N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky,segmenty 235x75x25cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod Adam96 » úte 08 úno, 2022 10:00 pm

Budovy z neomítnutých cihel mají takový nádech Slezska, nebo německého pohraničí a ty omítnuté části stěn to dělí od jakéhosi německého kýče... Máš to hezky zpracováno a pokud to bude na úrovni tvého Pomezí, tak se bude na co těšit. :wink:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod Dusan » stř 09 úno, 2022 5:59 pm

Adame díky, právě tak jak píšeš. Mě osobně se tento "pruský" styl líbí, ale bylo to moc syrové, proto jsem to vymyslel takto :-)
Segment prošel úpravou, kostra se dá považovat za hotovou. Ve vyřezané části bude nějaká voda, cesta pod mostem a celkově terén zde půjde k přední hraně. níže. Voda bude odzadu dopředu a oddělí opticky i více tratě od sebe. Tuto část jsem v pojetí terénu trochu přehodnotil, viz. obrázek.
Položené koleje nahrubo pro představu, zatím vše tak nějak vychází s plánem. 8)
Přílohy
20220208_153833.jpg
20220208_153841.jpg
uprava3D.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod hank » čtv 10 úno, 2022 9:53 am

Adam Buchal píše:Budovy z neomítnutých cihel mají takový nádech Slezska, nebo německého pohraničí...


Ani zdaleka ne jenom. Neomítnuté cihlové budovy byly ve sbírkách normálií ferdinandky (trať Hulín - Bílsko), ÖNWB (od Znojma až po Trutnov) i transversálky ÚTD (Česká Lípa - Liberec).
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod Střelec » sob 12 úno, 2022 6:40 pm

Taky transverzálka Ražice - Tábor a lokálka z Babin do Klatov měla budovy v cihle.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod hank » sob 12 úno, 2022 8:14 pm

Střelec píše:Taky transverzálka Ražice - Tábor a lokálka z Babin do Klatov měla budovy v cihle.


No jasně, na ty jsem zapomněl. Červenalo se od Jihlavy až po Veselí nad Lužnicí, od Horní Cerekve po Tábor a dál jak říkáš - a vlastně až po Domažlice.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod Vladimír_B » sob 12 úno, 2022 9:21 pm

Červenalo se také různě po celé síti k.k.St.b., protože byla nějak zainteresovaná ve stavbě příčné dráhy, až nakonec převzala tyto vzory výpravních budov za své. A používala je při výstavbě nových nádražích, či při stavbě nových nádražních budov... Mladotice, Blatno u/J, Kryry, Kaštice, Podbořany, Plešnice, Pňovany, Planá, Dolní Žandov, Lipová u/Ch, Veselí-Mezimostí a desítky dalších. Paušálně napsáno všechny dráhy, které vlastnila k.k.St.b. v 90. letech 19. století. Alpská architektura příčné dráhy je takový mor prolezlý všude na JhZD... :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod hank » sob 12 úno, 2022 11:08 pm

Vladimír_B píše:Červenalo se také různě po celé síti k.k.St.b., protože byla nějak zainteresovaná ve stavbě příčné dráhy, až nakonec převzala tyto vzory výpravních budov za své. A používala je při výstavbě nových nádražích, či při stavbě nových nádražních budov... Mladotice, Blatno u/J, Kryry, Kaštice, Podbořany, Plešnice, Pňovany, Planá, Dolní Žandov, Lipová u/Ch, Veselí-Mezimostí a desítky dalších. Paušálně napsáno všechny dráhy, které vlastnila k.k.St.b. v 90. letech 19. století. Alpská architektura příčné dráhy je takový mor prolezlý všude na JhZD... :D


Jenže mimo transversálku se budovy podle převzatých projektů leckde omítaly a to už nebylo ono... Nicméně určitě se shodneme na tom, že to zdaleka nebyl styl typický jenom pro Prusko nebo německé Slezsko.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod bambulak » ned 13 úno, 2022 6:25 am

Jsem myslel, že německé Slezsko je Prusko a Slezsko že patřilo Habsburkům :( jsem to ale bambulak
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod hank » ned 13 úno, 2022 7:00 am

bambulak píše:Jsem myslel, že německé Slezsko je Prusko a Slezsko že patřilo Habsburkům :( jsem to ale bambulak


O značnou část rakouského Slezska přišla v 7leté válce (1756-63) Marie Terezie. Většina Slezska připadla po zániku Polska v r. 1795 Prusku a od sjednocení Německa v r. 1871 až do r. 1945 Německu. Pruské Slezsko bylo v té době co do plochy i počtu obyvatel asi 1/8 Pruska.
Pěkná mapka (která ukazuje, jak relativní a nestálou věcí jsou ve střední Evropě státní hranice) je třeba tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Horn%C3%A ... 5-1950.png

(Omlouvám se za OT. Jestli to panu domácímu vadí, ať to klidně nechá smazat. Já přibývající mezery vytvořené v hlavách mladších generací současným školstvím supluju dost nerad, jenže na druhé straně taky nerad nechávám omyly tohoto druhu bez vysvětlení.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod Dusan » ned 13 úno, 2022 9:14 am

Nechceš ty debaty přesunout někam jinam? Vždycky rozproudis v nějakém tématu diskusi která se netýká přímo stavby a jsou to zajímavé informace, které mohou posloužit ostatním, kteří sem nezabrousi. Třeba Podklady pro stavbu by byly asi vhodnější.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod hank » ned 13 úno, 2022 9:37 am

Dusan píše:Nechceš ty debaty přesunout někam jinam? Vždycky rozproudis v nějakém tématu diskusi která se netýká přímo stavby a jsou to zajímavé informace, které mohou posloužit ostatním, kteří sem nezabrousi. Třeba Podklady pro stavbu by byly asi vhodnější.


Když se podíváš zpátky, tak zjistíš, že to původně rozproudil někdo jiný. Mně to jenom nedalo, abych na to nereagoval. Teď už to může přestěhovat jedině admin.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod Dusan » ned 13 úno, 2022 9:44 am

V každém případě si to zaslouží širší publikum, takže přesunutí bude prospěšné.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod Dusan » pát 18 bře, 2022 3:39 pm

Abych mohl dokončit pokládku kolejí, bylo třeba udělat most. Verzi příhradoviny jsem odložil na další :D Most bude ze dvou oddělených kusů s prostrednim pilířem. Toto je ten kratší, necelých 10cm. Slepeno z různých profilů evergreen. Výška plného nosníku je 13mm, kolej jen položena, bude zapuštěna o výšku pražců níže.
Přílohy
20220318_152149.jpg
jednoduchý přípravek při lepení šikmých podpěr
20220318_153010.jpg
zatím bez zábradlí, to dodělám až po instalaci, aby se neulámalo .....
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod hank » pát 18 bře, 2022 4:45 pm

Nechci ti moc kazit nadšení, ale uvádí se, že u plnostěnných konstrukcí má být výška hlavního nosníku podle zatížení mostu 1/10 až 1/12 délky nosníku.

nosniky.jpg


(Zdroj obrázku: https://vladimirsuchanek.upce.cz/files/ ... cast_2.pdf)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky 140x25cm

Příspěvekod Dusan » pát 18 bře, 2022 8:10 pm

No a představ si, že já ve skutečnosti naměřil u mostu s délkou necelých 6 m, ten nosník o výšce 1,4 m :lol: Moje díly budou mít ve skutečnosti tento 13m a ten druhý 16 m. Nosník mám 2m a 8 cm, což je asi více než pán ve své práci uvádí, ale tak nějak mě to..... 8)
Holt tenhle je echt festovní :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků