Milanovo TT-MINI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » pát 15 led, 2021 2:10 pm

Nevím který plánek máš na mysli, znám jen ty co byly zveřejněny zde.
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod jardaaa » pát 15 led, 2021 2:13 pm

Jen k tomu 3d obrázku, na tý části s přesuvnou není nic ke koukání, nešlo by sem dát přiblíženou jen tu část s puzzle? Takhle toho celkově není moc vidět..
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod Zlámalík » pát 15 led, 2021 3:08 pm

Michal Šuhajda píše:Posuňme se někam do doby, kdy naši předci pohřbili monarchii a republika slaví 12rok existence.

Michale, ty jsi rozený drážní krajinář a spisovatel, paráda.

milan 008: Já myslím, že MIchalovo řešení je super, má šmrnc, má opodstatnění a už máš i příběh a tedy můžeš sestavit i grafikon. Snaha to zase rozstřelit po celým panelu to kazí, stanice bývaly kompaktnější.
Z délky 245 na 200 to dostaneš snadno - údolí bude menší a les taky, fabrika se taky fous zkrátí a máš hned místa dost.

Odkazovaný plánek Milana Ferdiána jako PF2021 je tento:
PF 2021[129230].jpg
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » pát 15 led, 2021 3:58 pm

pro Jardaaa

Obrázek
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 15 led, 2021 4:01 pm

Ahoj Milane,
v příloze posílám opravenou verzi, která už odpovídá celkovým rozměrům 200x140 cm.
V původním návrhu naštěstí byla širá trať pojata velkoryse, takže i po zkrácení to nevypadá špatně.
Obrázky jsou na mém Rajceti
Zmenšil jsem šířku , takže je u obou ramen kolejiště "jen" 40 cm, ale to není podmínka.
Jinak platí vše dle minulého příspěvku.
Přílohy
TT-Milan005-3D.jpg
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » pát 15 led, 2021 6:19 pm

Díky Michale, já mezitím nelenil a udělal jsem si návrh také s tím zůžením na 40, akorát že mám tu továrnu vpravo nahoře :D jsem na ten horní roh zatížen, ale tvůj návrh je lepší, tak to svoje sem ani dávat nebudu.
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » sob 23 led, 2021 1:56 pm

Počátek

Obrázek
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » úte 09 úno, 2021 7:25 pm

Ono by se mohlo zdát, že se nic neděje, ale opak je pravdou, pracuje se na HW

Obrázek

a také usilovně na SW

Obrázek
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod Zlámalík » úte 09 úno, 2021 9:20 pm

milan008 píše:Počátek

Obrázek

Tak tohle jsou ty Kameničky!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » stř 10 úno, 2021 8:53 am

No, jo, pojaté trochu jinak :D
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod martin.havranek » stř 10 úno, 2021 3:48 pm

Ahoj, rámy asi budou od firmy Hacker? Jak se s nimi pracuje? Jak je řešené spojování jednotlivých segmentů?
martin.havranek
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 11 říj, 2019 9:54 am

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » stř 10 úno, 2021 5:41 pm

Ano, rámy jsou od Hacker, spojování segmentů nemají vyřešené, je to samodomo. Segmenty mají přesah horní i dolní části 10mm, takže tam bude vlepená 10mm překližku a sešroubované k sobě. Tedy tak to bude u třetího segmentu. Spojení těch dvou na fotkách bylo trochu komplikovanější, protože jsem tam potřeboval vsadit 10cm mezikus. A to jsem ještě jeden segment 100x80 řezal napůl, protože jsem potřeboval rozměr 200x40 :D
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod karloslt » stř 10 úno, 2021 10:11 pm

jafobe píše:
sidlo píše:Studiem terénu na mapách se kloním k názoru, že to bal normální sklad na kusové zásilky. S ohledem na obtížný terén nebylo možné postavit sklad vedle budovy hlídače, proto byl postaven z druhé strany koleje. Ale je to pouze moje hypotéza.
hank píše:
milan008 píše:...naproti je nějaká bouda, co by to mohlo být?


To by mě taky zajímalo... :?
Na fotkách pořízených po r. 2015 už ta bouda není. Manipulační kolej tam nikdy nebyla, takže uskladnění nákladního zboží to asi nesloužilo. (Mohu se samozřejmě mýlit.) Takže buď to byl sklad materiálu traťmistra pro údržbu koleje a tunelu nebo to sloužilo obyvatelům strážního domku pro uskladnění paliva, možná obojí.


Tomu že to může být "klasický" sklad, jen netypicky umístěný nasvědšuje i skoro metrová výška podezdívky pod podlahou, takže zhruba do výše podlahy vagonu (u kůlny na palivo obyvatelům nebo pro traťmistra asi nepříliš praktické řešení pokud by to nepotřeboval dávat rovnou na vagón). Na staré fotce je trochu i vidět i nějaký přechod skoro v úrovni hlavy kolejnic mezi staniční budovou a skladem. Jinak z mého pohledu to asi nebyl problém aby se tam něco složilo a naložilo, tak hustý provoz tam asi nebyl, aby tam nemohli půl hodiny postát. Pevná rampa i střecha nad kolej jako u jiných skladů by byla spíše na obtíž protože by to hlavně v zimě trochu komplikovalo udržování průjezdného profilu a pokud se tam neskládalo něco každý den, tak asi stačilo pár fošen nebo sklápěcí deska (možná i za co je vidět na novějších fotkách) mezi sklad a podlahu vagonu...


ano, bylo to klasické skladiště na zásilky. nedávno jsem to potkal ještě jinde, ale nemohu si vzpomenout už kde...

obrat zasilek byl v zastávce nízký, ale provoz na trati byl docela silný, nesrovnatelný s dneškem.
karloslt
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07 čer, 2012 10:56 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod hopeter » čtv 11 úno, 2021 7:05 pm

Mě zaujalo to ovládání serv na arduino. Už máš vytvořený nějaký program ? A jak je způsob ovládání ? Jednotlivě serva nebo i stavění vlakových cest ? Snažím se něco stvořit na driveru pro 16 serv a pořád to není ono. Když vyřeším možnost nastavení rychlostí serv tak mám problém udělat cesty.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » čtv 11 úno, 2021 7:54 pm

Zatím ovládám deset serv přes ten driver, samostatně přes bluetooth s tabletu. Cesty jsem zatím neřešil, chci tam hodně posunovat, tak si myslím, že mi bude vyhovovat ovládat serva po jednom. Ale myslím si, že když dokážeš dát povel jednomu, tak dát povel třeba třem nemůže být problém. Ale neuvažuju návěstidla, tomu zatím nerozumím :oops:
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků