Minikolejiště TT 2300x400mm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod hank61 » ned 02 dub, 2023 2:52 pm

Tohle minikolejiště TT o ploše pouhých 0,92m2 jsem plánoval stavět až na podzim. Nakonec jsem to však nevydržel a pustil se to realizace :wink:
Více zde: https://hankovystranky.eu/2023/04/02/minikolejiste-tt-2300x400mm/
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod Ivan » ned 02 dub, 2023 3:28 pm

Parádní překvápko a rovnou v provozu :lol:
Námět se mi moc líbí ;)
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod hopeter » ned 02 dub, 2023 3:38 pm

Nakonec jsem to však nevydržel a pustil se to realizace :wink:

Dneska ti lidé nic nevydrží... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ať se daří , sleduji se zájmem. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod Kavka_ » ned 02 dub, 2023 5:37 pm

A je to tady zase: "Zakopl jsem v dílně, převrhl šuplík s materiálem a koukám, že je z toho kolejiště" :D
Hezké je to!
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod hank61 » ned 02 dub, 2023 6:05 pm

Kavka_ píše:A je to tady zase: "Zakopl jsem v dílně, převrhl šuplík s materiálem a koukám, že je z toho kolejiště" :D


Tak takhle jednoduché to zase nebylo :D :D :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod MirekTT » ned 02 dub, 2023 6:12 pm

Ono nakonec tyhle mini projekty jsou asi budoucnost modelové železnice. Vyjde to levně, není to náročné na prostor a skladování. Je to plně mobilní a při pečlivém zpracování i dobře prodejné. Neklade to nároky na elektroinstalaci a ovládání a na popojetí s vitrínovými miláčky je to naprostý luxus.
Po mých zkušenostech se stavbou kolejišť, pracností s přírodou a budovami, s provozem z moduliště, na sobě pozoruju čímdál menší chuť stavět něco většího.

Hanku máš to moc pěkný. Tomuhle fandím.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod hank61 » ned 02 dub, 2023 6:55 pm

MirekTT píše:Ono nakonec tyhle mini projekty jsou asi budoucnost modelové železnice. Vyjde to levně, není to náročné na prostor a skladování. Je to plně mobilní a při pečlivém zpracování i dobře prodejné. Neklade to nároky na elektroinstalaci a ovládání a na popojetí s vitrínovými miláčky je to naprostý luxus.
Po mých zkušenostech se stavbou kolejišť, pracností s přírodou a budovami, s provozem z moduliště, na sobě pozoruju čímdál menší chuť stavět něco většího.
Tomuhle fandím.


Mirku. Napsal jsi to naprosto přesně tak, jak to vnímám i já. Moje rozdělaná, větší, segmentová "Lokálka Hankov TT" je můj poslední větší projekt, který si budu pomalu dokončovat, a už si nedovedu ani představit, že bych se ještě někdy pustil do něčeho většího....
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod HonzaM » ned 02 dub, 2023 10:29 pm

MirekTT píše:Ono nakonec tyhle mini projekty jsou asi budoucnost modelové železnice.

Doufám že ne, nechápu proč. Záleží samozřejmě na každém čemu dá přednost já obdivuji kolejiště kde vlaky mohou opravdu jezdit. Třeba jako nedávno představená marwinova hlavní trať, nebo jako “Kolibov” které staví jirka1984. Klobouk dolů, k tomu mám obdiv. Když něco malého, tak raději moduly, které lze zapojit do moduliště a opravdu si občas s kamarády zajezdit. Nerozumím tomu proč se pouštět do něčeho takového raději, než čas věnovat na dostavění pěkného projektu lokálky. Daleko lepší je třeba NeKoncová TT, jako staví Honza Petera, kde je možně si zajezdit jak “na ruku”, tak s RocRailem.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod hopeter » pon 03 dub, 2023 6:04 am

HonzoM když ono fakt každého baví něco jiného a tak je to asi dobře. Pro mě už je Nekoncová nekonečné dílo a ještě dlouho nebude hotová tak aby byla krajina , budovy atd. Mezitím jsem postavil pět minikolejišť ... :D
Další věc je ochrana proti prachu. Malé kolejiště sundám z palandy u stropu , odkryju poklop ze sololitu, pojezdím si a zase přikryju a uklidím. Na velkém projektu je to dost práce s čištěním. No a pak se taky někdy stane nějaká porucha. Malé kolejiště otočím na bok a v pohodě opravím co je třeba. Na velkém kolejišti v této chvíli musí nastoupit hadí muž a kolikrát v akrobatických polohách něco opravovat. Kdo má k dispozici velký prostor a dost trpělivosti tak si může užít velké kolejiště. Moduly jsou taky na poježdění určitě parádní ale je to zase o tom vypadnout na čtyři dny z domova což u mě je trochu problém a navíc po jednom dnu by mě to ježdění už asi ani nebavilo. Mám rád bůček ale jíst ho tři dny bez pauzy taky nedám... :mrgreen:
Tolik moje vidění o velikosti kolejiště aneb i s malým Kašpárkem lze dělat veliké divadlo... :wink:
HonzoK omlouvám se za plevel , jen jsem chtěl Honzovi vysvětlit naše pohnutky.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod HonzaM » pon 03 dub, 2023 6:12 am

Ivan píše:Parádní překvápko a rovnou v provozu :lol:
Námět se mi moc líbí ;)

Kde vidíš ten provoz? Když pojedeš hodně pomalu, tak po nejdelší možné trase je to asi minutu. Jedinou možností je šíbování sem tam. Přitom má hank rozestavěný tak pěkný projekt. Stavět kolejiště kterě se bude dobře prodávat? Tak to už vůbec nechápu, kolejiště stavím abych měl možnost vidět nějaký reálný provoz,
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod HonzaM » pon 03 dub, 2023 6:23 am

hopeter píše:HonzoM když ono fakt každého baví něco jiného a tak je to asi dobře. Pro mě už je Nekoncová nekonečné dílo a ještě dlouho nebude hotová tak aby byla krajina , budovy atd. Mezitím jsem postavil pět minikolejišť ...

Asi Tě víc baví stavění než skutečný provoz. Kolejiště mám segmentové, kterýkoli díl bez problému položím na bok. Je položené na skříňkách, takže ho většinou ani nemusím sundavat. Ani s prachem nemám problém. Pokud jde o moduly, asi jsi nenašel dobrou partu. Držím Ti palce aby dostavěl a mohl si užít provoz na svém díle, věřím Ti že nebude nekonečné.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod Ivan » pon 03 dub, 2023 6:33 am

HonzaM píše:
MirekTT píše:Ono nakonec tyhle mini projekty jsou asi budoucnost modelové železnice.

Doufám že ne, nechápu proč. Záleží samozřejmě na každém čemu dá přednost já obdivuji kolejiště kde vlaky mohou opravdu jezdit. Třeba jako nedávno představená marwinova hlavní trať, nebo jako “Kolibov” které staví jirka1984. Klobouk dolů, k tomu mám obdiv. Když něco malého, tak raději moduly, které lze zapojit do moduliště a opravdu si občas s kamarády zajezdit. Nerozumím tomu proč se pouštět do něčeho takového raději, než čas věnovat na dostavění pěkného projektu lokálky. Daleko lepší je třeba NeKoncová TT, jako staví Honza Petera, kde je možně si zajezdit jak “na ruku”, tak s RocRailem.



Honzo, to je tvůj názor a já ti ho samozřejmě neberu. Ale plně souhlasím s kluky.
Kdo je v důchodu, či má dost volného času, financí a prostor, může si dovolit postavit něco většího. Ovšem troufám si říci, že většina to nemá, ať z jakéhokoli důvodu z výše uvedených. Proto jsou mini pojekty ideální možnost, jak aspoň kousek kolejí mít doma.
Moduly také nejsou k tomuto účelu ideální. Když mám jeden, dva moduly krajiny, které se mi vejdou do skříňky, nezajezdím si. Nebo mám modulovou stanici, která zabere ještě více a stejně si nezajezdím.
Proto třeba já stavím mini Jizerku, kterou mám ve skříni nad dveřmi (v panelákovém bytě), složená je na jídelním stole za 4 minuty a jezdím. Většina z vás ví, jak ji dlouho stavím. Malé děti, žena, další koníčky, práce, času prostě moc není (i když jak děti povyrostly je to lepší).
Důvody má každý své... Myslím, že je to zde i vidět, jak kategorie mini hezky produkuje.

Na druhou stranu i já už mám na papíře rozpracované kolejiště, ve kterém bude zabudovaná i modulová stanice Jáchymov. Když se nestane nic zásadního, určitě se do toho v budoucnu pustím, ale je to horizont mnoha let (až děti vyletí z domu :mrgreen:)
Mezitím mám ještě v plánu dvě malá kolejiště, MSJF a dioráma, to někam nacpu.

Hankovi se velmi omlouvám za plevelení vlákna,mně to prostě nedalo nereagovat na trochu černobílý pohled Honzy.

Kdyby byl admin laskavý a přesunul nás do off, nebylo by to na škod.

Ještě reakce na další Honzuv post :
Ty ten provoz nevidíš? Já ano. Posun ve stanici, střídání vlaků, člověk se vyblbne na dlouho. Ano, ty máš velké kolejiště a zajímá tě jiný typ provozu. Jenže tuhle možnost prostě všichni nemají, pochop to. Mimochodem, mne se třeba koncept tvého kolejiště nelíbí. Je hezké schovat malé poloměry do tunelu, ale tak krátký tunel s kopcem vyrůstající na placce není nic přirozeného. Tím nekritizuji, chci tím jen ukázat, že každý má jiný pohled na věc a nelze se se všemi shodnout. :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod hank61 » pon 03 dub, 2023 7:29 am

Hoši. Velice děkuji všem za názory a myslím, že ani není nutné, aby se některé příspěvky přesouvaly kamsi jinam. Jsme na DF a tak je mi jasné, že každý prezentovaný nápad, nebo řešení, bude vždycky mít své příznivce i odpůrce. A je to tak v pořádku. V opačném případě bychom všichni dělali to samé, což by byla hrozná nuda :wink: A důvody proč jsem se pustil do tohoto miniprojektu? Ty jsou opravdu prosté. Prostě se mi chtělo. Nic víc, nic míň. No a mít rozdělané dvě kolejiště a dělat zrovna na tom, na co mám momentálně náladu pokládám za další plus. :wink: :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod hopeter » pon 03 dub, 2023 7:57 am

Když už tedy tak kecáme tak si dovolím reagovat na ten provoz. Provozem na železnici je předpokládám jak jízda po volné trati tak i posun ve stanici nebo jak je to tedy správně ? :P
Mě se líbí obojí. Rád koukám na kroužící soupravu po krajině a u posunu na minikolejišti klidně vydržím i dvě hodiny šibovat.
Na tento projekt je v plánu i řízení Rocrailem. Cílem by mělo být odjet se soupravou do SN , nasunout ji na čekající lokomotivu na skryté výtažné koleji , odjet s původní mašinou do SN , soupravu odsunout do SN a ze SN přijet do viditelné stanice s mašinou vpředu. Tam třeba udělat objetí a vše znovu dokolečka dle jízdního řádu.
Třeba dojde i na automatickou obsluhu vlečky. Do toho se vloží motorový osobní vůz a bude provozu až , až .... No a než se to vychytá v Rocrailu může se jezdit na ruku.
Nevím jak jiní ale já mám rád pestrou práci. Tak chvíli dělám na jednom kolejišti a pak zase na jiném. Nekoncovou už buduji skoro deset let a říkám jí nekonečná , nemít k odreagování další projekty tak už bych asi nemodelařil a dopadl jako spousta velkých projektů co začaly s nadšením a pak zanikly nebo v lepším případě jsou na aukru či modelbazaru. :?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště TT 2300x400mm

Příspěvekod Fox » pát 07 dub, 2023 9:35 am

Ještě si přisadím k plkání: ono mít velké kolejiště je fajn, ale je to limitované prostorem i penězi. Někdy to mini je jediná dobrá šance, jak realizovat svého koníčka doma (moduly nepočítám).
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1309
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Další

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků