Hankovice Carendt H0/H0e 1960x360

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod jafobe » čtv 24 zář, 2020 6:49 pm

No tak na takovém rozměru bude pro pořádnou stanici v H0 téměř vždy málo místa, takže záleží na kompromisech na vozovém parku... kdyby bylo nějaké vhodné křížení, nebo se to prohnalo přes angličana, mohlo by to být třeba nějak takto...

hankovice1.jpg
hankovice1.jpg (28.5 KiB) Zobrazeno 3601 krát
Naposledy upravil jafobe dne čtv 24 zář, 2020 7:28 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod Dusan » čtv 24 zář, 2020 7:11 pm

Tohle je hodně dobrý nápad, super 8)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod look23 » čtv 24 zář, 2020 7:23 pm

Souhlas, to je hustý. Palec nahoru.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod vojtas » čtv 24 zář, 2020 8:47 pm

Neznám geometrii H0 kolejiva, ale s EW3 z Tilliga elite by tohle snad šlo. Kdyby jsi se nebránil šupleti, tak se dá takhle ve fiddleyardu i objet souprava.(potřeba rozkliknout fotku, aby se vešla na obrazovku)
Obrázek
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hank61 » čtv 24 zář, 2020 10:02 pm

Vojto. Rovněž zajímavé řešení, kde by staniční koleje mohly být delší. Jen nějak nechápu smysl té kolejové spojky u fiddleyardu :wink:

PXL_20200924_204337653_2 (1).jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod Kavka_ » čtv 24 zář, 2020 10:02 pm

jafobe píše:No tak na takovém rozměru bude pro pořádnou stanici v H0 téměř vždy málo místa, takže záleží na kompromisech na vozovém parku... kdyby bylo nějaké vhodné křížení, nebo se to prohnalo přes angličana, mohlo by to být třeba nějak takto...

hankovice1.jpg


Kruci, tohle mně vzalo - super! (uchovám ve svých myšlenkách k dalšímu použití...)
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 422
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod vojtas » čtv 24 zář, 2020 10:12 pm

Kolejová spojka ve fiddleyardu by dobře fungovala právě s přesuvnou, můžeš pak přeskládat vlak na druhou kolej a přijet ze stejného směru jako jsi odjel. Takhle je tam abys mohl provozovat třeba motoráček a mn vlak na spodní trati bez nutnosti do toho sahat :) jinak návrh hankovice1 se mi taky líbí, jen je to tak na eNko, myslím, že krása tadytěch *cameo* kolejošť je trochu právě v tom, že ukazujou celkem reálné směry a délky na malé ploše.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hopeter » pát 25 zář, 2020 4:26 am

Šuple nemusí být nutně šuple. Přesnější vyjádření by asi byla kazeta , prostě panel co se vyndá i se soupravou a místo něho se dá jiný s jinou soupravou. Může být i kolej na pevno ale skládat vlak v nízké dutině je dost opruz. Minimálně by stačilo jen odjet do SN a pak se vrátit. Bez SN to bude pořád jen posunovací pucle a ne reálný provoz. Pokud je to ovšem záměr tak už mlčím. :wink:
Ten nápad s křížením vypadá dobře ale chtělo by to dotáhnout o konkrétní křížení a doladit jak bude vypadat krajina a kulisy aby se všechno nějak vešlo bez velkého násilí. Díky místu pro křížení mají obě stanice hodně krátké koleje.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hank61 » pát 25 zář, 2020 5:50 am

vojtas píše:Kolejová spojka ve fiddleyardu by dobře fungovala právě s přesuvnou, můžeš pak přeskládat vlak na druhou kolej a přijet ze stejného směru jako jsi odjel. Takhle je tam abys mohl provozovat třeba motoráček a mn vlak na spodní trati bez nutnosti do toho sahat :) jinak návrh hankovice1 se mi taky líbí, jen je to tak na eNko, myslím, že krása tadytěch *cameo* kolejošť je trochu právě v tom, že ukazujou celkem reálné směry a délky na malé ploše.


Vojto. Mě se ten návrh té malé úvraťové stanice líbí. Jen co kdyby se zrušil ten angličan a spodní kolej do FY a byla ponechána pouze horní trať. Rozdělení tratí by pak bylo pravou výhybkou před první výhybkou na vjezdovém zhlaví?
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod Marthin » pát 25 zář, 2020 8:05 am

Pánové,
smekám před tvorbou tzv. fiddleyardu. Koukal jsem se na zahraniční stránky mikrokolejišť s fiddleyardem - nejtěžší na tom je jak rozbít jednotvárnost a udělat optický klam. Mé mikrokolejiště LD Benešov nebylo daleko od FY, ale nyní jsem to opět překopal a vypadá to docela zajímavě a optický klam tam, doufám, bude fungovat.

Z toho důvodu by možná stálo za myšlenku založit nové téma okolo fiddleyardu, protože tady je to málo známé. Něco jsem zahlédl v knížce od Zuzky a někde jinde (20 let zpět), ale nebylo to vono - myslím to, že to nebylo dotažené a nemělo to šmrnc.
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hopeter » pát 25 zář, 2020 9:27 am

Ještě jeden tip. Poslední dobou Milan F. představil několik dvoupanelových kolejišť kde jedna strana je s krajinou a druhá jako SN. Konstrukčně je to navíc uděláno , že se to může složit na sebe a vznikne kufr pro převoz či uložení. Něco takového by mohlo na tvůj projekt pasovat.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod Marthin » pát 25 zář, 2020 9:53 am

hopeter píše:Ještě jeden tip. Poslední dobou Milan F. představil několik dvoupanelových kolejišť kde jedna strana je s krajinou a druhá jako SN. Konstrukčně je to navíc uděláno , že se to může složit na sebe a vznikne kufr pro převoz či uložení. Něco takového by mohlo na tvůj projekt pasovat.


Mohl bych poprosit o odkaz na pár plánků.
Díky
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod zdeno » pát 25 zář, 2020 10:16 am

aj mne se to libi, ale asi bych zkusil mit vetsi skrytak

ouzke.jpg
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3022
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod milan ferdián » pát 25 zář, 2020 10:36 am

Marthin píše:
hopeter píše:Ještě jeden tip. Poslední dobou Milan F. představil několik dvoupanelových kolejišť kde jedna strana je s krajinou a druhá jako SN. Konstrukčně je to navíc uděláno , že se to může složit na sebe a vznikne kufr pro převoz či uložení. Něco takového by mohlo na tvůj projekt pasovat.


Mohl bych poprosit o odkaz na pár plánků.
Díky

Dobrý den, odkazy na dvoupanelové kolejiště a dalších jsou pro laickou a odbornou veřejnost nedostupné. Je mi líto.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod Marthin » pát 25 zář, 2020 10:56 am

milan ferdián píše:
Marthin píše:
hopeter píše:Ještě jeden tip. Poslední dobou Milan F. představil několik dvoupanelových kolejišť kde jedna strana je s krajinou a druhá jako SN. Konstrukčně je to navíc uděláno , že se to může složit na sebe a vznikne kufr pro převoz či uložení. Něco takového by mohlo na tvůj projekt pasovat.


Mohl bych poprosit o odkaz na pár plánků.
Díky

Dobrý den, odkazy na dvoupanelové kolejiště a dalších jsou pro laickou a odbornou veřejnost nedostupné. Je mi líto.
-m-


Neva, stejně svůj miniprojekt mám plánován na uložení do "kufru", ale i tak by mne to zajímalo..
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků