Stolní minikolejiště TT 120x27

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Rocky_MK » úte 10 lis, 2020 7:14 pm

Díky všem za příspěvky.
1) Z praktických důvodů jsem kolejiště zrcadlově otočil. Bohužel tím dostávám držák monitoru do míst kde zavazí, ale mít segment se SN za regálem je zkrátka praktičtější, než blokovat balkonové dveře. Takže plánek zde.

2) Po X večerech kreslení výtopnu vzdávám - holt není místo. Nic rozumného, aby to nebylo křečovité a líbilo se mi to, jsem tam nenacpal. Takže kašlu na to - motorák bude holt přespávat na manipulační koleji (šturc vlevo dole), kde "kdysi bývala" výtopna (jestli lehla popelem nebo našla zkázu jiným způsobem, to nechám na fantazii ostatních). Udělám tam jen budku se sudy s palivem.

3) Dvě vlečky (každá na 1-2 vozy) a skladiště už mi přijdou vcelku uvěřitelné. Uplatnil bych určitě zavřené vozy (kusové zásilky, zemědělské produkty...), otevřené (uhlí...), klanicové (dřevní kulatina), občas možná i nějakou tu cisternu s palivem pro nedalekou leteckou stanici Slovairu.

4) Na tilligu mi kolejiště nevyšlo o nic líp - spíš naopak. Jediným kusem tilliga tak asi bude jen angličan v otevřeném SN (kéž by byl dostupný kuehní).
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Ivan » úte 10 lis, 2020 7:51 pm

Plánek pěkný, osobně bych zrušil tu vlečku uvrati, ale proč ne :wink:

Ten držák na monitor je blbý, ovšem proč tam musí být? Já mám doma vše navrtane ve zdi (monitory, TV) a je to super :!:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Rocky_MK » úte 10 lis, 2020 8:41 pm

Musí. Ten nástavec s monitorem občas nachází využití ještě na jiném stole, to je trochu složitější - malý byt a málo prostoru pro další krámy. Ale ve výsledku zavazí jen ta svislá tyčka, tady překresleno.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 10 lis, 2020 11:09 pm

Nešel by stojan schovat “do budovy”? Sice z ní poleze střechou, ale pořad lepší, než když bude strašit vedle. Nebo kolem nej udělat sklad, či stromy...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Rocky_MK » stř 11 lis, 2020 5:58 am

Ano, planoval jsem ho zakomponovat do zahradky.
Edit: i kdyz je fakt, ze zakomponovat do budovy to bude lepsi, stejne se asi vypravni budova nevleze komplet cela.
Tycka vylezajici strechou stejne nebude z pohledu divaka pod tim monitorem prakticky vubec videt. Takze strecha muze mit i vyrez pro tu tycku a ten kousek strechy muze byt vyndavaci a zastamdaci. Dobry napad, dekuji!
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Rocky_MK » pon 16 lis, 2020 9:15 pm

Tak tedy další redukce.
Odstraněna úvrať a vlečka prohozena se skladištěm a VS. Jako vlečku bych chtěl použít něco na tento způsob, takovou skladovou budovu snad lze vydávat za různý vesnický průmysl.
U spodní manipulační koleje "bývala" remíza. Teď se zde příležitostně nakládá dřevo apod.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod vojtas » pon 16 lis, 2020 9:47 pm

Zmenši si osovku kolejí na 37,5mm, to by totiž v takové stanici bylo ve skutečnosti. Myslím, že ti to ušetří spousty místa. Ještě bych vyhodil ten přejezd a podnik dal až úplně na roh kolejiště. Takováhle továrna s odběrem jednoho, dvou vozů by mohla klidně mít svojí rampu na konci výtažné koleje, to ti nějaké místo taky ušětří. Taky myslím, že čím míň staveb na ploše bude, tím prostornější bude pláň stanice vypadat.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Ivan » úte 17 lis, 2020 8:52 am

Myslím, že redukce tomu prospěla, hezké kolejiště :roll:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Rocky_MK » pát 15 led, 2021 6:53 pm

Nějak mi to nedalo a tu výtopnu jsem tam přece jen nacpal a myslím, že je to i relativně nenásilné (s ohledem na kompromisy minikolejišť). Ostatně skutečná Rokytnice v Orlických horách mi charakterem přijde dost podobná. Nelíbí se mi ty remízy na motorové vozy a la podlouhlá krabice od bot, chtěl jsem výtopnu jako pozůstatek parního provozu...
Co na to říkáte?
https://rockymk.rajce.idnes.cz/Stolni_m ... 1475675007
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Ivan » sob 16 led, 2021 5:51 pm

Taková technická, ta vytopna bude dost blízko sousedních kolejí, ba se možná ani nevejde. Stačilo by dát za výhybku menší oblouk a kolej s vytopnou vyhnout trochu nahoru, možná bude stačit zrovnobeznit s rámem. Skladkovou kolej také vyhnout, nebo spíš ukončit před vytopnou.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Rocky_MK » sob 16 led, 2021 9:45 pm

Ivan píše:Taková technická, ta vytopna bude dost blízko sousedních kolejí, ba se možná ani nevejde. Stačilo by dát za výhybku menší oblouk a kolej s vytopnou vyhnout trochu nahoru, možná bude stačit zrovnobeznit s rámem. Skladkovou kolej také vyhnout, nebo spíš ukončit před vytopnou.

Jasně, to jsou už detaily.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Rocky_MK » úte 09 úno, 2021 4:32 pm

Tak tohle minikolejiště jsem před pár týdny zahájil stavbou výpravní budovy a sýpky. O víkendu jsem objednal nějaké lampičky a elektrosoučástky a vyříznul jsem z překližky ten staniční segment.
Tím stavba tohoto minikolejiště skončila, jelikož jsme naprosto nečekaně sehnali byt ke koupi a cca v létě se tam budeme stěhovat, tzn. pro vláčky budu mít více místa a pravděpodobně spáchám nějakou jednoduchou, postupně provozovatelnou a rozšiřitelnou nudloidní segmentovku podél zdi. Ale kdo ví :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Fox » úte 09 úno, 2021 5:00 pm

Aha... tak tady někomu hrozí modelaření v měřítku 1:1. Každopádně moje gratulace.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1309
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Stolní minikolejiště TT 120x27

Příspěvekod Rocky_MK » úte 09 úno, 2021 5:39 pm

Ano, na modelaření 1:1 jsem vcelku zvyklý. Na Kameničkách nemám stále kompletní zatravnění a ani cenťák čtvereční posypu, zato jsem v sobotu přeházel a odvozil několik kubíků mokré hlíny a travních drnů. A tak všelijak podobně...
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků