Hankovice Carendt H0/H0e 1960x360

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Hankovice Carendt H0/H0e 1960x360

Příspěvekod hank61 » čtv 24 zář, 2020 6:54 am

Zima se blíží a rovněž se mi zastesklo po vozovém parku ČSD, který mám již 3/4 roku uložený doma ve skříňkách a šuplících. A tak připravuji další mini projekt tentokrát o5 v H0. Není to nic nového, jen se vracím k dva roky staré myšlence viz tohle moje vlákno http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=51&t=11556&start=60. Stanici na levém segmentu mi před časem nakreslil Milan F., za což mu ještě jednou děkuji. Původně jsem ji chtěl doplnit nějakou přesuvnou, ale nakonec se vracím k myšlence dvou opticky oddělených, ale viditelných segmentů. Vzhledem k celkové ploše kolejiště 1,2m2 bude tento projekt stále minikolejištěm. Kolejiště bude situováno do 3. a 4. epochy s vozidly R422, M152, M240, T435, T466, T211 apod.. Layout je ve fázi, kdy může dojít ještě k nějakým drobným změnám :wink:

hankovice2.jpg
Naposledy upravil hank61 dne čtv 12 lis, 2020 6:59 am, celkově upraveno 5
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hopeter » čtv 24 zář, 2020 7:52 am

Layout je ve fázi, kdy může dojít ještě k nějakým drobným změnám :wink:
Aha tak pokládka kolejí bude až večer... :mrgreen:

Takový malý nápadík. Zrušit výtopnu na levém panelu a udělat ji na pravém. Zrušit tunel. Kusou po výtopně napojit k vlečkovému areálu. Původní kolej z nádraží do areálu stočit ke spodnímu okraji a tam udělat jednokolejné šuplíkové SN. SN schovat pod nízký kopec a přístup by byl zepředu. Šuplíky by se odkládaly na poličku pod desku. Vznikl by tak ucelený obraz koncové stanice s vlečkovým areálem a odpadl pro mě nepřirozený obraz odjezdu z vlečky do tunelu.
Pokud tě můj nápad zaujme tak ti ho můžu večer načrtnout ale myslím , že popis je jasný.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hank » čtv 24 zář, 2020 8:00 am

Na co tunel? Čím dál tím víc stavitelů minikolejišť prostě viditelnou část oddělí od fiddleyardu - nebo jako v tomto případě dvě různé scénické části od sebe - přepážkou s modrým nebem. Nebo silničním nadjezdem. Nebo nějakou vegetací. Nebo vysokými budovami, třeba i poloplastickou kulisou znázorňující budovy.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hank61 » čtv 24 zář, 2020 8:16 am

hank píše:Na co tunel? Čím dál tím víc stavitelů minikolejišť prostě viditelnou část oddělí od fiddleyardu - nebo jako v tomto případě dvě různé scénické části od sebe - přepážkou s modrým nebem. Nebo silničním nadjezdem. Nebo nějakou vegetací. Nebo vysokými budovami, třeba i poloplastickou kulisou znázorňující budovy.


Pravdu máš. Měl jsem na mysli spíše silniční most, který by nebyl v tomto případě tak násilný. Nicméně vyšší vegetace a k ní možná nějaké stavení by byly realističtější.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hank » čtv 24 zář, 2020 8:24 am

I sebekratší neviditelný úsek, na který se vejde jedna vlaková souprava, může představovat desítky km trati.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hopeter » čtv 24 zář, 2020 8:47 am

Pravdu máš. Měl jsem na mysli spíše silniční most, který by nebyl v tomto případě tak násilný. Nicméně vyšší vegetace a k ní možná nějaké stavení by byly realističtější.

Pokud bude oddělením most nebo něco jiného co kompletně neschová trať tak budeš mít koncové nádraží s vlečkovým areálem ale odříznuté od zbytku světa. Prostě někudy by měly přijíždět a odjíždět vlaky. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hank61 » čtv 24 zář, 2020 12:58 pm

Koukám, že opticky oddělit dva viditelné segmenty, navíc s tratí delší, než je vlaková souprava bude na daném prostoru asi problém. Variantou 2 by mohlo být mini se SN za kulisou, které zde před časem publikoval Hank. http://diskuze.modely.biz/download/file.php?id=30623&mode=view Já jsem se snažil stanici udělat více českou :wink:

Hankovice krátká.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod vojtas » čtv 24 zář, 2020 2:15 pm

Jaké budeš používat kolejivo?
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod jafobe » čtv 24 zář, 2020 4:14 pm

hank61 píše:Koukám, že opticky oddělit dva viditelné segmenty, navíc s tratí delší, než je vlaková souprava bude na daném prostoru asi problém.


Řekl bych, že kdyby se oželelo takových 5 cm na hloubku, tak by to problém být nemusel, a daly by se tahat delší vlaky z jedné koncové stanice do té druhé, aby nebyl začátek vlaku na jednom a konec na druhém nádraží... s tím že by se těch 5 cm dalo za kulisu (zeleně), kde by byla kolej na kterou by se dalo vjet aniž by vlak jel přímo do druhé stanice. Pak nacouval na druhý konec a pak teprve jel dál do druhé stanice, buď jako na nákresu šedě (kde by třeba solo motorák mohl projet rovně zatímco vlak naproti by čekal za kulisou, tak trochu jako ve SN), nebo přes nějaké křížení naznačené modře s ohledem na to kam by líp vyšel výjezd (z tunelu, z pod mostu apod...).

hankovice-male.jpg
hankovice-male.jpg (8.39 KiB) Zobrazeno 6168 krát


Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hank » čtv 24 zář, 2020 4:40 pm

jafobe: Ty sem sice píšeš málo, ale když už, tak to stojí za to. Tvůj nápad je geniální a určitě se zamyslím nad jeho využitím. :idea:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hank61 » čtv 24 zář, 2020 5:28 pm

Jaromíre. Tohle řešení je opravdu na zvážení. Jdu si to nakreslit. Děkuji za inspiraci :wink:

Nakreslil jsem ve WT a při max. délce segmentu 1500mm bohužel vycházejí moc krátké staniční koleje. Jinak je to při možnosti většího prostoru, nebo menšího měřítka bezva řešení :wink:
Naposledy upravil hank61 dne čtv 24 zář, 2020 5:39 pm, celkově upraveno 1
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hopeter » čtv 24 zář, 2020 5:34 pm

hankovice2.jpg

Já to myslel takhle nějak... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hank61 » čtv 24 zář, 2020 5:43 pm

hopeter píše:
hankovice2.jpg

Já to myslel takhle nějak... :wink:


Honzo děkuji. Já se však chci jakémukoliv šupleti z pohodlnosti vyhnout. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod Střelec » čtv 24 zář, 2020 5:53 pm

Nešlo by to "zlomit" za roh (do L) vložením mezikusu s obloukem? Osobně už přes dva roky plánuju hodně podobnou segmentovku, ale na míň výhybek (2x3) a právě do elka na tři díly, protože je to do mý garsonky použitelnější. Jeden díl zastávka s nákladištěm a možností objetí soupravy, druhý kus oblouk a třetí kus šoupaliště. Epochy II-III, blíže nespecifikované Chebsko. Šoupaliště by mělo být použitelné i samostatně...
Jinak se do podobného stavu chystám dostat i Líny v TT, jen se musím dokopat k výrobě rovného mezikusu a bude z toho "nudlovka" 300x25 cm...
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Hankovice v H0

Příspěvekod hank61 » čtv 24 zář, 2020 6:28 pm

Střelec píše:Nešlo by to "zlomit" za roh (do L) vložením mezikusu s obloukem? Osobně už přes dva roky plánuju hodně podobnou segmentovku, ale na míň výhybek (2x3) a právě do elka na tři díly, protože je to do mý garsonky použitelnější. Jeden díl zastávka s nákladištěm a možností objetí soupravy, druhý kus oblouk a třetí kus šoupaliště. Epochy II-III, blíže nespecifikované Chebsko. Šoupaliště by mělo být použitelné i samostatně...
Jinak se do podobného stavu chystám dostat i Líny v TT, jen se musím dokopat k výrobě rovného mezikusu a bude z toho "nudlovka" 300x25 cm...


Samozřejmě šlo, ale mě to prostorově více vyhovuje v rovině a max. dva segmenty. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Další

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník