TT nudle na kocháni

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TT nudle na kocháni

Příspěvekod bambulak » stř 20 říj, 2021 1:07 am

Dobrý den páni modeláři. Chci Vás seznámit s mnou plánovanou nudlí na chvíle, kdy nebudu v práci, dítka budou na mě nazlobená a manželka zapomene že jsem doma. Takové chvíle nastanou jen když jsem marod. To nejsem v práci, děti mají ke mně zákaz a pro ženu jsem nepoužitelný. To potom proklouznout s hlavou pod paží do vedlejší místnosti, zvané garáž, kde si připadám jako Tony Stark. Taky tam mám dílnu, počítač, posilovnu a svého malého veterána. Jen se musím spokojit s rozměry 3x6m. Ale teď na tom budu lépe než Tony, protože plánuji TT nudlí o rozměrech 2700x250mm.

ostravice1_compress36.jpg


Na kolejiště se použije pokud možno jen to co dům dá. Takže jestli někdo v plánku vidí znetvořenou stanici Ostravice v VI. epoše, tak se neplete. Důvodem je moje zásoba výhybek. Provoz by měl být v epoše V. kdy údajně o víkendech zajížděla z Ostravy souprava s brejlovecem. Bude to taková koňokráva jako prase, ale když se musí šetřit...
Kolejiště se bude skládat ze tří segmentů o délce 900mm. Samozřejmě se bude recyklovat. Ze starých garážových vrat je použita osb deska 8mm a protože mašinky budou jezdit v garáži, tak chci mít vše kryté. Takže vznikla takováto škaredá bedna:

IMG_20210808_160019_compress7.jpg


No jasně je to moc škaredé, ale v naší malé industriální garáží ve 130.letem domě to na zdi nevypadá vůbec špatně :D Bedny jsou hotové všechny tři a momentálně řeším přesuvnu.

Tak držte palce ať to co nejdříve jezdí a manželka mě stále miluje :)
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: TT nudle na kocháni

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 říj, 2021 2:57 pm

Ale, ale, ale, není to náhodou ten modelář z Pržna co po mě loudil micro kolejiště a včera bylo pozdě :lol: :?: Nějak mi nesedí tvá předloha s realitou nebo se jedná o volnou tvorbu stanice s opačným směrem na Bílou :wink: :?:
-m-
Přílohy
Ostravice bambulak.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT nudle na kocháni

Příspěvekod hopeter » stř 20 říj, 2021 5:28 pm

Ještě by to chtělo udělat tu přesuvnu s kusem koleje na konci aby bylo možné objíždět soupravu. Taky by se vešla na přesuvnu třetí kolej , dvě je dost málo. Mám něco podobného tady http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=51&t=11277 :wink:
Ta kusá kolej ve viditelné stanici je nějak moc nalepená k sousední koleji. V TTéčku je minimální rozteč 43 pro Tillig a 44 pro Kuehn.
No a šířka 250 mm je taky dost málo , já mám 300 mm a je to tak akorát aby se vešla staniční budova a ke kusé kus placu na nakládku.
Tož asi tak za mě a rád budu sledovat stavbu. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT nudle na kocháni

Příspěvekod bambulak » čtv 21 říj, 2021 11:45 am

milan: Ano prosím :roll: musíš ale uznat, že jsem excelentní loudič. Vyloudil jsem osm plánů :lol: Ale všechny skutečně nedokážu udělat. Peréš je plně funkční a
připravené na zatravnění. Mělo být původně v konferenčním stolku, ale vyšší moc (manželka) rozhodla jinak. Jenže ta také povolila umístění jinde. Takže Peréš
žije a žít bude, ale chvíli musí počkat.
Ostravici jsem pozměnil kvůli nashromážděnému materiálu. Leží mi tady dvě pravé a jedna levá EW1, tak jsem myslel, že z toho Ostravici nějak zmastím. Jenže když
si tak opakovaně čtu tvůj příspěvek, tak mám pocit, že mezi řádky je psáno, abych nevymýšlel blbosti a udělal Ostravici Ostravicí. Nasadil jsi mi brouka.

hopeter: ten kus koleje by možná nebyl špatný. Přesuvna má délku 700mm a nejdelší souprava bude víkendový brejlovec a dva vozy Y, což je zhruba 570mm. Teoreticky by to
šlo i když jsem s tím nepočítal, ale teď když vidím ta čísla a představuji si to, tak by to nebylo špatné. Nejdřív to ale vyzkouším prakticky. Měl jsem v plánu použít další
lokomotivy. V zásobě ještě nějaká je
Šíře 250mm opravdu není moc, ale koleje se tam vejdou. Když plánek nechám tak jak je, tak bude pohled na staniční budovu a tu bych udělal jako plastickou tapetu.
Jestliže udělám stanici podle toho jak si Milan rýpl ( tohle od něj schytám :D ) tzn. podle reálu, tak kolejiště bude z pohledu od stanice na tu kusou kolej. Což je bývalá
pila.
Rozteče kolejí jsou v pořádku. Těch 43mm tam je. To je jen takový klam, protože stanice prošla okolo roku 2012 redukcí a jedna dopravní kolej schází.
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: TT nudle na kocháni

Příspěvekod hank » čtv 21 říj, 2021 2:46 pm

Ostravice dnes vypadá takhle:

ostravice.jpg
ostravice.jpg (24.14 KiB) Zobrazeno 3389 krát

To návěstidlo kryje přejezd s PZS, který je před vjezdem. Výhybka č. 1 je samovratná.

A ještě pro úplnost - před úpravami to tam vypadalo takhle:

ostravice_stara.jpg

Koleje 2 a 3 sloužily jenom jako odjezdové.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT nudle na kocháni

Příspěvekod Ivan » čtv 21 říj, 2021 2:56 pm

Ty 3 koleje paralelně, nevím nevím... Co třeba takto, nebo nějak natočit stanici už na začátku, aby se vešla VB?
Jestli se však chceš držet předlohy, tak bych šel asi cestou VB jako poloplastickou kulisu. Z každé strany strom, aby se zamaskovalo uříznutí budovy a taky to bude vypadat dobře.
Přílohy
ostravice1_compress36_upr.jpg
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT nudle na kocháni

Příspěvekod jafobe » čtv 21 říj, 2021 7:25 pm

bambulak píše: ... Ostravici jsem pozměnil kvůli nashromážděnému materiálu. Leží mi tady dvě pravé a jedna levá EW1, tak jsem myslel, že z toho Ostravici nějak zmastím. Jenže když si tak opakovaně čtu tvůj příspěvek, tak mám pocit, že mezi řádky je psáno, abych nevymýšlel blbosti a udělal Ostravici Ostravicí. Nasadil jsi mi brouka.


Řekl bych že i s tím co je k k dispozici za vyhybky, pokud se to zrcadlově otočí a dlouhá koncová se napojí už v odbočné koleji a ne až v roviné... nezmění to celkový vzhled natolik jako tvůj první návrh... a když se zachová správný poměr ostatních proporcí, stavby... Tak zkusím přiživit brouka... :wink:


ostravice.jpg
ostravice.jpg (8.01 KiB) Zobrazeno 3276 krát
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm


Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků