Milanovo TT-MINI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » pon 11 led, 2021 8:28 am

Všechno špatně, zpátky na stromy aneb tak to dopadá když jeden dostane více prostoru :) V brzku asi bude k dispozici 40 x 270 nebo L 200 x 140. Tak jsem si zkusil navrhnout nejprve ten rohový. Pro námět jsem se tentokrát nechal inspirovat tímto plánkem:

Obrázek

Našel jsem t komu i krásné video, které mne opravdu nadchlo https://www.youtube.com/watch?v=pCOqfaRRqyE
Ale já tam opravdu nutně potřebuju nějakou "továrnu"(až se to slovo bojím napsat) a tak jsem stvořil následující nákres. Všechnu budovy jsou jen informativní, můj wintrack mi poskytuje jen velmi omezený výběr. V prostoru vlevo nahoře ještě nejsem rozhodnut, lom, pila, nevím. A úplně vlevo by měla být přesuvna.

Obrázek

Obrázek

Plocha by měla mít 1,4m2 tak jestli by bylo možno toto vlákno přesunout do mini kolejiště, děkuji.
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo MINI

Příspěvekod jafobe » pon 11 led, 2021 8:58 pm

Koukám malá změna. A čím víc tak na to koukám, tak mi to přijde čím dál víc inspirovamé Marwinovou lokalkou. :)

A pokud se tu i nadále plánuje v TT (alespoň podle části geometrie kolejí se mi to tak jeví), možná by se dalo prodloužit koleje v nádražích (viditelném i skrytém) aniž by se nějak razantně zkrátila viditelná širá trať, viditelné nádraží by se dalo udělat se třemi průjezdnými kolejemi a zárověň se to mohlo zůžit ze 60 na 50, pokud by nevadilo že by fabrika byla blíž k nádraží a byla zaústěna přímo do vjezdového zhlaví nádraží, byť jinak vedením tratě by byla podobná tomuto návrhu... :)
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Milanovo MINI

Příspěvekod milan008 » pon 11 led, 2021 10:12 pm

Ano je to TT, ano i kousek Marwina tam asi je :) klidně mi tam nakresli nějaké čáry máry, já už s toho kreslení som volaký zmetený :D
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo MINI

Příspěvekod jafobe » úte 12 led, 2021 3:35 pm

Třeba nějak takto by se to dalo. Červeně označené co by se dalo ubrat na hloubce širší strany, jen pokud by to pak bylo dělené podle těch 50 cm, tak se bude hůře navazovat kolej dost pod úhlem mezi dvěmi panely.

milanovo2.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Milanovo MINI

Příspěvekod milan008 » úte 12 led, 2021 3:59 pm

Díky za zajímavý nápad, ale rám stejně budu mít šířku 60, sám v paneláku bez truhlářské výbavy bych ho těžko vyráběl, tak ho mám už objednaný, navíc, nelíbí se mi, že bych koukal na nádraží zezadu a v podstatě koleje moc prodlužovat nemusím, plánuji pouze krátkou páru a dvouosé vagony, ale nikdy neříkej nikdy, že, stejně čekám ještě na materiál tak je to stále ve fázi příprav. :)
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod jafobe » úte 12 led, 2021 5:20 pm

Tak dalo by se to oddálit do podoby jako jsi to měl ty... i s tím že by zůstali tři delší koleje na nádraží.

milanovo3.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Milanovo MINI

Příspěvekod Rocky_MK » úte 12 led, 2021 6:33 pm

milan008 píše: rám stejně budu mít šířku 60, sám v paneláku bez truhlářské výbavy bych ho těžko vyráběl

Hobbymarkety nabízí přířez dřeva a zbytek je otázkou šroubováku nebo klidně lepidla. Sám to taky často využívám, když něco potřebuju a cesta k rodičům na barák není v brzkém výhledu.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » úte 12 led, 2021 7:12 pm

Došlo mi, že v mém návrhu bych k té budově v pravém dolním rohu nemohl přistavit vagon, tak jsem to překreslil takhle

Obrázek

akorát si nejsem jistý, jestli na tu kolej č.1 může přijet nákladní vlak a potom tlačit vagony do toho areálu? Aby to zas nebyla úplná blbost :)

Hobbymarkety nabízí přířez dřeva - no, ale nejsem si jistej jak v dnešní době,
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod JanoH0e » úte 12 led, 2021 8:35 pm

" a potom tlačit vagony do toho areálu? Aby to zas nebyla úplná blbost :) "
V podstate je. Vrátil by som sa k pôvodnému návrhu, len ho nejak zmysluplne dopracoval. Vlečka by odbočovala pred stanicou a mohla by napr. viesť úvraťou do podniku. Alebo stanica so zmenou osi a dať tam angličána. V podstate by stačila "výhybňa", kde by z 2 koľaje -( 1 je priame pokračovanie traťovej koľaje) odbočovala na jednej strane vlečka a koľaj k skladisku na druhej. Pokiaľ chceš si vychutnať posun. Tak isto by som zrušil "depo" na druhej strane. Kto by ho staval v zastávke ? V pôvodnom plánku malo aký taký zmysel, v tvojom žiadny. Stačí tam budova zastávky a nákladisko repy, ZZN a pod.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » úte 12 led, 2021 9:23 pm

Hmm, ať přemýšlím jak přemýšlím, vždy se budou muset tlačit vagony do areálu, jak jinak bych je rozdělil do jednotlivých koncových stanovišť?
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod JanoH0e » úte 12 led, 2021 11:30 pm

To budeš, ale v podstate platí zásada, že vlaky vchádzajú na koľaj č. 1 - hlavná koľaj, v tvojom značení 2. Takže posun by vyzeral takto : vlak príde na hl. koľaj, kde by bol prijatý. Potom by vyšiel naspäť za stanicu - urobil by posun, prehodili by sa výhybky a prišiel by na koľaj 3, ktorú máš označenú ako 1 - manipulačná koľaj, z ktorej sa vlaky ani nevypravujú, ani neprijímajú. Samozrejme sú výnimky, ale to by ti ešte viac skomplikovalo prevádzku. Vlečka môže odbočovať aj z trate. Ako najjednoduchší posun na vlečku, sa javí výhybka za 1. staničnou výhybkou . Vlak by prišiel a lokomotíva by iba vytlačila vagóny do fabriky, pokiaľ by tam žiadne neboli. Do fabriky by sa mohlo jazdiť aj úvraťou.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod Dovi » stř 13 led, 2021 6:45 am

 
milan008 píše:Všechno špatně, zpátky na stromy aneb tak to dopadá, když jeden dostane více prostoru :) Vbrzku asi bude k dispozici 40 x 270 nebo L 200 x 140. Tak jsem si zkusil navrhnout nejprve ten rohový. Pro námět jsem se tentokrát nechal inspirovat tímto plánkem:

rajce0.png
rajce0.png (7.12 KiB) Zobrazeno 7209 krát

Našel jsem k tomu i krásné video, které mne opravdu nadchlo https://www.youtube.com/watch?v=pCOqfaRRqyE
Ale já tam opravdu nutně potřebuju nějakou "továrnu" (až se to slovo bojím napsat) a tak jsem stvořil následující nákres. Všechny budovy jsou jen informativní, můj wintrack mi poskytuje jen velmi omezený výběr. V prostoru vlevo nahoře ještě nejsem rozhodnut, lom, pila, nevím. A úplně vlevo by měla být přesuvna.

rajce1.png
rajce1.png (11.74 KiB) Zobrazeno 7209 krát


Je to parádní, jednoduché, vkusné, a lákali na to už kolegové Stanin a hank:

viewtopic.php?f=43&t=12775&start=15#p275647

 
od hanka ještě jednodušší varianta dle publikace MIBA Kleinstanlagen:

viewtopic.php?f=43&t=12775&start=15#p275649

 
od Stanina odkaz na info o tom kolejišti.
Plus další projekt Dr. Rittiga...

viewtopic.php?f=43&t=12775&start=15#p275650

___

Kdybychom se vrátili k Tvému původnímu plánku, asi bych ho nechal skoro tak, jak je.
Akorát snad jen tu vlečku lehce učesat, a odbočku na ni o pár (centi)metrů dřív?

Milanovo1_upraveno.png
Milanovo1_upraveno.png (12.16 KiB) Zobrazeno 7209 krát

 
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » stř 13 led, 2021 7:50 am

Děkuji vám, že mi takhle pomáháte, hluboko v noci další pokus :)

Obrázek

Snad jsou už ty koleje dobře označené, takže nákladní vlak s pěti vagony přijede na první kolej, tři vagony může natlačit k budovám, se dvěma se vrátí na kolej 1, přes kolej 2 je objede a může dát jeden ke skladišti u hl.budovy a jeden k budově úplně vpravo dole. Obsluha bude krátká pára nebo rosnička a vagony budou jen dvouosé.

Levá strana, varianta s přesuvnou, přesuvna by musela být alespoň 50cm aby se tam vešla lokomotiva a pět vagonů, tím by se zastávka posunula o půl metru doprava a přišel o velký kus širé trati, vím v originále není žádná širá trať, ale mě by se líbila :)
Varianta bez přesuvny, "depo" pro páru, jsou tam vlastně dvě lokomotivy které se střídají po příjezdu osobního vlaku do zastávky, a ta kolej nad zastávkou je vlastně skryté nádraží pro seřazení nákladního vlaku, tam se také bude muset lokomotiva střídat, no je to nějaké složité :)
A "depo" v dolní stanici bude pro motorový vůz.
Co vy na to?
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod Zlámalík » stř 13 led, 2021 9:21 am

Milane, sorry za asi blbou připomínku, ale na první kolej vlak s pěti vagony nepřijede, mezi námezníky máš nějakých 15 cm, abys teda mohl zajet i k tomu skladišti. A mít výtopny takhle v poli mi přijde nelogické a zbytečné, ale to ti okomentují jiní.
Přesuvnu vlevo bych totiž zachoval, dá ti mnohem větší možnosti provozu. Udělal bych ji tak dlouhou, jak bude dlouhý nejdelší možný vlak + za přesuvnou bych zas na "pevnou zem" vytáhl kus koleje (15 cm?) pro vytažení mašiny, abys mohl objíždět.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » stř 13 led, 2021 4:39 pm

Ten vlak tam vjede :) určitě, však on tam nebude stát, hned bude rozdělovat vagony na patřičná místa. Posuvna je v řešení, ale nevím jestli si na ni mechanicky troufnu :)
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Další

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků