Malá Paka - kolejiště na okno

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod cipisekmp » pát 19 úno, 2021 4:11 pm

Ahoj. Male, mile, hezke. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Dusan » sob 20 úno, 2021 4:46 pm

Práším peróny a zkušebně jsem vysadil zeleň:

Pěkně se to rýsuje. Nicméně mi tam nesedí ty stromy, jejich velikost. Vím, že jsou zkusmo, ale dal bych menší. Možná klame úhel, ze kterého jsi fotil. Na opěrnou zeďvzadu jen keříky. I strom u sýpky bych zmenšil, ona sama o sobě je dost velká vůči zbytku, ale to je dáno její konstrukcí. Prostě část se sýpkou a ještě tím listnáčem mě na oko přebíjí zbytek stanice.
Můj dojem, ať se daří.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » sob 20 úno, 2021 10:40 pm

Dík za připomínku!
Na zídce vzadu bych ale něco středně velkýho chtěl - aby to dělalo záda. Křoví přes hranu zdi tam bude určitě (nějakej šípek či co) a nad tím nějaký plevelný listnáče, ale máš pravdu, asi zvolím nižší než ty, co tam jsou.
U staniční budovy tu obludu nechám, ten je tam dominantní. U sýpky to ale chce zmenšit, to souhlasím, on se tenhle "blbec" ani pořádně nevejde mezi sýpku, lampu a okraj kolejiště čili špaletu okna.
Velké stromy budou ale vytahovací (poznatek od Trainmaniaka kvůli focení), tak se to dá případně doladit.

Aktuálně pracuju na ploše mezi staniční budovou a skladem a nad skladem u nakládkové koleje. Podklad je karton, na to sypu prach od Poláka a vrstvím tři odstíny, zakapávám jako štěrk u kolejí. Někde do kartonu ryju díru a vysypávám štěrkem, abych znázornil bodovou závadu komunikace čili výmol. Zatím to nevypadá úplně blbě. Třeba to vydrží.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1824
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod vojtas » sob 20 úno, 2021 11:36 pm

Vidíš, já bych zase ty stromy nechal realisticky velký, dost se mi to tam hodí, a opticky to zvětšuje poměr zelená:dům kterej je na skutečným nádraží daleko větší, než na běžným kolejišti. Pak ani mini nemusí jako mini působit.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » ned 21 úno, 2021 12:24 am

vojtas píše:Vidíš, já bych zase ty stromy nechal realisticky velký, dost se mi to tam hodí, a opticky to zvětšuje poměr zelená:dům kterej je na skutečným nádraží daleko větší, než na běžným kolejišti. Pak ani mini nemusí jako mini působit.

Já sem dám fotku ze směru "za budovu" a uvidíš. Vjíždí se do džungle. Dušan má v něčem pravdu - tím, jak je to malý, tak to některý neredukovaný reálný rozměry uvádějí do "nepříjemných souvislostí" - třeba budova stanice nešla zmenšit a tak zadní kolej vede sotva 2 cm za ní, že málem škrábu okap apod. A ty velký stromy tenhle nepoměr právě někde zvýrazňují. Obecně tu zeleň nechám, jak je - ale mírné zmenšení měřítka stromů pomůže tomu, aby kolejiště vypadalo větší a nebylo to všecko "pod jednou hruškou". Jinak se mi to taky líbí, že se to dost podobá té úvodní vizualizaci.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1824
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » pon 22 úno, 2021 11:08 am

Tak zase kousek...
2021-02-22 00.25.03.jpg

2021-02-22 00.24.28.jpg

2021-02-22 00.22.45.jpg

Pan přednosta se nesmí před dveřma moc roztahovat, ale zvládne to :D Až se to zatravní, bude to působit líp, tady je to taky foceno "po spádu", kolej je výš než barák.
Budovy jsou jen položené, fotky jen dokumentační, bez uměleckých ambicí. Ale začíná se mi to líbit!
Naposledy upravil Zlámalík dne čtv 02 úno, 2023 8:41 am, celkově upraveno 1
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1824
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod vojtas » pon 22 úno, 2021 11:24 am

Moc místa tam fakt není, mořná bych dal budovu blíž k přední koleji, aby se to nějak rozdělilo, nebo zadní kolej zapaneloval.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » pon 22 úno, 2021 11:48 am

Vpředu místo taky není :-D
Náhodou, já bych to nechal. V kontextu celku mi to přijde akorát.
Jen na skladišti ubourám tu přečuhující střechu, stejně se potvora kroutí (není tam nalepená).
Přílohy
2021-02-22 00.21.59.jpg
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1824
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » stř 24 úno, 2021 12:05 am

Bude jaro, začal jsem rozmotávat travní koberce :D
Přílohy
2021-02-24 00.06.12.jpg
2021-02-24 00.12.11.jpg
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1824
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod dfrolek » stř 24 úno, 2021 10:03 am

Líbí se mi to výškové členění kolejiště - kolejí. Paráda! Jinak, skladiště otočené nájezdovou rampou k výpravní budově, jsme měli v Uh. Ostrohu. Tak proto to asi připadlo nestandartní zase mě :)
Uživatelský avatar
dfrolek
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 30 srp, 2010 6:58 am

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » úte 02 bře, 2021 6:42 pm

Postoupil jsem se zelení a dnes bylo krásně, vytáhl jsem tedy panel ven, kočku zabavil žrádlem a něco nafotil:

2021-03-02 12.52.34.jpg

2021-03-02 12.48.02.jpg

2021-03-02 12.42.54-2.jpg


Přední strana kolejiště ještě přijde upravit - korek strhnu, abych mohl foliáž osadit níž - je to sice staniční pláň, ale bude to vypadat líp.
Lampy jsou jen zastrčené, tak můžou být našikmo.
Střecha skladiště přijde vyměnit. Tahle se kroutí i doma, natož pak na slunci. A je velká, zadní "kšilt" tam nebude.
Taky jsem asi dvacetkrát urazil ten plot atd. :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1824
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Ivan » úte 02 bře, 2021 6:54 pm

No hezky se to vylouplo :-). Mohu se zeptat, čím jsi natíral/stříkal kolejnice? Odstín vypadá dobře a mne to bude brzy čekat. Zase lifecolorky? Používal jsem dříve rez od agamy, ale není to ono, tak pátrám po vhodnějším.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod milan008 » úte 02 bře, 2021 6:58 pm

To je ale nádhera, jen nevím, jestli je to pro mne povzbuzující nebo deprimující :shock:
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Dusan » úte 02 bře, 2021 7:11 pm

Máš to pěkný, minimální prostor, maximálně využitý, palec nahoru. Ty břízy ze zdi bych přemístil někam dolů a na ni jen nějaký nálet menší velikosti :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » úte 02 bře, 2021 7:27 pm

Ivan píše:No hezky se to vylouplo :-). Mohu se zeptat, čím jsi natíral/stříkal kolejnice? Odstín vypadá dobře a mne to bude brzy čekat. Zase lifecolorky? Používal jsem dříve rez od agamy, ale není to ono, tak pátrám po vhodnějším.

LifeColor LC37 umbra pálená (Burnt Umber) a do toho trochu (do 20%) rezavé UA008 Corroded Rust. napatláno sprostě štětcem s krátkými chlupy, setřeno nehtem. Napatláno znovu, kde bylo potřeba. Řídkou černou a hnědou napatinované výhybky, to se bude ještě ladit.

Dusan píše:Máš to pěkný, minimální prostor, maximálně využitý, palec nahoru. Ty břízy ze zdi bych přemístil někam dolů a na ni jen nějaký nálet menší velikosti :-)

Dík! Uvidím, až to bude na okně, v tom místě je už zase levý rám okna a kousek zdi a chtěl bych ten kout něčím vykrýt. Břízy jsou zastrčené, dá se s tím pracovat.

Místa moc není a nápadu jsem se nechtěl vzdát. Samotnému se mi líbí, jak to vyšlo.
Teď přemýšlím, co dát na trávník vedle staniční budovy - hajzlíky jsou moc velké, ale nějaký záhonek s betonovým hradem jak mají v Třeboni, by se vešel :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1824
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků