N malé kolejiště 100x50

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: N malé kolejiště 100x50

Příspěvekod Insider » pát 29 zář, 2023 12:36 pm

Dusan píše:Mám v podvědomí,že tazatel zmínil na začátku osvěžení si technik apod. na něčem menším. Uvedené návrhy jsou sice fajn,plnohodnotné s bohatší provozem,ale stavebně už náročnější s ne jako "prvotina na chvili". Držel bych se původního s možností krouzeni.Ale je to na něm :-)



S tím naprosto souhlasím. Z vlastní zkušenosti. Lépe začít něčím menším a všechno si vyzkoušet, osahat. Velké projekty jsou fajn, ale často zůstavají nedokončené.
Insider
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 11 dub, 2019 4:43 pm

Re: N malé kolejiště 100x50

Příspěvekod Jirkátor » pát 29 zář, 2023 1:24 pm

Je otázkou, co je to velký projekt. Já v podstatě stavím něco jako Dolní Lhotu a nepřipadá mi to jako něco nedokončitelného. Musím ovšem uznat, že to jde pomaleji, než jsem na začátku čekal, ale to se týká asi každé stavby po zprovoznění kolejí. :mrgreen:
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: N malé kolejiště 100x50

Příspěvekod Zlámalík » pon 02 říj, 2023 8:56 am

Dusan píše:Mám v podvědomí,že tazatel zmínil na začátku osvěžení si technik apod. na něčem menším. Uvedené návrhy jsou sice fajn,plnohodnotné s bohatší provozem,ale stavebně už náročnější s ne jako "prvotina na chvili". Držel bych se původního s možností krouzeni.Ale je to na něm :-)

Já bych myslel, že nejsme ve při. Zadání bylo sice na něco malého, ale pak přibyl i požadavek na kroužení. Námět Odbočná/Dolní Lhota se přece dá postavit i snadno, z běžnějších materiálů - nikdo neříká, že hned na začátku se musí vše šperkovat. Když se horní stanice udělá odnímatelná (při tomto rozměru ji stačí mít stanici na kusu XPS desky na překližce a uchycenou čtyři magnety v rohu), tak se kdykoliv dostaneš do skryťáku a může se i stavět po částech. Vrstvením a řezáním XPS polystyrenu a stavební pěny se dá rychle vytvořit co potřebuješ - a když se ti to nelíbí, snadno to vyřízneš a bez ztráty vyhodíš :D
Něco podobného, v menším, má i Michal Zamazal, jehož kolejiště mi bylo mockrát inspirací. Fotky zde: http://www.chimp.mysteria.cz/gallery/in ... ery=modely
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků