Milanovo TT-MINI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod Ivan » čtv 22 dub, 2021 7:58 pm

Třetí varianta vypadá dobře. U předchozích je zásadní chyba ve směru vrásnění/eroze, mělo by být zhruba jedním směrem.

Také se přikláním k tomu, že bych tu kolmou stěnu ještě nějak zesikmil a doplnil třeba i nějakým svahem.

Styrodur i sádra dělají oba pěkně výsledky, já nakonec skončil spís u sádry, je to rychlejší. Ovšem pokud chceš více erodovanou skálu, styrodur dá lepší výsledek.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod Zlámalík » čtv 22 dub, 2021 11:20 pm

No dobrý, čím dál lepší! Jak píše Ivan, bacha na směr spár v blocích, měl by být zhruba shodný - odpovídá to tomu, jak je skála vyvrásněná. A kolmá zeď je divná, dole bude každopádně hromada sutě - tedy skálu nad tunelem, pak třeba kusy nahoře a dole to nějak vyšikmit tím, co napadalo shora a zarostlo.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod jafobe » pát 23 dub, 2021 4:25 pm

I mě na naše české poměry přijde trohu divné vjezd do takto kolmé skalní stěny, možná tak někde v Alpách by to bylo reálnější ale zase by končil most a rovnou začínal tunel bez rovného placu mezi... V naších končinách zaoblených kopců skály před tunelem nebývají až tak velké, častěji jsou vidět jen opěrné zdi a sem tam kus skály ve vegetaci nad ní, a když už vjezd do tunelu vyloženě ve skále, tak skála je většinou jen po bocích tratě postupně se zvedající podle reliéfu kopce a pak kolmý kus nad portálem... dokud skála nebyla dost stabilní dělal se jen zářez, když už byla dost pevná tak se udělal vjezd do tunelu a portál... Jak moc byla skála zarostlá vegetací záleží na zpracované době, téměž holé skály a náspy spíš jen v době vzniku tratě a nějaké desetiletí poté, pak už většinou něčím zarostlé, byť dříve jen trávou...

Na ukázce jeden z tunelů víc v obležení skal od Liberce na Kryštovovo údolí, relativně nedávno očištěný od vegetace...
tune.jpg


A první "zubatej" tunel nad Tanvaldem, kde je skála porostlá vegetací...
P1040858.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » ned 02 kvě, 2021 6:26 pm

Jo, pánové máte svatou pravdu, teprve se učím a zkouším, měl by to být spíš zaoblený kopec, třeba se k tomu propracuju :oops: zatím pokus č.4

Obrázek

ale asi až na podzim, už se přesouvám k zahradě :D
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Milanovo TT-MINI

Příspěvekod milan008 » stř 02 bře, 2022 4:36 pm

Na vlastním kolejišti jsem zatím nijak nepostoupil, ale měl jsem doma "programovací kolej" a tak jsem se rozhod ji trochu zušlechtit a současně vyzkoušet nějaké technologické procesy :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků