LD Benešov u Prahy

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

LD Benešov u Prahy

Příspěvekod Marthin » pát 03 dub, 2020 7:33 am

Zdravím,
navazuji na: viewtopic.php?f=11&t=12477
V rámci plánování jsem se posunul dále, změnil jsem rozměry a místo tří malých segmentů budou jen dva. Velikost je na TT a velikost panelu je 0,385 m2 - což spadá do minikolejiště :-).
Povedlo se mi zajistit točnu o délce 160 mm a tím pádem se dostat na 9°vého rozpoložení kolejí. Nyní se čeká na výrobu rámu a na stavební materiál na stavbu budov - depo, popelová jáma, část vodárny.
Zauhlovací výtah od Třmínků mi leží ve stole několik let, takže pomalu půjdu na realizaci...
Přiznám se, že inspiraci jsem našel u p.Daleckého s LD Vršovice - doufám, že se na mne nebude zlobit.
Přílohy
plan benesov.png
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: LD Benešov u Prahy

Příspěvekod lossob » stř 08 dub, 2020 7:43 pm

Pěkný námět! Vypadá to, že depo celkem věrně kopíruje skutečnost. Bylo by ale vhodné prodloužit kolej na plánku úplně dole tak, aby se za výhybku vešla alespoň lokomotiva (z plánku vypadá kolej extrémně krátká). Taky je možnost tam později připojit další segment. Nebo za tu výhybku umístit přesuvnu - depo by tak mohlo vypravovat různé stroje do provozu na "trať" (přesuvna by se dala vizuálně oddělit - kulisou, nějakou stavbou apod, i když už by to asi nebylo úplně podle předlohy).
Uživatelský avatar
lossob
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 07 srp, 2017 4:48 pm

Re: LD Benešov u Prahy

Příspěvekod Marthin » čtv 09 dub, 2020 12:23 pm

Kolej za výhybkou je skutečně krátká, ale počítám s tím, že za ní vznikne buď přesuvna a nebo kusé koleje. Rozměry jsou pevně dané jen proto, aby se segmenty daly uložit do police skříně.
Původně jsem počítal, že se na ni napojí malá tzv. kazeta s kolejí o délce 20 cm.
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: LD Benešov u Prahy

Příspěvekod Marthin » stř 12 srp, 2020 11:38 am

Dovolím si představit úpravu kolejiště po zralé úvaze.
Místo výhybky bude segmentová ruční točna a kulisa je schválně zalomena z optických důvodů - součást kulisy bude náklad na volné ploše po pravé straně a po levé jehličnany - které tam skutečně jsou. Náklad se tam taktéž položí na krátkou dobu. Z orfomap je patrné , že nějaký čas tam byla vykládka kulatin, kde jsem našel inspiraci.
Ve výsledku ušetřím angličana a krajiny...a může tam být vícero vlaků - když počítám se 3, tak všechny se schovají. Ale v provozu bude max. 5.
Přílohy
g2428.png
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: LD Benešov u Prahy

Příspěvekod Marthin » pát 25 zář, 2020 2:17 pm

Tak došlo nyní k realizaci a čerchovaná čára značí kulisu, za kteroiu je schovaná segmentová točna, která se bude ovládat manuálně. Součásti kulisy je nakládka kulatiny a části vodárny se stromy. Do jisté míry se dá říct, že se jedná o fiddleyard, který je hojně využívaný na západě. Jinak segment je velký 55×35×5 cm.
Přílohy
IMG_2663x.jpg
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: LD Benešov u Prahy

Příspěvekod Marthin » pát 26 bře, 2021 11:59 am

tak malinký posun ve stavbě LD Benešov, došlo ke změně okolo SN a kulisy. Zákulisí půjde ještě zastropit a na ní přijde centrála, která se tam krásně vejde.
Jinak segmentová točna je ve výstavbě a bude manuální přes čelní ozubená kola - jejich funkčnost nemám ozkoušenou, ale představa říká, že by to mělo jít.
Přílohy
koleiste2.jpg
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: LD Benešov u Prahy

Příspěvekod Marthin » stř 21 črc, 2021 11:41 am

Zdravím,
opět malinký posun ve stavbě LD v Benešově, SN je zastropované a točny jsou osazené - segmentová je v manuálním režimu.
Přílohy
2.jpg
pohled na depo
1.jpg
letecky pohled
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: LD Benešov u Prahy

Příspěvekod lossob » úte 05 říj, 2021 9:07 pm

Pěkné! Vypadá to dost precizně :)
Uživatelský avatar
lossob
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 07 srp, 2017 4:48 pm

Re: LD Benešov u Prahy

Příspěvekod Marthin » čtv 24 bře, 2022 10:07 am

Stožár BP je součást kulisy (žst. stanice bude kreslena ve vektoru) a rozbíjí tak jednotvárnost. Šturc je záměrně, aby mi z programovací koleji nevyjely mašiny, jinak s nástupem konec parní trakce probíhají na stanici výměna pražců. Z jehož podoby vycházím z knihy, která popisuje zrušenou trať do D.Kralovic.
K mobilní značce "konec tratě" pak přijde ještě lucerna, kterou pokusím rozsvítit.
Přílohy
DSC_0400.JPG
DSC_0404.JPG
DSC_0401.JPG
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: LD Benešov u Prahy

Příspěvekod Marthin » stř 07 pro, 2022 12:47 pm

obr.2 jerab.jpg
Velmi malý posun v oblasti popelové jámy:
Neskopojil jsem se s produkty vodních jeřábů a celýho jsem vyrobil z mosazi.
Jen bude ještě třeba upravit upevnění jeřábu k základně - neodpovídá při dalších lepších fotografií.

Dle fotek se budou upravovat podkladnice v popelové jámě - jsou nakřivo.
Přílohy
obr-jerabn.jpg
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: LD Benešov u Prahy

Příspěvekod Zlámalík » stř 07 pro, 2022 1:02 pm

Dost dobrý! Má to takovou věrnou atmosféru, už i v tomto stadiu!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov


Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník