp, 2023 7:59 am
Bydliště: Okraj Prahy


Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků