Kolejiště na stůl pod monitor

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště na stůl pod monitor

Příspěvekod milan ferdián » pát 04 pro, 2020 9:14 am

Pozorně tě sleduji, ale mateš délkovými rozměry. Rozumím tomu, že hledáš kompromis, je jen třeba kapku slevit ze svých nároků. A co ta hloubka, zůstává 35,0 nebo 40,0 cm :?: U vlaků se zaměř na nejmodernější řady elektrických/motorových souprav, u klasiky zkráceny RailJet.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště na stůl pod monitor

Příspěvekod tuma-petr-hb » pon 07 pro, 2020 11:37 am

Ono je to složitější ... v některých místech to musí být užší, celé cca 4m nechci použít, spíš výhledově. Snažím se, aby většina obratových kolejí měla alespoň 66 cm, pokud nebudou vyloženě pro 2/1 Štádlery. V některých případech jsem si vypůjčil 20-100 cm z "budoucnosti".
Přílohy
plocha.jpg
plocha.jpg (10.29 KiB) Zobrazeno 1974 krát
tuma-petr-hb
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 23 lis, 2020 10:11 am

Re: Kolejiště na stůl pod monitor

Příspěvekod tuma-petr-hb » stř 20 led, 2021 9:50 pm

Nepustil jsem to z hlavy ... jen škrtal, zase nafukoval, pak zase škrtal, koukal hlavně na kolegy ve světě. Docela mně překvapilo, co dokážou udělat s nulkou za parádu na půlce stolu :-)
Protože minulé kolejiště jsem měl H0 a návrat k TT byla snaha o malý prostor (nejsem přítelem velkých projektů na desetiletí, reléovek, elektromechanik, grafikonů - za 25 let výpravčího a dispečera jsem si pohrál víc než bych si přál). Takže mi vozidla H0 odpočívají v krabicích ... dost nákladních vozů, TT kolejiště mám, bude to H0. Příměstská železnice mně nepustila, tak jsem zkombinoval jednoduchou osobní linku s vlečkou typu Timesaver.

Rozměr 180x35, kolejivo Tillig elite, vzhledem k vlečce krátké výhybky. Na osobní lince může jezdit třeba Desiro sem a tam, na spodní části si můžu posunovat, dokonce podle 50 let staré hry. Je to jen ilustrace, konkrétní nakládací místa budu muset doladit podle "nakládacích bodů" pravidel. Koncové stanice tohoto typu se už vyskytují i na SŽDC, poslední třeba Hustopeče.
Přílohy
SR.jpg
tuma-petr-hb
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 23 lis, 2020 10:11 am

Re: Kolejiště na stůl pod monitor

Příspěvekod vojtas » stř 20 led, 2021 11:47 pm

Výhoda takovéhohle kolejiště je, že ty nemusíš mít na konci zarážedla. Klidně to může být zastávka na zhlaví velké stanice (čím dál častější), a pár výhybek může vést do kulisy. Opticky to kolejiště hodně zvětší, protože je pak jasné, že jde o "záběr" na větší plochu a ne o snahu nacpat celou stanici na 40cm délky.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků