N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky,segmenty 235x75x25cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky,segmenty 235x75x

Příspěvekod Myšpulín » ned 26 úno, 2023 10:42 am

Dusan píše:... posyp jsem si dělal sám z rozmixované houby. Je to pracnější, spíš na čas, ale můžu si to pak barvit jak chci, použil jsem dva odstíny, vše od oka ...

Zaujal mne tento bod. Pokoušel jsem se o to, ale výsledek nic moc. Barvíš molitan nebo používáš již nějak předbarvené houby? A pokud barvíš, čím? A pak meleš nebo mixuješ? Starého molitanu mám dost, ale barvit se mi to nedařilo. Něco jsem i namixoval, ale bylo to spíš na zem. Díky předem za info.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky,segmenty 235x75x

Příspěvekod Dusan » ned 26 úno, 2023 3:37 pm

Ahoj, napřed melu, pak barvím. Já použil houbu z bauhausu, kterou prodávají na umývání spárovačky na obklady, měl jsem ji doma. Použít se dá pak cokoli. Ručně jsem natrhal na kusy a namočil. Pak tyčovým mixérem rozemlel co to šlo. Klasický jsem nezkoušel ani ho nemáme. Pak jsem to pořádně vyždímal, nemusí to být suchý, ale dostat z toho co nejvíc vod pryč. Barveno uměleckou akrylkou, nějaká tmavší zelená. Do kelímku tak centimetr vody a barvu. Pak do toho přidávat postupně tu drceninu a míchat dokud se vše nevsákne. Pak jsem to rozprostřel na papírovou útěrku a celé zmáčkl, aby z toho co nejvíc odteklo barvy, chce to rukavice :-) Sušení na podložce co nejvíc roztahat do plochy. Schne to dlouho a suchý je to až ne na omak, ale až když to začneš přehrabovat třeba vitkou, tak to nesmí barvit. Pak zas rozmixovat. Finále jsem přes kuchyňské sítko přesel, jemné jsem použil na stromy, hrubší schoval na plochy. Každou várku si můžeš doladit přidáním černé, žluté, červené, hnědé, jak potřebuješ. Ale práce je s tím dost. Varianta je si dobarvit dle svého nějaké tovární posypy, pokud teda je třeba 8)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky,segmenty 235x75x

Příspěvekod Dusan » ned 26 úno, 2023 6:48 pm

Dneska pár listnáčů, břízky a ostatní ...., nějakých 16 kousků.. 8)
Přílohy
20230226_194043.jpg
20230226_194122.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky,segmenty 235x75x

Příspěvekod Myšpulín » ned 26 úno, 2023 7:15 pm

Díky za odpověď. Dovolím si požádat o další upřesnění. Píšeš natrhal na kusy a namočil. Mixuješ tedy pouze mokré nebo ve vodě? A druhá otázka, jak na tom drží akrylka? Mě byla doporučena barva na vlnu, ale ani ta moc nedržela. Ještě jednou díky.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky,segmenty 235x75x

Příspěvekod Dusan » ned 26 úno, 2023 9:23 pm

Jj, mix s vodou, vznikne z toho hustší kaše. Acrylky mám Artist, drží fest, ona ma konzistenci jako tempera, takže s vodou cca 1 ku 1.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky,segmenty 235x75x

Příspěvekod Myšpulín » pon 27 úno, 2023 2:39 pm

Ještě jednou díky.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky,segmenty 235x75x

Příspěvekod Dusan » úte 18 dub, 2023 3:24 pm

Vzhledem k tomu, že už delší dobu řeším a ještě nějakou dobu budu muset důležitější procesy v rámci žití :-) , rozhodl jsem se tento projekt teď upozadit. Tím pádem bych ho rád jako rozestavěné dílo zde zkusil nabídnout případnému zájemci. Pokud by se vůbec našel někdo, kdo by uvažoval si něco takového dodělat/předělat, rád podám konkrétní info a po dohodě odprodám. Vše podstatné je uvedeno zde v tomto vláknu. Rozvod je nachystán na DCC signál, bez úseků, lze snadno „nařezat“ dle potřeby asi i na analog. Terén je tvořen z XPS a pěny, snadná úprava taky možná. Tři segmenty jsou „pod hlínou“. Jeden nahrubo v pěně. Stromy jsou rovněž k dispozici, stejně tak stavby.
Lze provozovat buď všechny segmenty a nebo jen ten hlavní, záleží už na vkusu každého a jak by si vymyslel skryté části.
Nepotřebuji a ani nechci na tom nic vydělat, vím kolik mne to stálo, čas a um neřeším. Je mi jasné, že to není z hlediska rozměru a dispozice pro každého. Ale by mi bylo líto, kdyby to mělo zůstat ladem a přitom byl by někdo, kdo by to posunul dále.
V případě dohody o odprodeji jsem schopen nabídnout pak i nějaké modely v eNku, ale ne obráceně.
Více konkrétně přes SZ.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-provozní "dio" motiv vlečky a odbočky,segmenty 235x75x

Příspěvekod hank61 » stř 19 dub, 2023 10:21 am

Dušane škoda. Tenhle projekt jsem sledoval opravdu s nadšením... :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků