Microkolejiště KUFR MSJF 1/5 - Carendt TT 120x20 cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Microkolejiště KUFR MSJF 1/5 - Carendt TT 120x20 cm

Příspěvekod Kavka_ » čtv 27 říj, 2022 1:26 pm

vojtas píše:Mě tam hrozně vadí to zarážedlo. Myslím, že pointou tohohle kolejiště je, že má působit, jako by trať pokračovala dál. Odkud by se pak taky dostal vlak na tu vlečku nad zastávkou, když trať tím směrem není?

Inu vlečka v pozadí je poslední kusou kolejí rozsáhlého areálu, který je zaústěn do jiné trati. Z hlediska provozu mi přišlo hezčí tam mít kusou kolej (míněn šturc na zastávce) a v ní případně nějakou dobu odstavený vůz... A hlavně - kusá kolej byla dřív, vlečka přibyla jako subtilnější motiv náhradou za původně zamýšlenou průmyslovou budovu...

Dusan píše:Proč ty schody od stavědla k silnici nahoru ??? To bych zrušil, nechal jen vyšší terén než úroveň vlevo od náspu, opěrku úměrně tomu protáhnul k předku panelu, nasadil bych zeleninu s nějakými nálety. Ať je na tu veksli přes křoví pěkně vidět :-) Takhle to opticky zavíráš..... 8)

No jo, kruci - já se držel původní představy Milana F. kdy tam byly schody, jenže i on tam má celkem prudký násep a otevřenější pohledu... (jinak samozřejmě že tohle všechno zaroste zhusta zelení). Obešla by se ta pravá strana i bez opěrné zdi? Jako vzor jsem pracoval s mostem na Třebíčské ve Valmezu https://www.novinyvm.cz/18755-most-na-t ... esice.html
Naposledy upravil Kavka_ dne čtv 27 říj, 2022 6:56 pm, celkově upraveno 1
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microkolejiště KUFR MSJF 1/5 - Carendt TT 120x20 cm

Příspěvekod vojtas » čtv 27 říj, 2022 4:17 pm

Já bych tam zase násep i se schody nechal. Čím víc se pohledově uzavře střed kolejiště, tím míň bude vidět, co se vlastně za kulisou děje. Ve skutečnosti je taky železnice plná různých zákoutí, přes které není moc vidět.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Microkolejiště KUFR MSJF 1/5 - Carendt TT 120x20 cm

Příspěvekod Kavka_ » čtv 27 říj, 2022 6:54 pm

Já to vidím tak, že se vrátím více k návrhu Milana - násep posadím rovnoběžně se silnicí a schody na něm nechám jako prudší variantu kolmo na silnici...
KUFR MSFJ 1-5 23.jpg
KUFR MSFJ 1-5 23.jpg (174.47 KiB) Zobrazeno 2238 krát
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microkolejiště KUFR MSJF 1/5 - Carendt TT 120x20 cm

Příspěvekod jirmicz » pát 28 říj, 2022 5:05 am

Ahoj, máš to opět perfektní. Nechal bych to jak to máš. Ty schody nechat zarůst stejně tam nikdo moc nechodí, jenom při střídání směn. Ten šturc vypadá že má novější štěrk, takže trať dříve pokračovala, ale zkrátila se pouze k zastávce.
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků