CARENDT MFSJ 6, Dolní Úzká v TT

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

CARENDT MFSJ 6, Dolní Úzká v TT

Příspěvekod Honza TT » úte 24 lis, 2020 9:20 pm

Zdravím všechny,

tak už to mám aj já! Tohle je normální nákaza, to se šíří rychleji než Kovid a ani rouška před tím neochrání :)
Původně, ač se mi náměty M.F. od začátku moc líbily, jsem nic z toho stavět nechtěl. Hlavně proto, že mám plný pytel nedodělaných projektů a nechtěl jsem začínat zase něco nového, ale mám zřejmě slabý imunitní systém.
Nedávno jsem v „šuplíku“ narazil na jednu starší sestavu výhybek připravenou na jiný projekt a řekl jsem si, že se to přímo nabízí. 4 vlastní na míru dělané výhybky s malým poloměrem (cca 15cm) se mi přímo hodí na layout č. 6. Navíc je to ze starého kolejiva Tillig, které už dávno nepoužívám a určitě už bych to už nikde jinde neuplatnil. Tady je to jedno, skoro vše bude schované za kulisou a na viditelné části použiju Kuehn. Díky konstrukci výhybek se dostanu i na rozměr 75x17 (rozměr poličky).
Oproti původnímu plánu jsem na pravou zákulisní stranu přidal jednu odstavnou kolej a na obrat soupravy z Dolní Úzké/zákulisí segmentovou točnou.
Proč?
1)Na přidanou kusou kolej můžu skrýt nákladní soupravu, která pak nikde nepřekáží.
2)Díky přesuvně šetřím prostor a zároveň odtud může vyjíždět i celý nákladní vlak.
No a takhle to celé vypadá:
Přílohy
micko MFSJ 6 24-11-2020.JPG
Naposledy upravil Honza TT dne čtv 26 lis, 2020 7:05 pm, celkově upraveno 1
Honza TT
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 22 lis, 2012 7:28 pm

Re: CARENDT MFSJ 6, Dolní Úzká v TT

Příspěvekod hank » stř 25 lis, 2020 7:30 am

Honza TT píše:Nejde mi přiložit fotka, nevíte někdo proč? A co s tím?


Zkontroluj její velikost. Neměla by mít víc než 1,2 MB. V opačném případě v nějakém grafickém editoru sniž rozlišení nebo ji převzorkuj. Jestli to neumíš nebo na to nemáš prostředky, napiš mi SZ.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: CARENDT MFSJ 6, Dolní Úzká v TT

Příspěvekod Honza TT » čtv 26 lis, 2020 7:08 pm

hank píše:
Honza TT píše:Nejde mi přiložit fotka, nevíte někdo proč? A co s tím?


Zkontroluj její velikost. Neměla by mít víc než 1,2 MB. V opačném případě v nějakém grafickém editoru sniž rozlišení nebo ji převzorkuj. Jestli to neumíš nebo na to nemáš prostředky, napiš mi SZ.


Hanku moc děkuju, funguje to :)
Honza TT
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 22 lis, 2012 7:28 pm

Re: CARENDT MFSJ 6, Dolní Úzká v TT

Příspěvekod hank » čtv 26 lis, 2020 7:45 pm

No jo, jenomže jsi nemyslel na průjezdné profily segmentové výhybky a koleje v zákulisí v severovýchodním rohu. Tím si dost zkomplikuješ provoz, když vozidlo může být jenom buď na jednom místě nebo na druhém. :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: CARENDT MFSJ 6, Dolní Úzká v TT

Příspěvekod Honza TT » čtv 26 lis, 2020 8:25 pm

Ne ne, to je v pohodě, vejdou se. Jedna souprava "uklizená" na zadní koleji a druhá může manipulovat na přesuvně. Tak to i bylo myšleno.
Př.: Náklad vjede do zákulisí a přesune se na tu zadní kolej na severovíchodě a osobák může jezdit sem a tam jak ho napadne...
O víkendu to zkusim nafotit s vlaky.
Honza TT
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 22 lis, 2012 7:28 pm

Re: CARENDT MFSJ 6, Dolní Úzká v TT

Příspěvekod Honza TT » ned 29 lis, 2020 7:38 pm

Tak jsem to zkusil a je to tak na půl. Když bude jezdit rosnička, tak mi tam při dnou vozech 7mm chybí, když pojede 211 tak je to v pohodě. Tak že uznávám, mělo to být kapku delší :(
Přílohy
míjení z hora I.JPG
Honza TT
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 22 lis, 2012 7:28 pm

Re: CARENDT MFSJ 6, Dolní Úzká v TT

Příspěvekod Trixt » ned 29 lis, 2020 8:47 pm

Tak z boku přidělej centimetrovou lištu a tu odstavnou kolej o ten centimetr prodluž. V této fázi je to ještě jednoduché. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: CARENDT MFSJ 6, Dolní Úzká v TT

Příspěvekod Honza TT » úte 01 pro, 2020 8:10 pm

Asi jo, to by šlo, ale vzhledem k šířce police to samé budu muset uříznout na druhé straně a to nevim jestli pujde. Ještě na to mrknu, ale každopádně dík :wink:
Honza TT
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 22 lis, 2012 7:28 pm


Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků