TT 100x80 (studie Kněževes 2)

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT 100x80 (studie Kněževes 2)

Příspěvekod Ivan » pát 04 čer, 2021 2:28 pm

hank píše:
Fox píše:Mimochodem jsem na jejich webu viděl...


Sice mezi zdejšími uživateli nemají moc dobrou pověst, ale tím spíš budu čekat na tvé zkušenosti s nákupem u nich.


Také jsem slyšel a osobní zkušenost nemám. Nicméně modelář jako Fox to může brát jako polotovar a dotvorit k obrazu svému. Také zvažuji od nich něco zkusit, mají totiž jiný sortiment než ostatní a vcelku i zajímavé věci.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT 100x80 (studie Kněževes 2)

Příspěvekod hank » pát 04 čer, 2021 3:35 pm

Ivan: Předmětem kritiky není úroveň modelů, ale chování vůči zákazníkům.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT 100x80 (studie Kněževes 2)

Příspěvekod Kavka_ » pát 04 čer, 2021 8:25 pm

hank píše:Ivan: Předmětem kritiky není úroveň modelů, ale chování vůči zákazníkům.

...a vůbec zůstává i otázka, zda dorazí co mělo a bylo zaplaceno. Já jsem s tím měl docela dost starostí. Jejich výrobky jsou spíše polotovary, ale to není nakonec na škodu, pokud dodávají něco, co není nikde jinde...
Jinak námět super, Milanova Kněževes je něco, co mne hodně oslovilo a nejraději bych to hned stavěl:)
Za mne Foxova redukce přesně ukazuje, že když se chceme vejít na rozměr 80 cm místo 85, začínají se kupit kompromisy. Napadlo mne - musí se kolejiště vejít přesně na stůl? Nemohlo by o chlup přesahovat? :)
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TT 100x80 (studie Kněževes 2)

Příspěvekod Fox » pon 07 čer, 2021 9:04 am

Díky všem za názory a informace. V úvahách jsem se poněkud vrátil k základu původní předlohy.
- vlečka je napojena na levé zhlaví stanice, což je přirozenější
- ubrána jedna průjezdná kolej ve skryťáku, čímž se získá trocha plochy kolem zakončení vlečky navíc (Hopeter - dík za ideu :idea: )
- přidána jedna přímá kusá kolej ve skryťáku, možnost odstávky např. M152
- zrušena kolej s remízou, tím nepatrně prodloužena kolej k nákladišti u výpravní budovy
- přidána kusá vpravo dole (nakládka / nebo spíš zbrojení naftou jako je u Kameniček)

Koncept lomu / štěrkovny se v tomto případě moc nehodí, asi to vychází klasicky na nějakou "fabričku" jak je v původní Milanově předloze. Možná s kulisou i pivovar (a vlečka jako Stránčice <-> Velké Popovice)? Jinak na mně žádná Můza nesedá a nesedá... Ještě budu zvažovat, dumat, malovat. Prostor je daný stolkem, nechtěl bych to nechat někam vykukovat, tím by to ztratilo ono kouzlo TT (má to bejt Table Top :lol: ). Taky se to přesně na délku (100 cm) vejde na skříň , i když bude 20 cm vykukovat do pokoje (skříň má hloubku 60 cm, potvora...).
Tracks_Knezeves 5.jpg
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: TT 100x80 (studie Kněževes 2)

Příspěvekod hopeter » pon 07 čer, 2021 10:01 am

Ještě bych šáhnul do viditelné stanice. Horní zhlaví bych posunul o délku IBW výše. Sice to ubere kus volné tratě ale získáš delší staniční kolej. Hlavně zkus vložit přímé kousky kolejí na rozpojování.
Skládkovou kolej bych stočil více do středu panelu aby konec vyšel dále od výhybky. Delší oblouk , kratší rovný úsek. Předpokládám staniční budovu u dolního zhlaví tak vlastní skládková plocha bude až na konci koleje.
Dole bych výhybky posunul k sobě. Tím získáš buď delší koleje ve stanici nebo dostaneš vlečku kus dál od SN.
Kusá kolej vpravo dole mě připadá na tak malou stanici navíc , opět bys získal delší staniční kolej.
S geometrií kolejiva ve stanici bych nezápasil , flexi kolej to vyřeší. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT 100x80 (studie Kněževes 2)

Příspěvekod Fox » pon 07 čer, 2021 10:21 am

Ahoj, ano pohraju si s tím ještě pořádně. Samozřejmě to bude z flexi, ani se nesnažím to posládat z kusovek. Např. oblouk od pravého zhlaví má R293 atd.
Dolní výhybky: vložená kolej a oba kousky přímé koleje u výhybek dají právě tak 50mm na přejezd (dle Milana). Ještě by šel přejezd vést víc vlevo před tunelem, za výhybkou, přes širou trať i vlečku. Ještě také promyslet odvodnění, propustky, potok, rybníček?? Bude ještě hodně malování...
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků